Mityba ir maisto medžiagos

Download Report

Transcript Mityba ir maisto medžiagos

Microsoft® Partneriai mokyme

Lietuvos novatoriško švietimo forumas

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK

Microsoft® Partneriai mokyme

Lietuvos novatoriško švietimo forumas

2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK

Darbo pavadinimas: Mityba ir maisto medžiagos Autorius(-iai)

Violeta Čibinskienė

Mokykla

Trumpas mokyklos apibūdinimas

Mokyklos interneto svetainės adresas

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija yra keturmetė mokykla, teikianti vidurinio ugdymo paslaugas 15-18 metų mokiniams. Mokykloje taip pat yra suaugusiųjų klasės. KLIG yra UNESCO Asocijuotų mokyklų narė. MS ISP (Novatoriškos mokyklos) projekto mokykla mentorė. www.ivinskis.kursenai.lm.lt

Dalykas

Nurodykite pagrindinį ir su projektu susijusius dalykus

Klasė

Integruotas gamtos mokslų kursas (biologija, informacinės technologijos).

3G

Projekto tikslai

Atliekant apklausą, analizuojant ir sisteminant jos rezultatus, išsiaiškinti, ką mokiniai ir suaugusieji (ne mokyklinio amžiaus respondentai) žino apie mitybą, maisto medžiagas.

Tobulinti gebėjimą dirbti bendradarbiaujant, informacinių technologijų įgūdžius.

Projekto aprašymas

Trumpas projekto apibūdinimas.

Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios veiklos rezultatai. Ar vykdyta ilgalaikė mokymo veikla? Ar vykdyta veikla skatino mokinius planuoti savo mokymosi procesą ir jį nuolat vertinti?

Jei manote, kad reikia, galite įkelti dokumentus, susijusius su projekto aprašymu. Pastabose pateikta informacija, kaip į pateiktį įkelti dokumentą.

Projektas vyko keturias pamokas: trys pamokos vyko kompiuterių klasėje, o ketvirta – kabinete, kuriame yra projektorius ir Smart lenta. Pirmą pamoką mokiniai, pasiskirstę į grupes po 3-4 mokinius, pasirinkta tema (temų sąrašas pridedamas prie naudotų išteklių) ieškojo informacijos internete, kūrė anketos klausimus. Namuose naudojantis programa „Mano apklausa” (www.manoapklausa.lt) atliko 3G klasių mokinių ir suaugusiųjų virtualią apklausą (apklausti turėjo apie 80 respondentų). Kitas dvi pamokas sistemino ir analizavo anketų rezultatus, naudodamiesi Microsoft Excel programa sudarė diagramas, suformulavo išvadas, o naudodamiesi Microsoft PowerPoint programa sukūrė pateiktis. Ketvirtą pamoką pristatinėjo pateiktis, vertino vieni kitų darbus, o temos apibendrinimui atliko testą, paruoštą su Smart programa.

Projekto metu visi tikslai buvo įgyvendinti. Mokiniai sužinojo, ką bendraamžiai ir suaugusieji žino apie mitybą, maisto medžiagas. Dirbo planuodami savo veiklą, bendradarbiaudami, naudodami įvairias IKT technologijas. Mokiniams šis projektas labai patiko, nes dauguma pamokų vyko netradicinėje erdvėje. Pamokos buvo įdomios, skatinančios mokinių mąstymą, kūrybiškumą.

Mokymosi procesas

Planavimo pavyzdžiai (pedagoginis pagrindimas, nuorodos į naudotus išteklius). Apibūdinkite kūrybiškumą ir inovatyvumą.

Aprašykite, kaip mokymosi planavimas palengvino XXI a. gebėjimų ir kompetencijų (žinių gilinimo, IKT taikymo, problemų sprendimo, inovacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo) tobulinimą.

Mokymosi procesas vyko pagal iš anksto parašytą projekto planą. Veikla buvo gerai suplanuota siekiant išvengti neprasmingų užduočių ir kartu mokinių perkrovimo.

Pagal bendrąsias programas rekomenduojama mokiniams, 3-4G klasėse pasirinkusiems mokytis integruotą gamtos mokslų kursą, vykdyti tikslingus projektus, skirtus gamtos mokslų ir bendriesiems gebėjimams ugdyti.

Projekto metu mokiniai ugdė kūrybiškumą, nes patys turėjo sugalvoti anketos klausimus, sukurti pateiktis.

Šis projektas – tai inovatyvus mokymosi metodas, nes dauguma pamokų vyko netradicinėje erdvėje, mokiniai naudojo IKT, dirbo grupėse bendradarbiaudami, ieškojo informacijos, atliko tyrimą, sistemino ir analizavo rezultatus, logiškai mąstydami apibendrino ir padarė pagrįstas išvadas.

Projekto rezultatai

Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte?

Kaip IKT buvo naudojamos žinioms bei gebėjimams gilinti, bendradarbiauti, mokytis už klasės ribų? Ar IKT naudojimas suteikė naujų galimybių? Ar skaitmeniniai ištekliai buvo naudojami novatoriškai?

Įterpkite failus, vaizdo siužetus, kitus dokumentus, kurie iliustruoja mokymosi procesą ir rezultatus.

Projekto metu naudotas kompiuteris, projektorius, interaktyvi SMART lenta.

Mokiniai interneto pagalba ieškojo informacijos pasirinkta tema, apklausai atlikti naudojosi interneto svetaine www.manoapklausa.lt, su respondentais bendravo virtualioje erdvėje: Skyp‘o programos, socialinio tinklo Facebook‘o ar elektroninio pašto pagalba. Rezultatams susisteminti, apibendrinti ir pateikti naudojo Microsoft Excel ir PowerPoint programą. Naudojant IKT mokymosi veikla buvo įdomesnė, skatino bendradarbiavimą, taupė mokinių lėšas (nereikėjo spausdinti anketų) ir laiką (su respondentais bendravo virtualioje erdvėje).

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas

Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne žinių atgaminimo, bet ugdančia kūrybiškumą, analizę, sintezę ar vertinimą.

Projekto metu mokiniai ugdė kūrybiškumą, nes patys turėjo sugalvoti anketos klausimus, sukurti pateiktis.

Mokiniai, atlikę apklausą, sistemino ir analizavo rezultatus, logiškai mąstydami apibendrino ir padarė pagrįstas išvadas.

Mokymasis už klasės ribų

Jei projekto veikla neapsiribojo tik darbu klasėje (pamokine veikla), bet buvo vykdoma ir už klasės ribų, pateikite tokių pavyzdžių.

Pateikite pavyzdžių veiklos, susijusios su realaus pasaulio problemų sprendimu ar situacijų nagrinėjimu (pvz., duomenų rinkimas ne klasėje) arba pavyzdžių, susijusių su reikšminga įtaka vietos ar pasaulio bendruomenei.

Projekto veikla neapsiribojo tik darbu klasėje. Namuose naudojantis internetiniu tinklapiu www.manoapklausa.lt atliko 3G klasių mokinių ir suaugusiųjų respondentų virtualią apklausą.

Bendradarbiavimas

Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą, kūrybą.

Mokiniai projektą vykdė grupėse po 3-4 mokinius, todėl dirbo bendradarbiaudami komandoje, dalijosi atsakomybe, darbais, siekė bendrų tikslų, priiminėjo bendrus sprendimus. sprendė problemas, derino įvairias nuomones, susitarė ir įvertino rezultatus.