Jėzaus Kalno pamokslas

Download Report

Transcript Jėzaus Kalno pamokslas

I klasė Jėzaus Kalno pamokslas

Mt 5-7

III dalis

Parengė tikybos mokytojas Petras Didžiokas Vilniaus Žemynos gimnazija 2010

Tobulinkite, kas netobula, ir naudokite darydami tai didesnei

Dievo garbei ir žmonių gerovei

Patobulinę, įsiamžinkite paskutinėje skaidrėje. Atsiliepimus siųskite [email protected]

.

Pasikartokime

K ą reiškia pagal Kristaus mokymą: • • • • • ne žudyk; nesvetimauk; santuoka; mylėk priešus; įženk pro siaurus vartus.

Šios pamokos PAGRINDINĖ UŽDUOTIS

. Klausydami mokytojo aiškinimo, nagrinėdami Šventojo Rašto Naujojo Testamento ištraukas, diskutuodami, išsiaiškinsite, kaip žmogų kviečia gyventi jo Kūrėjas.

Aptarsime:

kaip daryti gera;

kas turėtų būti gyvenime svarbiausia;

kaip pasirinkti gyvenimo keli ą.

Baigęs temą gebėsiu:

Paaiškinti sąvoką

J ėzaus Kalno pamokslas.

Įvertinti Dievo ir žmonių vaidmenį pasaulyje.

Žinosiu Kalno pamokslo pasakojimų prasmę man.

Kalno pamokslas, tai Jėzaus pasakyti pamokymai žmonėms, susirinkusiems ant kalno Jo pasiklausyti.

Kalno pamokslas – tai krik ščionio konstitucija

KALNO PAMOKSLAS

i štrauka iš Evangelijos pagal Matą Mt 6-7 Parengta pasiremiant Ugnės Jonaitytės 2010 m. projektiniu darbu

Išmalda slapčiomis

„Venkite daryti savo teisumo darbus žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi, antraip negausite užmokesčio iš savo Tėvo danguje. Todėl, dalydamas išmaldą, netrimituok sinagogose ir gatvėse, kaip daro veidmainiai, kad būtų žmonių giriami. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė užmokestį. Kai tu daliji išmaldą, tenežino tavo kairė, ką daro dešinė, kad tavo išmalda liktų slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins“.

Kai darai gera, netrimituok, kad visi sužinotų, nes taip tu atsiimsi menkesnį atlygį čia žemėje, nei gautum danguje.

Tikroji malda

„Kai meldžiatės, nebūkite tokie, kaip veidmainiai, kurie mėgsta melstis stovėdami sinagogose ir aikštėse, kad būtų žmonių matomi. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė užmokestį. Kai tu panorėsi melstis, eik į savo kambarėlį ir užsirakinęs melskis savo Tėvui, esančiam slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins.

Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite kaip pagonys; jie tariasi būsią išklausyti dėl žodžių gausumo. Nedarykite taip kaip jie. Jums dar neprašius, jūsų Tėvas žino, ko jums reikia. Todėl melskitės taip:

'Tėve mūsų, kuris esi danguje, teesie šventas tavo vardas, teateinie tavo karalystė, teesie tavo valia kaip danguje, taip ir žemėje.

Kasdienės mūsų duonos duok mums šiandien ir atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo kaltininkams.

Ir neleisk mūsų gundyti, bet gelbėk mus nuo pikto'.

Jeigu jūs atleisite žmonėms jų nusižengimus, tai ir jūsų dangiškasis Tėvas atleis jums. O jeigu neatleisite žmonėms, tai nė jūsų Tėvas neatleis jūsų nusižengimų“.

Pasninkas slapčia

„Kai pasninkaujate, nebūkite paniurę kaip veidmainiai: jie perkreipia veidus, kad žmonės matytų juos pasninkaujant. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė užmokestį. O tu pasninkaudamas pasitepk [aliejumi]galvą ir nusiprausk veidą, kad ne žmonėms rodytumeis pasninkaująs, bet savo Tėvui, kuris yra slaptoje. Ir tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins“.

Pasninkas ir malda ne žmonių akims, bet tavo ir Dievo akistatai.

Tikrasis lobis

„Nekraukite sau lobių žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia. Verčiau

kraukitės lobį danguje

, kur nei kandys, nei rūdys neėda, kur vagys neįsilaužia ir nevagia, nes kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“.

Akis – kūno žiburys

„Kūno žiburys yra akis. Todėl jei tavo akis sveika, visam tavo kūnui bus šviesu. O jeigu tavo akis nesveika, visas tavo kūnas skendės tamsoje. Taigi jei tavyje esanti šviesa tamsi, tai kokia baisi toji tamsa!“

Rūpinkis pastebėti ne tik klaidas,

bet ir tai, kas gera.

Dievas ir pinigas

„Niekas negali tarnauti dviem šeimininkams: arba jis vieno nekęs, o kitą mylės, arba prie vieno bus prisirišęs, o kitą nieku vers.

Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai

“.

Pasitik

gyvenimą?!

ėjimas Apvizda

„Todėl aš sakau jums: maistą ir kūnas už drabužį? Įsižiūrėkite į

per daug nesirūpinkite savo gyvybe, ką valgysite, nei savo kūnu, kuo vilkėsite

. Argi gyvybė ne daugiau už padangių sparnuočius: nei jie sėja, nei pjauna, nei į kluonus krauna, o jūsų dangiškasis Tėvas juos maitina. Argi jūs ne daug vertesni už juos? O kas iš jūsų gali savo rūpesčiu bent per vieną sprindį prailginti sau

Ir kam gi taip rūpinatės drabužiu?! Pasižiūrėkite, kaip auga lauko lelijos. Jos nesidarbuoja ir neverpia, bet sakau jums: nė Saliamonas pačioje savo didybėje nebuvo taip pasipuošęs kaip kiekviena iš jų. Jeigu Dievas taip aprengia laukų gėlę, kuri šiandien žydi, o rytoj metama į krosnį, tai argi Jis dar labiau nepasirūpins jumis, mažatikiai?

Todėl nesisielokite ir neklausinėkite: 'Ką valgysime?' arba: 'Ką gersime?', arba: 'Kuo vilkėsime?' Visų tų dalykų vaikosi pagonys. Jūsų

dangiškasis Tėvas juk žino, kad viso to jums reikia

.

Jūs pirmiausia

Dievo karalystės ir Jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta

.

ieškokite

Taigi nesirūpink rytdiena, nes rytojus pats savimi pasirūpins. Kiekvienai dienai gana savo vargo.

Giesmė

Ieškokite Dievo karalystės ir teisybės Jo

Ieškokite Dievo Karalystės ir Teisybės Jo, O visa kita bus jums pridėta! O aleliu... aleliuja! Aleliuja! Aleliu Aleliuja! O aleliuja... aleliuja http://www.giesmes.lt/index.php?g=166&play=166

Neteiskite kitų

„Neteiskite, kad nebūtumėte teisiami. Kokiu teismu teisiate, tokiu ir patys būsite teisiami, ir

kokiu saiku seikite, tokiu ir jums bus atseikėta

. Kodėl gi matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje?! Arba kaip gali sakyti broliui: 'Leisk, išimsiu krislą iš tavo akies', kai tavo akyje rąstas?! Veidmainy, pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o paskui pažiūrėsi, kaip išimti krislelį iš brolio akies“.

Mt 7,1-5

Pagarba šventenybėms

„Neduokite šventenybių šunims ir nebarstykite savo perlų kiaulėms, kad kartais jų nesutryptų ir apsigręžusios jūsų pačių nesudraskytų“.

Kas prašo, tas gauna

„Prašykite, ir jums bus duota, ieškokite, ir rasite, belskite, ir bus jums atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma. Argi atsiras iš jūsų žmogus, kuris savo vaikui, prašančiam duonos, duotų akmenį?! Arba jeigu jis prašytų žuvies, nejaugi paduotų jam gyvatę? „Jei tad jūs, būdami nelabi, mokate savo vaikams duoti gerų daiktų, juo labiau jūsų dangiškasis Tėvas duos gera tiems, kurie jį prašo“.

Aukso taisyklė

„Tad visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite; nes tai yra Įstatymas ir Pranašai“.

Du keliai

„Įeikite pro ankštus vartus, nes erdvūs vartai ir platus kelias į pražūtį, ir daug juo einančių. Kokie ankšti vartai ir koks siauras kelias į gyvenimą! Tik nedaugelis jį atranda“.

Nesiveržk, kur visi, bet galvok savo galva ir rinkis išmintingai.

Netikri pranašai

„Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. 16 Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų. Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. Taigi

jūs pažinsite juos iš vaisių

“.

Tikrieji sekėjai

„Ne kiekvienas, kuris man šaukia: 'Viešpatie, Viešpatie!', įeis į dangaus karalystę, bet

tik tas, kuris vykdo mano dangiškojo Tėvo valią

. Daugelis man sakys, anai dienai atėjus: 'Viešpatie, Viešpatie, argi mes nepranašavome tavo vardu, argi neišvarinėjome demonų tavo vardu, argi nedarėme daugybės stebuklų tavo vardu?!' Tuomet jiems pareikšiu: 'Aš niekuomet jūsų nepažinojau. Šalin nuo manęs, jūs nedorėliai!' Kas klauso šitų mano žodžių ir juos vykdo, panašus į išmintingą žmogų, pasistačiusį namą ant uolos. Prapliupo liūtys, ištvino upės, pakilo vėjai ir daužėsi į tą namą. Tačiau jis nesugriuvo, nes buvo pastatytas ant uolos. Kas klauso šitų mano žodžių ir jų nevykdo, panašus į paiką žmogų, pasistačiusį namą ant smėlio. Prapliupo liūtys, ištvino upės, kilo vėjai ir daužėsi į tą namą, ir jis sugriuvo, o jo griuvimas buvo smarkus“.

Žmonių susižavėjimas

Kai Jėzus baigė tas kalbas, minios stebėjosi jo mokslu, nes jis mokė ne kaip jų Rašto aiškintojai, bet kaip turintis galią.

• • • • •

Užduotis:

Prisiminkite , ką reiškia pagal Kristaus mokymą: įžengti pro siaurus vartus; A ukso taisyklė; j uos pažinsite iš vaisių; kokiu saiku seikite, tokiu ir jums bus atseikėta; i eškokite Dievo karalystės ir Jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta.

Refleksija

• „Šios pamokos mano rezultatas“ KO AŠ IŠMOKAU, KĄ SUPRATAU?

• „Tolesni mano siekiai“ KO AŠ SIEKSIU KITOSE PAMOKOSE/ GYVENIME, KAIP PANAUDOSIU ĮGYTAS ŽINIAS, GEBĖJIMUS, NUOSTATAS?

Tobulinę skaidrių rinkinį:

Vardas pavardė, miestas, metai 1.