Transcript File

AHLI KUMPULAN
NAMA AHLI
SEKOLAH
Chu Cheuw Sia
SJK(C) Chuah
Krishna Manickam
SJK(T) Ladang Cairo
Lingeswaran Krishnan
SJK(T) Air Hitam
Logeshwary a/p Veerasamy
SJK(T) Ldg Sua Betong
Mohd Hafiz b. Mohd Yazid
SK Bukit Jalor
M. Sri Devi
SJK(T) Per Tinggi
Noraini bt. Ramli
SK Pulau Besar Rembau
Norliza Isnin
SK Palong 2(F)
Noorhayati Ahmad
SK Sungai Machang
Pok Wei Lan
SJK(C) Durian Tipus
Razanah Mohamad
Sk Sungai Dua K.P.
Tham Sook Fan
SJK(C) Kg. Baru Paroi
Zamila MD. Khalid
SK Mendum
Matematik
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Kelas : Tahun 4

Tempoh Masa : 30 minit

Topik : Wang Hingga 10000




Bidang Pembelajaran : Mendarab Nilai Wang Sehingga
RM100 000.
Objektif Pembelajaran: Hasil Darab Nilai Wang Sehingga
RM100 000.
Hasil Pembelajran : Mendarab satu atau dua nombor daripada
sebarang nombor yang lebih besar tidak
melebihi RM100 000
Nilai Murni: Kesedaran tentang penjimatan tenaga.
SET INDUKSI
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
1.
Guru menunjukkan gambar dua buah rumah.
2.
Guru membimbing murid menyatakan
perbezaan kedua-dua rumah .
BBB :
Gambar Rumah A
dan Rumah B.
3.
Guru menyoal murid rumah manakah yang
menggunakan tenaga elektrik yang banyak?
Kenapa?
PERKEMBANGAN
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Catatan
Langkah 1( Pengenalan )
1.
2.
Guru memaparkan satu soalan.
’Sebuah rumah memerlukan RM3000
untuk membina sebuah tenaga solar.
Cari jumlah wang yang perlu dibayar
untuk 4 buah rumah yang memiliki
tenaga solar.
3 orang murid akan menunjukkan
pengiraan darab dalam bentuk lazim.
Gambar
PERKEMBANGAN
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Catatan
Langkah 2( Lembaran Kerja)
1)
Guru memaparkan 1 unit gambar yang
telah diletakkan tanda harga.
2)
Guru memaparkan satu lagi slide yang
memerlukan murid menyelesaikan
operasi darab.
3)
.
Contoh:
PERKEMBANGAN
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Langkah 3 ( Aktiviti Pengukuhan)
1)
2)
3)
4)
Guru mengagihkan lembaran kerja
kepada setiap murid.
Lembaran Kerja
“Compact
Guru menerangkan tentang lembaran
Fluorescent Lamp”
kerja dan meminta pandangan murid
(CFL) lebih efisien
tentang apakah yang difahami mengenai dari mentol biasa.
lampu CFL?
Gambar
Guru memberi maklumbalas mengenai
Lampu CFL
perbezaan antara lampu CFL dan mentol Mentol biasa.
biasa.
Guru memantau murid semasa mereka
menyelesaikan lembaran kerja.
PENUTUP
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
1)
Guru menyoal murid tentang apakah yang
telah dipelajari pada hari ini?
2)
Guru menerangkan pada murid mengenai
langkah-langkah untuk menjimatkan
penggunaan tenaga di rumah.
3)
Guru menayangkan video.
4)
Guru menunjukkan gambar beberapa
bangunan di Malaysia yang mempunyai
rekabentuk dan mengamalkan teknologi
hijau.
5)
Guru menerangkan keunikan setiap
bangunan tersebut.
Catatan
Jangkaan
jawapan:
a. Operasi Tolak
b. Penjimatan
Tenaga
Video