Transcript Презентація Юрид.проф
Тема .
Світ юридичних професій
Підготувала учитель історії та правознавства Буківського НВК Покропивна Тетяна Миколаївна
Мета:
дати уявлення про окремі юридичні професії, основні повноваження слідчого, прокурора та представників інших юридичних професій; ознайомити з вимогами, яким мають відповідати особи, що збираються працювати в галузі права; формувати навички аналізу життєвих ситуацій з точки юридичних професій.
зору доцільності звернення по допомогу до представників
СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ
-
Людина яка здобула юридичну професію може працювати в:
суді; - прокуратурі; - міліції; - нотаріальній конторі; - податковій службі; - юстиції; - ДоРАЦС; - юрисконсультом; - адвокатом та ін.
Нотаріус
особа, в вчинення дій.
-
законодавчо уповноважена компетенцію якої входить нотаріальних
Суддя
державний посадовець, представник судової влади, який здійснює правосуддя та виносить рішення в судовій справі.
Прокурор
(лат. procurare - керувати, відати чим-небудь, піклуватися) - головний законний представник звинувачення в країнах цивільного права з системою слідства або в країнах загального права, які взяли змагальну систему. Звинувачення - сторона, яка відповідає за виклад доказів проти особи, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення.
Адвокат
( лат. advocatus - від advoco - запрошую) - обличчя, професією якого є надання юридичної допомоги фізичним особам (громадянам, особам без громадянства) та юридичним особам (організаціям), у тому числі захист їхніх інтересів і прав у суді.
Юрист
(від лат. jus - право) (нім. Jurist, англ. Jurist) - Спеціаліст з правознавства, юридичних наук; практичний діяч у галузі права
Слідчий
-
у кримінально процесуальному праві посадова особа, уповноважена здійснювати попереднє слідство у кримінальній справі, а також інші повноваження, передбачені кримінально процесуальним законодавством .
Юрисконсульт
(лат. juris-consultus правознавець) - штатний працівник організації (юридичної особи), що забезпечує дотримання законодавства, як організацією, так і по відношенню до організації з боку інших учасників правовідносин.