НЕТРАДИЦІЙНІ ФОРМИ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ.

Download Report

Transcript НЕТРАДИЦІЙНІ ФОРМИ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ.

НЕТРАДИЦІЙНІ ФОРМИ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ.

Складність полягає не у сприйнятті нових ідей, а у відмові від старих стереотипів.

Джон М.Кейнс.

Головним завданням оптимізації методичної роботи є уникнення формалізму, розвиток творчого потенціалу кожного вихователя, створення належних умов для самоосвіти та самовдосконалення педагогічного колективу.

   Методичну роботу треба побудувати так, щоб кожен вихователь відчув ситуацію успіху, динаміку професійного росту, задоволення від роботи, потребу в самоосвітньої діяльності Нетрадиційний підхід до методичної роботи допомагає педагогам стати відвертими, демократичними, лояльними до дітей, колег і до самих себе.

Активізація творчої діяльності педагога можлива через нетрадиційні, інтерактивні методи та форми роботи з педагогами.

Види інтерактивних форм роботи за метою їх організації

    інформаційно – адаптивні вправи; інформаційно – творчі вправи; інтелектуальні ігри та ігри – змагання; вправи з розвитку особливості та самосприйняття.

Інформаційно – адаптивні вправи

 тренінг «Психологічний бум»  «Хвилинки презентації»  «Педагогічний полілог»  «Методична сесія»  «Творчий портрет педагога»  «Методична естафета»  Мультимедійна виставка  Презентація творчих майстерень

  

Інформаційно – творчі вправи

“Творчий лист”, „Творча студія

„Пошукове поле”

Вправи на розвиток особистості та самосприйняття

 „Хвилинки емпатії”  “Диплом Емпата”

Інтелектуальні ігри та ігри – змагання

 „Екіпаж” педагогів   „Два кораблі” „Цитатні суперечки”

«Творчий портрет педагога”

«Творчий портрет педагога» - це форма методичної роботи, спрямована на формування творчої активності, розвитку ініціативи педагога, узагальнення й поширення його досвіду, зростання авторитету.

Технологія проведення  1.Підготовча робота(вивчення досвіду роботи педагога, професійної біографії, відвідування занять, заходів).

 2.Ознайомлення з виставкою творчих доробків педагога. Презентація педагога , його творчих здобутків адміністрацією ДНЗ, колегами по роботі, вихованцями ,батьками. Експрес – інтерв’ю з педагогом.

 3.Педагогічна вітальня – захід, під час якого колеги, дошкільники виконують пісні про дитячий садок, вихователя, рідний край, панує гумор та фантазія.

Технологія має варіативний характер і може бути змінена.

Цей захід сприяє згуртуванню педагогічного колективу, утвердженню в ньому духу професійного суперництва, творчого пошуку.

«Методична сесія» - ефективна форма роботи,яка координує діяльність усієї методичної служби і направлена на розвиток навчально-методичного забезпечення освітнього процесу,інноваційної діяльності.

Методична сесія проводиться один раз на рік у визначений термін за такими питаннями у два етапи:  · Проведення творчих звітів педагогів,які атестуються;    · Сприяння розвитку фахової майстерності; · Прогнозування педагогічного досвіду; · Стимулювання творчої діяльності педагогів.

 

Перший етап методичної сесії - «Свято педагогічної творчості».

класи за проблемою (назвою)методичної сесії.

Під час його проведення відбувається презентація досвіду кращих педагогів, які атестуються, а також засідання творчих і проблемних груп, проводяться «круглі столи», майстер-

Другий етап методичної сесії передбачає творчі звіти, презентації портфоліо

панорами.

(кейсів), що проводяться перед колегами, МО , де педагоги демонструють свої педагогічні доробки, пропагають власний ППД, проводять заняття Під час методичної сесії відбувається стимулювання педагогічних кадрів до творчої діяльності(вручають дипломи, почесні грамоти, грамоти за участь),виносять пропозиції щодо атестації педагогів, приймають рішення про публікацію кращого досвіду. Така організація методичної роботи спонукає пробудженню у педагогів інтересу до інноваційної діяльності, потреби в саморозвитку та у самовдосконаленні, виробленню в колективі атмосфери творчого пошуку найбільш ефективних шляхів навчання та виховання дошкільників, формуванню сприятливого мікроклімату в дошкільному закладі.

„Творчий лист”

 Суть такої форми методичної роботи, як „Творчий лист”, полягає у творчо – прикладному використанні вихователями самостійно знайденої інформації про теоретичні та практичні аспекти розв’язання певної проблеми. На другому оприлюднюють її. На третьому етапі

першому етапі

пошуку проблему пропонує вихователь – методист, на – педагоги беруть проблему з власного досвіду та педагоги працюють як над теоретичним, так і над практичними проблемами (наприклад – шляхи реалізації одного з річних завдань).

 Відповідальний за „Творчий лист” вихователь оформлює його, враховуючи думку кожного, і складає резюме, яке подає на розгляд методичної ради. Важливо, що кожний вихователь відчуває себе спроможним знайти цікаве творче рішення. Це надає професійної впевненості й творчої наснаги, стимулює до самоосвіти.

„Хвилинки емпатії”

 „Хвилинки емпатії” – інтерактивні етюди, що дають змогу добре зрозуміти позицію опонента, гнучко розв’язати проблеми і конфлікти. Під час „хвилинок емпатії” педагоги вчаться ставити себе на місце іншого. Спочатку пропонуються ігрові етюди на емпатію, що спонукають вихователів ототожнити себе з певним предметом: „Я – квітка”, „Я – вікно”, „Я зошит”. Далі предметом емпатії стають відомі казкові персонажі, герої художніх фільмів. Поступово учасники переходять до розгляду варіантів рішень як професійних, так і повсякденних ситуацій (вигаданих і справжніх) з метою віднайти оптимальні. Така технологія дає вихователям можливість висловлюватися, доводити свою думку, переконувати.

Очікуваний результат:

 високий рівень професійних компетенцій вихователів;   система методичної роботи, заснованої на особистісно-орієнтованому підході до інноваційної та експериментальної діяльності; створення умов для усвідомлення членами педколективу необхідності безперервного професійного вдосконалення.

Дякуємо за увагу!