Transcript Lazeriniai spausdintuvai
Lazeriniai spausdintuvai
Šiais laikas lazeriai yra neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Lazeriniai spausdintuvai nuo seno kompiuterių vartotojams reikšdavo greitą ir geros kokybės vaizdą. Deja, jų kainos visada būdavo aukštesnės nei kitų spausdinimo alternatyvų – iš pradžių adatinių, o vėliau rašalinių spausdintuvų. Šiandien galite įsigyti puikų rašalinį spausdintuvą už 500 Lt ir mažiau, tuo tarpu pigiausia lazerinė, bet juoda/balta alternatyva yra mažiausiai 1,5 karto brangesnė. Kai kurie, tačiau ne visi, lazeriniai spausdintuvai prie kompiuterio jungiami per USB sąsają. Į dalį jų galime įstatyti sąsajos su tinklu modulį, papildomus popieriaus padavimo stalčiaus ir taip paversti spausdintuvą visada pasiekiamu bendro naudojimo resursu. Tenka pripažinti, kad dabartiniai rašaliniai spausdintuvai pagal ypatybes nenusileidžia lazeriniams spausdintuvams. Bet pastarieji vis dar turi vieną didelį pranašumą: vieno lapo, atspausdinto lazeriu, savikaina yra žymiai mažesnė, nei atspausdinto rašalu. Daug spausdinant lazeriniai spausdintuvai atsiperka greitai
Pirmąjį lazerinį spausdintuvą 1983 m. pagamino firma HEWLETT-PACKARD.
Šie spausdintuvai užtikrina aukščiausią nespalvoto ir spalvoto spausdinimo kokybę. Jie spausdina elektrografiniu būdu, t.y. paveikslas ant popieriaus perkeliamas nuo specialaus būgno, prie kurio elektros krūvis pritraukia dažančias dulkeles. Nuo įprastinio kopijavimo aparato šis spausdintuvas skiriasi tuo, kad pastarojo būgną įelektrina lazerio spindulys, kurį valdo signalas, ateinantis iš atitinkamo kompiuterio valdiklio. Lazeriniai spausdintuvai dirba sparčiau už visus kitus, tačiau yra jautrūs naudojamo popieriaus kokybei, nors specialaus popieriaus jiems nereikia.
Lazerinis spausdintuvas spausdina visą puslapį iš karto, kaip kopijavimo aparatas. Prieš tai jis, be abejo, pasiruošia tokiam spausdinimui. Jo pagrindinė dalis yra besisukantis būgnas, kurio paviršius padengtas plonu izoliaciniu sluoksniu.
Šiame šviesai jautriame paviršiuje ir suformuojamas dokumentas prieš jį spausdinant.
Pirmiausia specialus skustuvas nuvalo būgno paviršių.
Paskui paviršius teigiamai jonizuojamas elektriniu išlydžiu.
Lazerio spindulys, daugiabriauniu moduliuotas veidrodžiu yra įrašoma skleidžiamas informacija, eilutėmis besisukančio būgno paviršiuje. Jis invertuoja krūvius ir padaro juos neigiamus. Šitaip gaunamas elektrostatinis spausdinimo dokumento atvaizdas. Vaizdas išryškinamas teigiamą krūvį turinčiais dažų milteliais, kurie prilimpa neigiamai įelektrintuose būgno paviršiaus taškuose. Paskui dažai perkeliami ant neigiamai įelektrintų popieriaus lapų. Dažai popieriuje užfiksuojami jį kaitinant. Yra spausdintuvų, kuriuose į būgną įrašo spinduolių liniuotė.
Lazerinio spausdintuvo veikimas
PK Standartine lazerinį yra spausdintuvą laikoma valdo speciali kalba.
“Postscript” kalba. Lazeriniai spausdintuvai turi turėti talpią operatyviąją atmintį. Vaizdams spausdinti jos reikia daugiau nei tekstui.
Lazeriniai spausdintuvai kaip ir kiti, veikia dviem režimais. Kai dirbama teksto režimu, PK spausdintuvui siunčia komandų seką, nurodydamas pasirinktą simbolį, jo šriftą, dydį, tipą ir kt. bei šio simbolio koordinates, t.y. teksto eilutę ir stulpelį. Dirbant grafiniu režimu, nurodomos dokumento kiekvieno taško koordinatės. Nors lazerinis spausdintuvas ir naudojami dažų milteliai yra palyginti brangūs, daug spausdinant, lazeriniu spausdintuvu spausdinti yra pigiau negu rašaliniu spausdintuvu.
Dauguma spalvotųjų lazerinių spausdintuvų nuo nespalvotųjų skiriasi tuo, kad spalvotą vaizdą jie spausdina keturiais ciklais kiekviena spalva atskirai – pirmiausia viena spalva, paskui kita. Paprastame spausdintuve yra tik vienas būgnas. Kiekvieno ciklo metu būgnas yra valomas, jonizuojamas, į jį yra įrašomas atitinkamos spalvos vaizdas, po to jis padengiamas tos spalvos dažų milteliais. Kiekvienos spalvos vaizdas popieriuje yra fiksuojamas.
Toks spausdintuvas veikia keturis kartus lėčiau negu nespalvotas.
Geresniuose lazeriniuose spausdintuvuose yra keturių skirtingų spalvų spausdinimo įrenginiai, per kuriuose pereina popierius, Atspausdintas spalvotas vaizdas primena fotonuotrauką. Lazeriniai spalvotieji spausdintuvai yra greitesni už rašalinius, tačiau jie yra kur kas brangesni.
Vidutinė santykinė A4 formato savikaina spausdinant rašaliniu ir lazeriniu spausdintuvu
70 60 50 40 30 20 10 0 Lazerinis nespalvotas Rašalinis spalvotas Rašalinis nespalvotas
Brother HL – 1240
Tai įdomus lazerinio spausdintuvo variantas. Labai gera spausdinimo sparta, gera 600x600 maksimalios raiškos kokybė, platus ypatybių rinkinys, tačiau gana sunkus naudoti. Įrenginys gali pats nuspręsti, kada jam pereiti į miego režimą. Tai priklauso nuo spausdinimo dažnumo. Įjungus ekonominį spausdinimo metodą, galima sutaupyti net iki 50% miltelių. Šis spausdintuvas turi daug funkcijų, tačiau dalies jų paprastam vartotojui dažnai net neprireikia.
Pradinė konfigūracija su 2MB atmintimi prastai pritaikyta dideliems, grafika apkrautiems failams spausdinti, tačiau atmintį galima plėsti iki 36 MB. Įrenginiu išgaunama spaudos kokybė svyruoja tarp puikios ir geros: puikiai atspaudžia tekstą, tačiau grafikos atspauduose idealumo pasiekti trukdo netolygus dažo padengimas, problemos su rastru ir smulkių objektų atvaizdavimu. Stipriosios “Brother HL-1240” pusės yra spausdinimo sparta, platus ypatybių sąrašas ir mažos eksploatacijos išlaidos.
Canon LBP – 810
Spausdintuvas, kuriame popierius paduodamas iš viršaus, kituose modeliuose lapai dedami į aparato dugne įrengtą slankiojamą stalčių. Į spausdintuvą galima įstatyti tik tinklo plokštę, kurios dėka įrenginį galima tiesiogiai prijungti prie vietinio tinklo.
Be maitinimo ir popieriaus išvedimo krypties nustatymo mygtuko, korpuse daugiau nėra jokių valdymo elementų – viskas valdoma iš operacinės sistemos aplinkos. Maksimali vaizdo kokybė įrenginyje pasiekiama spausdinant 600tc raiška su aktyvuota CAPT technologija bei pakoreguotu “Halftone” parametru.Gana painus parametrų derinimas menkai tepadeda ištaisyti tokias spaudos klaidas, kaip netolygus dažo paskirstymas bei nesugebėjimas visiškai atvaizduoti smulkius objektus ir linijas. Spausdintuvas puikiai tinka tekstui ir mažesnės raiškos grafikai spausdinti.
HP LaserJet 1000
Tai jauniausias ir pigiausias didelės “LaserJet” atstovas.
Stengiantis pasiekti nedidelę kainą, aparate paliktos tik būtiniausios dalys. Spausdintuvo plėtimo galimybės yra beveik “nulinės”: nei atminties, nei papildomų modulių į jį įstatyti negalima. Dalis spausdinimo darbų paruošiama kompiuteryje. Turi tik 1 MB atmintį, itin lengva priežiūra. Įrenginyje yra naudojama pažangi “Instant on fuser” technologija, leidžianti akimirksniu spausdintuvui grįžti iš “miego” režimo. Papildomos programinės įrangos neturi – tvarkyklės visiškai integruojasi į “Windows” aplinką.
Iš ypatingesnių parametrų paminėtina tik raiškos pagerinimo technologija “Ret” leidžianti raišką padidinti iki 1200tc. Tačiau tai suteikia puikią kokybę tik atspausdintam tekstui, o didesnę raišką arba daugiau detalių ir spalvinių perėjimų turinčių nuotraukų atspauduose atsiranda netolygus perėjimai tarp tonų.
HP LaserJet 2200dtn
Šio spausdintuvo našumas yra gana didelis, greitas procesorius, 16MB atminties, tinklo sąsaja ir papildomas popieriaus padavimo stalčius, turi bevielę infraraudonąją jungtį, galima spausdinti ant abiejų lapo pusių. Jo maksimali raiška 1200x1200tc.
Vaizdo kokybei pagerinti naudojama “REt” , o atminties taupymui “MEt” technologijos. Įrenginys gerai spausdina smulkius piešinius, šriftus tekstą. Tačiau šio spausdintuvo kaina yra gana aukšta.
Kyocera Mita FS – 1000+
Nors jis ir brangus, tačiau jo eksploatacija yra viena iš pigiausių. Įrenginyje miltelių kasetė ir būgnas statomi atskirai.
Ekonomiškumo šiuo modeliu pasiekiama patobulinto keramikinio būgno dėka: vietoje įprastos 20000 talpos ši dalis apskaičiuota penkis kartus ilgesniam tarnavimo laikui ir faktiškai prilygsta viso įrenginio veikimo trukmei. Jis nedidelių parametrų jaukaus dizaino. Spausdintuvas turi dideles plėtimo galimybes – vietos papildomam stalčiui, tinklo plokštei, vidiniams šriftams, iki 32 MB plečiamai atminčiai ir “PostScript 2” kalbos moduliui. Galima pakeisti miego būsenos parametrus, naudojant “Remote Panel”.
Spausdinimo deklaruojama sparta yra pakankamai aukšta – 12 lapų/min. Bendrai paėmus spausdinimo kokybė yra vidutiniška.
“Minolta PagePro 1100” “Minolta PagePro 1100L”
Šie spausdintuvai skiriasi tik valdymo elementų skaičiumi – “1100L jų yra mažiau. Visa kita sutampa: patogiai apačioje įstatomas popieriaus padavimo stalčius, nedideli matmenys, įprasta lygiagrečioji jungtis su kompiuteriu, spausdina 10 lapų/min..
Pasižymi šiek tiek didesniu suderinamumu su operacinėmis sistemomis. Popieriui taupyti galima aktyvuoti “Page Protection” parametrą, kuris liepia spausdintuvui išspausdinti lapą tik po to, kai jis bus visiškai, iki galo, apdorotas. “Page Pro 1100” prastai susitvarko su nuotraukų spausdinimu. Abu spausdintuvai vienodai vidutiniškai spaudžia smulkius grafikos objektus. Kaip lazeriniai spausdintuvai pasižymi puikia mechanika ir našumo atsarga.
Iš šių lazerinių spausdintuvų “Kyocera Mita” variantas išsiskiria pastebimai mažomis eksploatacijos išlaidomis ir puikiomis plėtimo galimybėmis. Sparta pasižymi “HP LaserJet 1000” arba “Brother HL-1240”. Na, o geriausia spausdinimo kokybė yra “Minolta PagePro 1100L” arba vėlgi “Brother HL 1240”.
Modelis Brother HL-1240 Canon LBP-810 HP LaserJet 1000 HP LaserJet 2200dtn Kyocera Mita FS-1000+ Minolta PagePro 1100 Minolta PagePro 1100L Kokybė
4 3 3 4 4 3 4
Sparta
5 4 5 5 4 4 4
Ypatybės
4 4 3 5 5 5 4
Naudojimo paprastumas
3
Eksploatacinės išlaidos
4 4 4 5 3 3 2 3 4 3 5 2 3
4000 2000 0
Spausdintuvų kainos (Lt)
0,2 0,15 0,1 0,05
Lapo atspausdinimo savikaina (Lt)
0,13 0,150,14 0,18 0,1 0,150,15 20 15 10 5
Spausdinimo sparta (psl./min)
Brother HL-1240 Canon LBP-810 19 HP LaserJet 1000 12 8 10 12 1010 HP LaserJet 2200dtn Kyocera Mita FS-1000+ Minolta PagePro 1100 Minolta PagePro1100L
Firma „Hewlett-Packard“ pristatė serija nauju interneto spausdintuvų. Naujieji modeliai papildyti daugybe su internetu susijusiu naujovių – turi tiesiogine prieiga prie interneto, gali ieškoti dokumentu pasauliniame tinkle ir į ji dokumentus padėti, spausdinti duomenis, gautus iš bevielių įrenginių. Firmos specialistai aiškino, kad kiekvienas spausdintuvas turės savo asmeninį interneto adresą ir tinklo naršyklę. Taip pat spausdinimo įrenginys infraraudonųjų spinduliu akimi gebės susijungti su aplinkiniais kompiuteriais ir spausdinti per atstumą, gebės išsiusti elektroninį laišką spausdintojui. Naujos „LaserJet“ serijos spausdintuvai galės tarpusavyje „susišnekėti“ ir, reikalui esant, vartotojas galės persiusti dokumentą tiesiai i kaimyno spausdintuvą.