kenge magjepse per ty

Download Report

Transcript kenge magjepse per ty

Slide 1

TE PA HARRUESHME....


Slide 2

Kush nuk do te deshironte
te kthehej ne vitet kur:


Slide 3

Vendimet e rendesishme i
merrnim nepermjet nje
praktike... «kujt i bie
dhjeta»...


Slide 4

Gabimet ne gramatike
korrigjoheshin me nje
«Grise faqen dhe nise nga
fillimi!»


Slide 5

Denimi me i keq dhe
angaria me e madhe ishte,
te shkruash 100 here
«Nuk do bej me...»


Slide 6

Zenkat mbaronin me
«u allnuam u pajtuam.»


Slide 7

«Kam leke», do te thoshte
qe mund te blesh karamele
duke luajtur «dyqanesh»
ose nje akullore ne oren e
pushimit.


Slide 8

Te kishe nje qeske me zara
ishte e mjaftueshme te
ishe i lumtur gjithe
pasditen .


Slide 9

Nuk ishte çudi qe te kishe
dy apo tre «shoke te
ngushte». «Eshte shume i/e
madh/e» behej fjale per
ata qe ishin mbi 18.


Slide 10

«Hajduti dhe polici» ishte
nje loje vetem per
pushimin... Dhe ishte me
qejf te ishte hajduti sesa
polici...


Slide 11

«Helmues» i referohej
vetem nje lloj «insekti
ose lengu qe nuk pihej»
dhe jo njerezve...


Slide 12

Qe te udhetoje nga toka ne
qiell ishte e mjaftueshme
te beheshe «astronaut ose
supermen»...


Slide 13

Ishte perfekte te luaje
futboll pa porte dhe
voleiboll pa rrjete dhe
rregullat nuk kishin shume
rendesi...


Slide 14

E keqja me e madhe qe mund
te ndodhte me seksin
tjeter ishte te te kapnin
duke luajtur «doktori».


Slide 15

«Ka sjelle arme ne
shkolle» do te thoshte te
te kishin kapur me
llastiqe ne dore...


Slide 16

«Ai qe do te mberrije i
fundit eshte budalla!!!»
ishte shprehja qe te bente
te vrapoje aq shume sa te
te çahej zemra...


Slide 17

Asnje ne bote nuk ishte me
e bukur se mami. Ishte e
vetmja qe me nje puthje te
vendi i vrare te
sheronte...


Slide 18

Nuk mungonte kurre nje
monedhe nen jastek qe e
linte «zana e mire» si
kembim i dhembit qe te ra.
Ishe sigurisht ne qiellin
e shtate nese te linte
kartmonedhe.


Slide 19

Gjithmone zbuloje aftesi
te reja qe kishe per shkak
te shprehjes «Ve bast qe
nuk e ben dot...»


Slide 20

Zhgenjimi me i madh ishte
qe te dilje i fundit ne
zgjedhjen qe behej per
pjesen teatrale ne
shkolle.


Slide 21

«Lufte», do te thoshte te
hidhje copa shkumesi dhe
topa letrash ne «pushimet
midis oreve»


Slide 22

«Bomba uji» ishte arma me
e mire, e zgjuar, moderne
e me e forte qe ishte
zbuluar.


Slide 23

«Lufte» ishte dicka qe
ishte bere para se te
lindje dhe qe nuk do te
behej me...


Slide 24

Akulloret dhe frutat
perbenin elementet baze te
ushqimit.


Slide 25

Qe ta kthesh bicikleten
tende ne nje «motor te
forte», mjaftonte te
vendosje nje shishe tek
rrotat.


Slide 26

Nuk kishte menyre me te
mire per te kaluar
pasditet e veres sesa te
luaje me kalamajte e
lagjes ose te prisje te
kalonte fqinji qe te donte
shume...


Slide 27

«Vellezerit me te medhenj»
ishin torturat me te
keqija por po ashtu dhe
mbrojtesit me te forte e
besnik...


Slide 28

Nese mund te kujtosh
shumicen e keture gjerave,
atehere vertete ke
jetuar!!!


Slide 29

Ndaje kete e-mail me kedo
nga miqte e tu qe ka
nevoje per nje pushim nga
«jeta maxhorene»


Slide 30

Mbaj mend gjithmone qe,
«Dita ne te cilen nuk
qesh... eshte nje dite e
humbur»