Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi Spis treści Dane ogólne Historia szkoły Patron Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Uczniowski Oferta Szkoły Biblioteka Sukcesy Imprezy okolicznościowe Otoczenie i wnętrze naszej.
Download ReportTranscript Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi Spis treści Dane ogólne Historia szkoły Patron Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Uczniowski Oferta Szkoły Biblioteka Sukcesy Imprezy okolicznościowe Otoczenie i wnętrze naszej.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego
Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi
Spis treści
Otoczenie i wnętrze naszej szkoły To już jest koniec…
Dane ogólne
Adres naszej placówki:
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego
ul. Reymonta 4b 23-100 Bychawa tel/fax: (0-81) 566 00 45
Strona WWW: http://www.zszbychawa.z.pl/ Sekretariat: [email protected]
Samorząd uczniowski: [email protected]
Szkolny Klub Europejski: [email protected]
www.skeorzel.prv.pl
Biblioteka: www.zszbiblioteka.prv.pl
Pedagog szkolny: [email protected]
Historia szkoły
W październiku 1960 r. dzięki staraniom społeczeństwa Bychawy powstaje Zasadnicza Szkoła Mechanizacji Rolnictwa. Jej siedzibą był pałac dworski, własność Skawińskich w Dużej Woli.
W tym budynku mieściła się szkoła i internat. Dnia 01.03.1961 r. na stanowisko dyrektora został powołany mgr Kazimierz Malawski. Z dniem 01.09.1961 r.
funkcję dyrektora szkoły obejmuje mgr inż. Tadeusz Bartyzel, zaś kierownikiem internatu zostaje Mimo Józef Maśluch. 01.09.1962 r. dyrektorem zostaje Kazimierz Makarewicz.
trudności lokalnych i organizacyjnych w czerwcu 1963 r. 46 absolwentów ukończyło Z.S.M.R. W roku szkolnym 1963/64 władze kuratoryjne stanowisko dyrektora powierzyły inż. Z. Kawczyńskiemu, który czyni starania nad poprawą bazy materialnej i warunków pracy szkoły, w ich wyniku od 01.09.1963
r.
szkoła otrzymała 5 sal lekcyjnych w budynku LO.
Dyrekcja czyni usilne starania aby szkolny 1966/67 doprowadzić do realizacji zaplanowaną budowę szkoły i warsztatów. Rok przyniósł nowe zmiany personalne. Kierownikiem internatu zostaje mgr inż. Karol Zalewski. Rusza budowa warsztatów szkolnych.. W roku 1968/69 do klas I-szych przyjęto 120 uczniów, w tym 20 dziewcząt do klasy o specjalności ślusarz-mechanik. 1.09.1972 roku stanowisko dyrektora objął mgr Józef Maśluch, zastępcą został inż. Z. Kawczyński. Na wiosnę 1973 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły. Z uwagi na trudności finansowe nastąpiła zmiana projektu budowy z 15 na 9 izbowy. W 1973r.
szkoła zmienia nazwę na Zasadniczą Szkołę Zawodową. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 1974r. Szkoła uaktywniła swą działalność, m.in. utworzono zespół taneczny i instrumentalno wokalny. Kadra pedagogiczna kwalifikacje do prowadzenia została ustabilizowana i wszyscy nauczyciele posiadają odpowiednie zajęć dydaktycznych w swoich specjalnościach.
Ambicją szkoły było posiadanie sztandaru i Patrona, na którego został wybrany mjr Henryk Dobrzański "Hubal". Fundatorem sztandaru był Komitet Rodzicielski. Uroczystość wręczenia sztandaru i nadania szkole imienia odbyła się 01.10.1988r. Od tej pory dzień 1 października jest co roku obchodzony uroczyście, jako Dzień Patrona-Święto Szkoły.
Patron
Patron szkoły: major Henryk Dobrzański pseudonim HUBAL Późniejszy major "HUBAL", urodził się 22 czerwca 1897r. w Jaśle. Uczył się w tamtejszej Miejskiej Szkole Ludowej, a następnie w szkole realnej w Krakowie, gdzie w 1914r.
uzyskał maturę. Po zakończeniu pierwszego semestru przerwał przeszkoleniu przy Komendzie akcji pod je, wstępując dywizjonu kawalerii II brygady do Legionów Polskich.
Po został przydzielony do pododdziałów kawalerii sztabowej Legionów Polskich i wziął udział w walkach na Lubelszczyźnie i Wołyniu. W grudniu 1915r. został przeniesiony do Legionów. W lipcu 1916r. Dobrzański brał czynny udział w ciężkich walkach odwrotowych na kierunku Wołczech-Trojanówka-Stołychowa. W sierpniu tego roku wyróżnił się w Rudką Miryńską, za co został odznaczony austriackim Medalem Wojskowym i Krzyzem Cesarza Karola.
W II międzyczasie jego dywizjon kawalerii rozrósł się w 2 półk ułanów, wraz z którym wszedł w skład Polskiego Korpusu Posiłkowego, utworzonego po przysięgowego w lipcu 1917r. 8 listopada 1918r. wstąpił w Krakowie do pułku ułanów, sformowanego na nowo przez jego byłego dowódcę rtm. Jana Danina rozwiązaniu Legionów w wyniku tzw. kryzysu Brzezińskiego. Na początku 1920r. Dobrzański uczestniczył w obejmowaniu Pomorza, przyznanego Polsce traktatem wersalskim. W kwietniu 1920r. II pułk został przerzucony na Ukrainę, gdzie wziął udział w działaniach ofensywnych przeciwko Armii Czerwonej, a następnie w walkach kawaleryjskich prowadzonych podczas odwrotu z armią konną Budionnego.
Oddział mjr "Hubala" stoczył kilka zwycięskich walk z oddziałami niemieckimi pod Maciejowicami, Cisownikiem, Huciskami, Skłobami i Wołowem. Poległ 30 kwietnia 1940r. pod wsią Anielin. Ciało przewieźli Niemcy do koszar w Tomaszowie Mazowieckim i pochowali w nieznanym miejscu.
Kadra pedagogiczna - dyrekcja
Dyrektor Szkoły mgr Adam Biaduń
Z-ca dyrektora szkoły mgr Karol Zalewski
Nauczyciele
mgr Anna Korba mgr Agnieszka Siek mgr Dariusz Góźdź
Nauczyciele
mgr Robert Jarzyna mgr Grzegorz Bielak mgr Piotr Strzelec
mgr Katarzyna Maciejczyk mgr Joanna Mendykowska
Nauczyciele
mgr Urszula Wilkołazka mgr Wiesław Olech
mgr Bolesław Rechul mgr Anna Pikul
Nauczyciele
mgr Dariusz Ochnik mgr Andrzej Pietrzak mgr Serafym Anuczkin
Nauczyciele
mgr Jadwiga Grzesiak mgr Bogdana Czułowska
mgr Barbara Długoszek mgr Agnieszka Kula
Nauczyciele
Ks. Marek Jaworski
mgr Janusz Sagan
mgr Justyna Królak mgr Agnieszka Grinberger
Samorząd Uczniowski
Przewodnicząca - Weronika Skoczylas Zastępca - Damian Szyszka Skarbnik Monika Woźnica Sekretarz Rafał Tylec Pozostali członkowie: ~ Mirosław Ciołek ~ Sławomir Dworak ~ Anna Piędzia
Oferta Szkoły
Zespół Szkół Zawodowych tworzą:
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Liceum Profilowane Technikum Informatyczne Technikum Mechaniczne Technikum Mechaniczne Uzupełniające Policealna Szkoła Zawodowa Szczegółowych informacji na temat rekrutacji udziela Sekretariat Szkoły (0-81) 56 60 045 Informacje są również na stronie www.zszbychawa.z.pl
Biblioteka
W Zespole Szkół Znajduje się również BIBLIOTEKA, z pełnym księgozbiorem oraz dostępem dla uczniów do Internetu. W księgozbiorze znajduje się pełen kanon lektur oraz innych książek.
Bibliotekarz: p. Danuta Sprawka
Sukcesy
Szkoła odnosi sukcesy nie tylko w konkursach o zasięgu gminnym czy powiatowym ale w szczególności o zasięgu Ogólnopolskim.
W niniejszej prezentacji przedstawiam foto relację z najważniejszych sukcesów naszych uczniów!!
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.
Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”
W dniu 11.IV.2005 mgr Robert Jarzyna i uczestniczyli klasyfikacji reprezentant M.
w finale Ciołek zajął VI miejsce!!!
uczeń Mirosław Ciołek OGÓLNOPOLSKIEGO INFORMATYCZNEGO MIKROPROFESOR 2005 w KONKURSU Oświęcimiu. Po ogólnej z ponad 500 uczestników z całego kraju nasz Finał polegał na rozwiązaniu 10 problemów związanych z obsługą komputera, zadania praktyczne swą tematyką obejmowały szeroki zakres zagadnień z dziedziny urządzeń komputerowych (w tym sieci), programowania obiektowego lub strukturalnego, obsługi pakietów biurowych, systemów operacyjnych i multimediów.
I etap – Giełda Papierów Wartościowych II etap – strona WWW „Moja Szkoła, Moja Klasa i Ja” III etap – najlepsza 10-tka zadania praktyczne
Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”
Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”
Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”
„Olimpiada Techniki Samochodowej”
13 marca w aulach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskie szkoła zajęła 3 miejsce na 116 odbył się półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. W półfinale znalazła się także drużyna z naszej szkoły i...
uzyskała znakomite wyniki! W klasyfikacji ogólnej nasza możliwych!!!
Natomiast jeden z Krupa był 2 reprezentantów naszej szkoły - Sebastian z 261 zawodników!!! Inni członkowie naszej ekipy zajęli również wysokie miejsca. Opiekun – mgr Andrzej Pietrzak
„Internetowa Szkoła Olimpijska”
Uczniowie klasy I LP zi w Warszawie zajęli III miejsce, składzie: M.Krawczyk, J.Rycerz, Ł. Sobaszek, M.Ciołek, reprezentujący naszą szkołę w finale regionalnym konkursu Prezydenta RP – „Internetowa Szkoła Olimpijska” w Centralnym Ośrodku Sportu „TORWAR” w przegrywając jedynie z drużyną z I LO z Białej Podlaskiej oraz I LO w Lublinie!
A oto lista cennych Polskiej.
nagród, które wygrali nasi webmasterzy: oprogramowanie Microsoft Windows XP, Microsoft Office 2003, skaner Canon Lide-20, odtwarzacz DVD LG 6054, dyplomy oraz koszulki i czapeczki z logo Telekomunikacji Stworzoną przez nich witryną WWW oraz uczestnictwem w zawodach sportowych przynieśli chlubę Szkole, a także Miastu!
„Internetowa Szkoła Olimpijska”
„Internetowa Szkoła Olimpijska”
„X Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”
Uczeń naszej szkoły Mirosław Ciołek, został Posłem X Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Dziecka, Parlament otworzył przed nim swoje gościnne progi.
Jak to ma miejsce od X lat Sejm na Wiejskiej przedstawicieli z przeszedł we władanie 460 całej Polski. Głównym przesłaniem X Sesji było: "Dobro Rzeczypospolitej najwyższym prawem". Mirek napisał pracę pt.
"Polska w Unii Europejskiej.
Patriotyzmu?". Praca ta Czy nowe znaczenie Polskiego została pozytywnie zaakceptowana przez komisję z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Ponadto chcieliśmy poinformować, iż Mirosław reprezentował naszą szkołę, gminę i województwo podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Problemowej, której został członkiem. Komisja obradowała 22 V w Gmachu Sejmu RP.
Jako ciekawostkę należy dodać, iż jego praca rywalizowała z innymi 168 pracami, a nagrodzonych zostało tylko 29 z naszego województwa!
Turniej – „Wiem Wszystko 2004”
Dnia 26 marca 2004 w szkole eliminacje do turnieju informatycznego "WIEM WSZYSTKO 2004"!
Zgłoszenia przyjmowali mgr Przemysław Sujka oraz mgr Robert Jarzyna. Uczestnicy turnieju na tym etapie rozwiązali test składający się z 50 pytań z zakresu: budowy komputera, edytora tekstu, odbyły się wewnątrzszkolne baz danych, arkusza kalkulacyjnego, systemów operacyjnych (DOS i Windows), sieci komputerowych oraz języka HTML.
Pięć najlepszych osób przeszło dalej są to R.Gutek, P.Kryska, Ł.Sobaszek, J.Rycerz, M.Ciołek – 2 kwietnia 2004 odbyły się rozgrywki międzyszkolne w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach!
Zajęte przez nas miejsce to: III !!!!!