Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi Spis treści  Dane ogólne  Historia szkoły  Patron  Dyrekcja  Nauczyciele  Samorząd Uczniowski  Oferta Szkoły  Biblioteka  Sukcesy  Imprezy okolicznościowe  Otoczenie i wnętrze naszej.

Download Report

Transcript Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi Spis treści  Dane ogólne  Historia szkoły  Patron  Dyrekcja  Nauczyciele  Samorząd Uczniowski  Oferta Szkoły  Biblioteka  Sukcesy  Imprezy okolicznościowe  Otoczenie i wnętrze naszej.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego

Wykonanie: Mirosław Ciołek Klasa II LPzi

 

Spis treści

Dane ogólne

Historia szkoły

Patron

Dyrekcja

Nauczyciele

Samorząd Uczniowski

Oferta Szkoły

Biblioteka

Sukcesy

Imprezy okolicznościowe

Otoczenie i wnętrze naszej szkoły To już jest koniec…

Dane ogólne

Adres naszej placówki:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego

ul. Reymonta 4b 23-100 Bychawa tel/fax: (0-81) 566 00 45

     

Strona WWW: http://www.zszbychawa.z.pl/ Sekretariat: [email protected]

Samorząd uczniowski: [email protected]

Szkolny Klub Europejski: [email protected]

www.skeorzel.prv.pl

Biblioteka: www.zszbiblioteka.prv.pl

Pedagog szkolny: [email protected]

Historia szkoły

W październiku 1960 r. dzięki staraniom społeczeństwa Bychawy powstaje Zasadnicza Szkoła Mechanizacji Rolnictwa. Jej siedzibą był pałac dworski, własność Skawińskich w Dużej Woli.

W tym budynku mieściła się szkoła i internat. Dnia 01.03.1961 r. na stanowisko dyrektora został powołany mgr Kazimierz Malawski. Z dniem 01.09.1961 r.

funkcję dyrektora szkoły obejmuje mgr inż. Tadeusz Bartyzel, zaś kierownikiem internatu zostaje Mimo Józef Maśluch. 01.09.1962 r. dyrektorem zostaje Kazimierz Makarewicz.

trudności lokalnych i organizacyjnych w czerwcu 1963 r. 46 absolwentów ukończyło Z.S.M.R. W roku szkolnym 1963/64 władze kuratoryjne stanowisko dyrektora powierzyły inż. Z. Kawczyńskiemu, który czyni starania nad poprawą bazy materialnej i warunków pracy szkoły, w ich wyniku od 01.09.1963

r.

szkoła otrzymała 5 sal lekcyjnych w budynku LO.

Dyrekcja czyni usilne starania aby szkolny 1966/67 doprowadzić do realizacji zaplanowaną budowę szkoły i warsztatów. Rok przyniósł nowe zmiany personalne. Kierownikiem internatu zostaje mgr inż. Karol Zalewski. Rusza budowa warsztatów szkolnych.. W roku 1968/69 do klas I-szych przyjęto 120 uczniów, w tym 20 dziewcząt do klasy o specjalności ślusarz-mechanik. 1.09.1972 roku stanowisko dyrektora objął mgr Józef Maśluch, zastępcą został inż. Z. Kawczyński. Na wiosnę 1973 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły. Z uwagi na trudności finansowe nastąpiła zmiana projektu budowy z 15 na 9 izbowy. W 1973r.

szkoła zmienia nazwę na Zasadniczą Szkołę Zawodową. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 1974r. Szkoła uaktywniła swą działalność, m.in. utworzono zespół taneczny i instrumentalno wokalny. Kadra pedagogiczna kwalifikacje do prowadzenia została ustabilizowana i wszyscy nauczyciele posiadają odpowiednie zajęć dydaktycznych w swoich specjalnościach.

Ambicją szkoły było posiadanie sztandaru i Patrona, na którego został wybrany mjr Henryk Dobrzański "Hubal". Fundatorem sztandaru był Komitet Rodzicielski. Uroczystość wręczenia sztandaru i nadania szkole imienia odbyła się 01.10.1988r. Od tej pory dzień 1 października jest co roku obchodzony uroczyście, jako Dzień Patrona-Święto Szkoły.

   

Patron

Patron szkoły: major Henryk Dobrzański pseudonim HUBAL Późniejszy major "HUBAL", urodził się 22 czerwca 1897r. w Jaśle. Uczył się w tamtejszej Miejskiej Szkole Ludowej, a następnie w szkole realnej w Krakowie, gdzie w 1914r.

uzyskał maturę. Po zakończeniu pierwszego semestru przerwał przeszkoleniu przy Komendzie akcji pod je, wstępując dywizjonu kawalerii II brygady do Legionów Polskich.

Po został przydzielony do pododdziałów kawalerii sztabowej Legionów Polskich i wziął udział w walkach na Lubelszczyźnie i Wołyniu. W grudniu 1915r. został przeniesiony do Legionów. W lipcu 1916r. Dobrzański brał czynny udział w ciężkich walkach odwrotowych na kierunku Wołczech-Trojanówka-Stołychowa. W sierpniu tego roku wyróżnił się w Rudką Miryńską, za co został odznaczony austriackim Medalem Wojskowym i Krzyzem Cesarza Karola.

W II międzyczasie jego dywizjon kawalerii rozrósł się w 2 półk ułanów, wraz z którym wszedł w skład Polskiego Korpusu Posiłkowego, utworzonego po przysięgowego w lipcu 1917r. 8 listopada 1918r. wstąpił w Krakowie do pułku ułanów, sformowanego na nowo przez jego byłego dowódcę rtm. Jana Danina rozwiązaniu Legionów w wyniku tzw. kryzysu Brzezińskiego. Na początku 1920r. Dobrzański uczestniczył w obejmowaniu Pomorza, przyznanego Polsce traktatem wersalskim. W kwietniu 1920r. II pułk został przerzucony na Ukrainę, gdzie wziął udział w działaniach ofensywnych przeciwko Armii Czerwonej, a następnie w walkach kawaleryjskich prowadzonych podczas odwrotu z armią konną Budionnego.

Oddział mjr "Hubala" stoczył kilka zwycięskich walk z oddziałami niemieckimi pod Maciejowicami, Cisownikiem, Huciskami, Skłobami i Wołowem. Poległ 30 kwietnia 1940r. pod wsią Anielin. Ciało przewieźli Niemcy do koszar w Tomaszowie Mazowieckim i pochowali w nieznanym miejscu.

Kadra pedagogiczna - dyrekcja

Dyrektor Szkoły mgr Adam Biaduń

Z-ca dyrektora szkoły mgr Karol Zalewski

Nauczyciele

mgr Anna Korba mgr Agnieszka Siek mgr Dariusz Góźdź

Nauczyciele

  

mgr Robert Jarzyna mgr Grzegorz Bielak mgr Piotr Strzelec

 

mgr Katarzyna Maciejczyk mgr Joanna Mendykowska

Nauczyciele

 

mgr Urszula Wilkołazka mgr Wiesław Olech

 

mgr Bolesław Rechul mgr Anna Pikul

Nauczyciele

mgr Dariusz Ochnik mgr Andrzej Pietrzak mgr Serafym Anuczkin

Nauczyciele

 

mgr Jadwiga Grzesiak mgr Bogdana Czułowska

 

mgr Barbara Długoszek mgr Agnieszka Kula

Nauczyciele

Ks. Marek Jaworski

mgr Janusz Sagan

 

mgr Justyna Królak mgr Agnieszka Grinberger

Samorząd Uczniowski

    

Przewodnicząca - Weronika Skoczylas Zastępca - Damian Szyszka Skarbnik Monika Woźnica Sekretarz Rafał Tylec Pozostali członkowie: ~ Mirosław Ciołek ~ Sławomir Dworak ~ Anna Piędzia

Oferta Szkoły

Zespół Szkół Zawodowych tworzą:

       

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Liceum Profilowane Technikum Informatyczne Technikum Mechaniczne Technikum Mechaniczne Uzupełniające Policealna Szkoła Zawodowa Szczegółowych informacji na temat rekrutacji udziela Sekretariat Szkoły (0-81) 56 60 045 Informacje są również na stronie www.zszbychawa.z.pl

Biblioteka

  W Zespole Szkół Znajduje się również BIBLIOTEKA, z pełnym księgozbiorem oraz dostępem dla uczniów do Internetu. W księgozbiorze znajduje się pełen kanon lektur oraz innych książek.

Bibliotekarz: p. Danuta Sprawka

Sukcesy

  

Szkoła odnosi sukcesy nie tylko w konkursach o zasięgu gminnym czy powiatowym ale w szczególności o zasięgu Ogólnopolskim.

W niniejszej prezentacji przedstawiam foto relację z najważniejszych sukcesów naszych uczniów!!

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.

Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”

    

W dniu 11.IV.2005 mgr Robert Jarzyna i uczestniczyli klasyfikacji reprezentant M.

w finale Ciołek zajął VI miejsce!!!

uczeń Mirosław Ciołek OGÓLNOPOLSKIEGO INFORMATYCZNEGO MIKROPROFESOR 2005 w KONKURSU Oświęcimiu. Po ogólnej z ponad 500 uczestników z całego kraju nasz Finał polegał na rozwiązaniu 10 problemów związanych z obsługą komputera, zadania praktyczne swą tematyką obejmowały szeroki zakres zagadnień z dziedziny urządzeń komputerowych (w tym sieci), programowania obiektowego lub strukturalnego, obsługi pakietów biurowych, systemów operacyjnych i multimediów.

I etap – Giełda Papierów Wartościowych II etap – strona WWW „Moja Szkoła, Moja Klasa i Ja” III etap – najlepsza 10-tka zadania praktyczne

Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”

Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”

Sukcesy – „Mikroprofesor 2005”

„Olimpiada Techniki Samochodowej”

 

13 marca w aulach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskie szkoła zajęła 3 miejsce na 116 odbył się półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. W półfinale znalazła się także drużyna z naszej szkoły i...

uzyskała znakomite wyniki! W klasyfikacji ogólnej nasza możliwych!!!

Natomiast jeden z Krupa był 2 reprezentantów naszej szkoły - Sebastian z 261 zawodników!!! Inni członkowie naszej ekipy zajęli również wysokie miejsca. Opiekun – mgr Andrzej Pietrzak

„Internetowa Szkoła Olimpijska”

  

Uczniowie klasy I LP zi w Warszawie zajęli III miejsce, składzie: M.Krawczyk, J.Rycerz, Ł. Sobaszek, M.Ciołek, reprezentujący naszą szkołę w finale regionalnym konkursu Prezydenta RP – „Internetowa Szkoła Olimpijska” w Centralnym Ośrodku Sportu „TORWAR” w przegrywając jedynie z drużyną z I LO z Białej Podlaskiej oraz I LO w Lublinie!

A oto lista cennych Polskiej.

nagród, które wygrali nasi webmasterzy: oprogramowanie Microsoft Windows XP, Microsoft Office 2003, skaner Canon Lide-20, odtwarzacz DVD LG 6054, dyplomy oraz koszulki i czapeczki z logo Telekomunikacji Stworzoną przez nich witryną WWW oraz uczestnictwem w zawodach sportowych przynieśli chlubę Szkole, a także Miastu!

„Internetowa Szkoła Olimpijska”

„Internetowa Szkoła Olimpijska”

„X Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”

  

Uczeń naszej szkoły Mirosław Ciołek, został Posłem X Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Dziecka, Parlament otworzył przed nim swoje gościnne progi.

Jak to ma miejsce od X lat Sejm na Wiejskiej przedstawicieli z przeszedł we władanie 460 całej Polski. Głównym przesłaniem X Sesji było: "Dobro Rzeczypospolitej najwyższym prawem". Mirek napisał pracę pt.

"Polska w Unii Europejskiej.

Patriotyzmu?". Praca ta Czy nowe znaczenie Polskiego została pozytywnie zaakceptowana przez komisję z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Ponadto chcieliśmy poinformować, iż Mirosław reprezentował naszą szkołę, gminę i województwo podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Problemowej, której został członkiem. Komisja obradowała 22 V w Gmachu Sejmu RP.

Jako ciekawostkę należy dodać, iż jego praca rywalizowała z innymi 168 pracami, a nagrodzonych zostało tylko 29 z naszego województwa!

Turniej – „Wiem Wszystko 2004”

  

Dnia 26 marca 2004 w szkole eliminacje do turnieju informatycznego "WIEM WSZYSTKO 2004"!

Zgłoszenia przyjmowali mgr Przemysław Sujka oraz mgr Robert Jarzyna. Uczestnicy turnieju na tym etapie rozwiązali test składający się z 50 pytań z zakresu: budowy komputera, edytora tekstu, odbyły się wewnątrzszkolne baz danych, arkusza kalkulacyjnego, systemów operacyjnych (DOS i Windows), sieci komputerowych oraz języka HTML.

Pięć najlepszych osób przeszło dalej są to R.Gutek, P.Kryska, Ł.Sobaszek, J.Rycerz, M.Ciołek – 2 kwietnia 2004 odbyły się rozgrywki międzyszkolne w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach!

Zajęte przez nas miejsce to: III !!!!!

Imprezy i spotkania

To już koniec… Autor prezentacji oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 zachęca wszystkich do głębszego poznania naszej szkoły oraz dziękuje za poświęcony czas naszej prezentacji