урок узагальнення

Download Report

Transcript урок узагальнення

Урок узагальнення 6-А кл
Бережімо світ –
довкола і в собі
Вчитель етики:
Форкош Йолана Степ.
Скарбничка мудрості
Істинно могутній той, хто перемагає
самого себе .
(Східна мудрість)
 Довголіття, здоров'я, щастя – справа
рук людини.
(Август Кірхенштейн)
Мета уроку
• Систематизувати й узагальнити знання з теми,
• Виявити рівень практичних навичок з правил
етикету;
• Розвивати вміння моделювати ситуації,
знаходити шляхи їх розв'язання,
• Вчитися працювати в групах;
• виховувати прагнення до самовдосконалення,
моральної культури, шляхетності,
толерантності ,
• Оцінити навчальні досягнення.
Очікувані результати
Учні повинні:
обґрунтувати важливість моральних і
норм у житті людей;
моделювати морально-етичні ситуації й
розв’язувати їх;
висловлювати власну оцінку щодо
порушень моральних норм;
оцінювати вчинки з погляду їх
моральної зрілості і суспільної
значущості.
Тип уроку:
Узагальнення і систематизація
Форми роботи:
Індивідуальна, колективна, робота в групах
Методи навчання:
Інформаційно – повідомляючий, творчий,
робота з підручником, евристична бесіда,
мозковий штурм, мікрофон, уявна подорож,
асоціації, анкета, закінчи речення.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Вступна частина
1. Мотивація навчальної діяльності.
2. Представлення теми та мети
III. Основна частина
• Людина – частина природи. (23-24 слайд)
• Що означає бути здоровою людиною.
• Мистецтво керувати собою. (25-26 слайд)
• Як навчитися культури почуттів.
• Що означає бути розвиненою людиною. (27-28 слайд)
IV. Заключна частина.
1. Дидактична гра «Закінчити речення»
2.Підведення підсумків (рефлексія)
3.Оцінювання результатів уроку.
V. Домашнє завдання
I.
II.
Поняття теми
Охорона природи
Здоров'я
Шкідливі звички
Займатися спортом
Особиста гігієна
Самооцінка
Виваженість вчинків
Моральні почуття
Емоції
Здібності
Талант
Секції, гуртки
Хобі
дозвілля
Хід уроку
Організаційний момент
У 5 класі, ви переконалися що етику називають наукою про мораль,
тобто, як треба стати вихованою людиною. Етика була навчальною
книгою, добрим порадником, що підказував як чинити в
найрізноманітніших життєвих ситуаціях, зрозуміти правила життя в
суспільстві. В цьому році ми наближаємось на крок до дорослого
життя з його вічними проблемами добра і зла, справедливості й
брехні. Сьогодні на уроці ми здійснимо веселу й повчальну подорож
стежками країни етики. Подорожуючи ми будемо зупинятись на
різних стежках етикету, потрапимо до озера етикету та наблизимося
до брами, що розкриє перед вами обрії досвіду і виведе на пізнання
нового в країні обізнаних учнів. Тож рушаємо!
Ви добре знаєте один одного і знаєте, що будь – який шлях краще
долати разом чи в групі. Тому, уявіть що ми з вами потрапили
на галявину етикету передаючи уявний мікрофон назвіть
своє ім‘я та рису характеру, що свідчить про вас, як про
виховану, моральну людину і поділіться з нами про що ви
мрієте.
Я мрію….
Гра “Уявний мікрофон”
Робота в групах
Продовжуючи роботу на уроці ми об'єднаємось у групи і отримаємо завдання, про
результати повідомимо класові. Не забувайте ставити запитання групам під час
обговорення або коментувати результати роботи групи
Група 1
Визначте, які риси і життєві правила притаманні людині, яка живе в гармонії з
природою.
Група 2
Визначте, які риси і життєві правила притаманні людині, яка дбає про своє здоров'я
Група 3
Визначте, які риси і життєві правила притаманні людині , яка вміє керувати собою
Група 4
Визначте, які риси і життєві правила притаманні людині, яка виховує в собі культуру
почуттів
Продемонструйте створений вами портрет такої людини перед класом.
Потрапивши в гай моральних настанов, прослухавши роботу в групах ми з
вами наблизилися до великого озера етикету. Кожній групі представляється
практична ситуація. Описуючи ситуацію розповідайте як слід чинити, чого не
варто робити. Продовжуємо йти галявиною етикету, зупиняємось на доріжці,
яка веде нас до знання переліку державної документація, яка стосується
вивченої теми.
Завдання. Вибрати з переліку державні
документи, які стосуються вивченої теми
Конституція України,
Декларація прав людини,
Конвенція про права дитини,
Карний кодекс
Закон про охорону навколишнього
середовища
Податковий кодекс
підводимо
підсумок
Конституція України,
Декларація прав людини,
Закон про охорону навколишнього
середовища
Вислови
Отже, ми повинні знати. Що берегти природу – обов'язок кожної
людини. Відпочиваючи на галявині ми продовжуємо роботу
об'єднати роз'єднані частини висловів:
•
•
•
•
•
•
•
Частина Всесвіту
Вірно обране хобі
Здоровий спосіб життя
Природа України
Мистецтво керувати собою Стриманість
Національне багатство народу Фізична культура
Кращий відпочинок
Людина
Шлях до майбутньої професії Змістовне цікаве
дозвілля.
людина
Частина Всесвіту
Фізична культура
Здоровий спосіб життя
стриманість
Мистецтво керувати собою
Природа України
Змістовне і цікаве дозвілля
Вірно обране хобі
Національне багатство народу
Кращий відпочинок
Шлях до майбутньої професії
Стежина сподівань
Наша подорож наближається до
завершення. Крок за кроком і ми вийшли
на стежину сподівань.
Робота в зошитах.
Дайте відповіді на запитання анкети
Анкета
Анкета
1. Я завжди роблю ранкову гімнастику:
а) так; б) ні;
2. Відпочиваючи на природі я завжди прибираю своє
сміття:
а) так; б) ні;
3. Я завжди замислююсь над наслідками своїх вчинків:
а) так; б) ні;
4. Мене завжди хвилює думка про те, як до мене
ставляться люди:
а) так; б) ні;
. Коли виникає суперечка, я:
а) відстоюю свою точку зору до кінця,
б) висловлююсь, коли впевнений в своїй правоті;
6. Навіть коли мені кажуть, що мої ідеї нездійснені, це
мене не зупиняє:
а) так, б) ні.
Правильні відповіді
1. - а
2. - а
3. - а
4. - а
5. - б
6. - а
• Наскільки ви були щирі?
• Чи завжди поводите себе так, як
відповіли?
ЗАКРІПЛЕННЯ
Стежина сподівань привела нас до брами за
якою починається країна обізнаних учнів з
моральних настанов. Ми впевнено пройшли
всі етапи уроку. А тепер уявіть собі на
хвилинку, що з ваших учнів не був хтось на
уроці з поважних причин. Вам необхідно
йому розповісти про що ми дізналися на
уроці.
Закріплення. Дидактична гра «Закінчити
речення»
Дидактична гра «Закінчити речення»
•
•
•
•
•
Дидактична гра «Закінчити речення»
1. Коли я думаю про природу, то мені спадає на думку…
2. Щоб заощадити електроенергію вдома і в школі…
3. Людство мусить стати…
4. Якби мені пощастило розв’язати одну екологічну проблему
людства, це було б…
• 5. Якщо б мій друг викинув на вулиці чи в школі пляшку я б…
• 6. Тільки тоді людина здорова, коли її життєві ритми живуть в
унісон…
• 7. Найважливішою екологічною проблемою є…
Ми сьогодні з вами дізнались, що природа є середовищем життя
людини і в той же час визначили, що людина і природа
перебувають у постійних складних відносинах між собою. Вплив
людини на природу дуже великий, це потребує кардинальних змін у
ставленні людини до природи. Адже людина пов’язана з природою
не лише фізично а й духовно.
Метод «Асоціативний кущ»
Підберіть що пов’язує людину з
природою.
Людина і
природа.
Метод «Асоціативний кущ»
Природа і людина
Природа – це основа життя
людини.
Природа – це енергія.
Природа – це все що нас
оточує.
Природа – це
духовний світ.
Природа – це краса і
творчість.
Природа – це світ створений
Богом і людиною.
1. Завдання “Наряди ялинку!”
1. Людина – частина природи.
Що означає бути здоровою людиною.
перевіряємо:
перевіряємо:
Охорона природи
Здоров'я
Шкідливі звички
Займатися спортом
Особиста гігієна
 Які звички називають шкідливими?
 Що означає берегти природу?
продовжуємо
2 тема:
Мистецтво керувати собою.
Як навчитися культури почуттів.
перевіряємо
перевіряємо:
Самооцінка
Виваженість вчинків
Моральні почуття
Емоції
• Наведіть приклади моральних почуттів
продовжуємо
3 тема:
Що означає бути розвиненою
людиною
перевіряємо
перевіряємо:
Здібності
Талант
Секції, гуртки
Хоббі
дозвілля
• Які здібності в собі ви відкрили?
• Які секції, гуртки ви відвідуєте?
підводимо
підсумок
Оцінювання
• Підрахування ялинкових кульок
Домашнє завдання
• Написати поради однолітку, який не
знає, як зробити вільний час цікавим і
корисним.