Презентація групи №2

Download Report

Transcript Презентація групи №2

ДНЗ-ЯСЛА-САДОК №

15

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ “ ДЕЛЬФІН ”

Лазаренко Оксана Василівна, помічник вихователя.

Харченко Тетяна Миколаївна, вихователь дошкільних груп.

«малятко»

Вихованцям молодшої групи №2 завжди цікаво і весело. Про це дбають їх педагоги. Як приємно пофантазувати з вихователькою бо коли поряд Харченко Тетяна Миколаївна, на обличчях діток сяє посмішка, адже вона така гарна акторка. Помічник вихователя Лазаренко Оксана Василівна слідкує, щоб група була чиста та затишна. Дітки зростають творчими особистостями. Цьому сприяє робота гуртка “Талановиті пальчики” на заняттях якого діти малюють нетрадиційними способами, а ще проводяться заняття з малювання за методикою Л.Шульги “Розвиток творчих здібностей дітей молодшого дошкільного віку”. Малятам лише два роки, проте вони полюбляють граючись у пісочку, відшукати там незвичайну дивинку та перетворити її на казочку.У дні свят група наповнюється радісним гамором. Це зібралась дружна родина дитячого садка. Діти з задоволенням демонструють свої здібності та таланти батькам.

Це відомо для малят, що у спальні діти сплять. Тут є ліжечка м`якенькі і зручненькі, і тепленькі.

Як привчити малюка прибирати іграшки після завершення гри?

   Коли заняття або гра закінчені, від дітей дійсно вимагається вміння прибрати за собою все, із чим вони займалися. Це найважчий і не зовсім приємний обов’язок, який не завжди співпадає з настроєм дитини.

Малюкам необхідно постійно нагадувати і показувати,я к і де слід скласти іграшки. Іноді дитина, підкоряючись цій вимозі, виконує її формально, недбало. Наприклад, ставить пірамідки на місце, але вони не складені як належить, кільця нанизані непослідовно.

Подібні дрібниці слід відзначити і попросити навести лід. Показати, як це можна зробити,або запропонувати: «Давай разом приберемо». Іноді на допомогу варто підключити старшого брата чи сестру.

 Навчаючи малят діяти з предметами, поясніть, що іграшки, посібники, речі тоді лише слугують довго, якщо з ними поводяться акуратно: «Кубики після гри складають в коробку, інакше картинки на них затруться, відклеяться і ними не можна буде гратися». Покажіть: «Ось так їх вкладають – рівненькими рядочками, щільно прикладають один до одного. Бачиш, тепер кришка коробки вільно закривається, і кубики не розгубляться».

 Допомагаючи дитині роздягатися поясніть: «Речі складають акуратно, ось так: спочатку капці – їх постав біля ліжка, потім сорочку, колготи. Усе це акуратно повісь на стільчик. Тобі зручно буде одягатися вранці, бо все вже напоготові, ніщо не зімнеться, бери та одягай!» якщо дитина розуміє мету своїх дій, у неї легше формуються навички охайності.

Чи обов’язково для дитини дотримуватися певного режиму дня?

   Режим – точно встановлений порядок життя – не вигадка фахівців. У його основі – багатовікове спостереження за розвитком природи та фізіологічними процесами людини. На цій основі фізіологи, гігієністи, педагоги розробили науково – обґрунтовані рекомендації з організації життя людини, з розумної зміни видів її діяльності.

Дитині встановляють постійний режим дня, якого необхідно чітко дотримуватися. це сприяє її правильному розвиткові, привчає до дисципліни, формує уявлення про обов’язки.

На науковій основі доведено, що прийом їжі, владання спати, прогулянки, ігри – усе це сприяє зросту, зміцненню здоров’я та врівноваженому психологічному стану дитини.

Чи можна подолати жадібність дитини

?

    Якщо прояв жадібності є нестійким, зустрічається лише за певних ситуацій, то батькам цілком під силу допомогти дитині подолати цю рису характеру назавжди.

Для початку розкажіть малюкові, що почуває людина, із якою він не бажає ділитися. Наприклад, ви помітили, що інша дитина зацікавлено дивиться на гарну ляльку, яку тримає в руках ваша донька.

Намагайтеся переключити увагу своєї дитини на іграшку приятеля. Запропонуйте дітям зробити обмін на певний час. Ви побачите, що поступово ваша дитина навчиться отримувати насолоду від того, що вона змогла когось порадувати.

Обов’язково кажіть дитині і демонструйте, як ви задоволені та горді за неї, якщо вона поділилася з кимось яблуком, іграшкою. Чим частіше ви будете заохочувати малюка ділитися з оточуючими і хвалити його за вияв щедрості, тим охочіше він буде радувати своєю увагою вас, інших близьких людей та своїх друзів