Впровадження експерименту "Сходинки до інформатики"

Download Report

Transcript Впровадження експерименту "Сходинки до інформатики"

З досвіду роботи СЗШ № 139 Шевченківського р-ну м. Києва Матеріал підготувала: Дубровська Людмила Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи

І напрямок – пізнавальний

У цьому напрямку учні засвоюють відомості: про призначення комп'ютера, про можливості його використання, про його складові частини, про основні принципи роботи.

     У цьому напрямку учні здобувають навички: роботи з клавіатурою, пошуку та запуску потрібних програм, підготовки та редагування тексту у текстовому редакторі, складання простіших мелодій у музичному редакторі, створення малюнків у графічному редакторі.

   Учні засвоюють поняття алгоритму, розрізняють його основні види, складають і записують алгоритми для виконавців, Відшукують та застосовують алгоритми у своїй практичній та навчальній діяльності

   Учні розвивають: свої творчі здібності, логічне мислення, виконують різноманітні творчі завдання у процесі роботи з прикладними розвиваючими програмами та на теоретичній частині уроку

   Учні працюють з різноманітними навчальними програмами, навчально-контролюючими, пропедевтичними

     Українська мова, Англійська мова, Математика, Довкілля Основи здоров'я

Частина уроку

•Теоретична

Частина уроку

•Практична

Частина уроку

•Розвивальна

Теоретична частина може проводитись у формі бесіди, гри, обговорення ситуацій або призначена для підтримки вивчення навчальних предметів, повторення і закріплення матеріалу. Практична частина - робота учнів за комп'ютерами.

Розвивальна частина - це виконання учнями завдань з логічним навантаженням для розвитку пам'яті, кмітливості, ерудиції.

Усі частини уроку відображені у підручнику.

Для забезпечення практичної частини уроків інформатики розроблений відповідний програмно-методичний комплекс «Сходинки до інформатики» для 2-5 класів.

    належний матеріально-технічний стан комп'ютерного парку, наявність необхідного програмного забезпечення, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, належний рівень підготовленості вчителів.

      програма вивчення предмету; стабільні підручники, розроблені у відповідності з програмою; робочі зошити (зошити з друкованою основою); дидактичні матеріали (завдання для самостійних і контрольних робіт та завдання для організації індивідуальної та диференційованої роботи з учнями); наочні посібники (комплекти плакатів, тощо); посібники для вчителя.

Чи задоволені Ви введенням нового предмету Чи дізнається нову інформацію на уроках Чи втомлюєтьс Ваша дитина , в день уроку 0 20 40 60 80 100 Не знаю Ні Так

80 70 60 50 40 30 20 10 0 Укр. Мова Математика Англ.мова Довкілля Було Стало Підвищилась

    Впровадження експериментального курсу діє позитивно на учнів початкової школи; Батьки не відмічають втомлюваності дітей в день проведення уроку інформатики; Вчителі початкової школи мають позитивний вплив на якість знань предметів інваріантної складової навчального плану після введення експериментального уроку; Дослідження психолога показали відсутність негативного впливу на настрій та психічний стан дітей уроків інформатики;

  Моніторингові дослідження , проведені адміністрацією школи, показали підвищення якості знань, вмінь і навичок учнів з основних предметів в середньому на 11%; У зв'язку з проведення експерименту в школі поліпшено матеріально-технічну комп'ютерну базу - створено кабінет інформатики для початкової школи.

       Курс “Комп”ютерна азбука” та “Сходинки до інформатики” є пропедевтичним, Призначений для учнів 1-4 класів; При його вивченні учні оволодівають основними навичиками роботи з комп”ютером, вчаться орієнтуватися в світі інформації; Розвивають логічне мислення, одержують комп”ютерну підтримку знань та навичок набутих на інших уроках; Навчаються використовувати комп”ютер для навчання; Знайомляться з поняттям алгоритму, основними алгоритмічними структурами та навчаються складати алгоритми різних дій; Учні розвивають свої творчі здібносі.