Завантажити презентацію

Download Report

Transcript Завантажити презентацію

Підготували: Кирилюк О.В., Тихонюк Ю.В., КНЕУ, 2012 1

У лютому 2012-го року компанія InMind провела дослідження, відповідно до якого кількість користувачів інтернету (тобто людей, які виходять в мережу не рідше 1 разу на місяць) в Україні досягнула 16,9 мільйонів – 42% всього дорослого населення нашої держави .

2

Поведінка підприємств в умовах ринку послуг доступу до мережі Інтернет ілюструє основні риси монополістично конкурентного способу дій. Отож, цікаво простежити поведінку інтернет провайдерів на даному ринку, визначити основні проблеми розвитку і дослідити наявний потенціал, а також можливості входження в цю галузь нових підприємств.

3

    

Ознаки монолістичної конкуренції :

1. На ринку діє досить велика кількість продавців.

2. Продукти, що пропонуються на ринку, хоча й належать до однієї товарної групи, досить диференційовані .

3. Обмежена можливість впливу на ціну .

4. Легкий вступ у галузь.

4

за даними IKS-Consulting

Укртелеком Воля-кабель Оптима-Фарлеп ЦСС TeNet Голден Телеком Датагруп

5

 

«Укртелеком» займає місце одноособового лідера лише за рахунок переваги в ціновій політиці. Змінюючи пропорцію між оптовими і роздрібними цінами, «Укртелеком» автоматично здійснює вплив на рентабельність діяльності залежних від нього невеликих Інтернет провайдерів.

6

Наступний лідер послуг «Воля-Кабель». Згідно дослідженняIKS Consulting, ця компанія залишається фактичним лідером сегменту широкосмугового доступу до Інтернету. За даними експертів, компанія володіє 23,7 % ринку – така значна частка ринку провайдера обумовлюється можливістю володіти значними виробничими потужностями (модеми, обладнання для обслуговування кабельного інтернету тощо) і це дає змогу компанії розміщувати своє обладнання в стількох районах міста, скільки користувачів вона здатна обслуговувати.

7

Спеціалісти вважають, що інтенсивна конкуренція операторів за споживача приведе до перерозподілу ринкових часток діючих компаній. Поступово левову частину продажу поділятимуть між собою три – п’ять основних гравців ринку. Тому лідируючим компаніям даної галузі необхідно надалі використовувати нові ідеї, вводити інновації, створювати нові покращувати якість тих, які вже надаються.

послуги і

8

9