відкрити

Download Report

Transcript відкрити

Правила успішної презентації

Розмір хвилювання зворотно пропорційний потраченій на підготовку працю

Аналіз аудиторії

            Скільки чоловік будуть присутніми?

Вікова група.

Соціальний стан.

Рівень життя.

Освіта.

Який у них рівень знання предмета, який обговорюється?

Причини присутності на презентації.

Чи є у них побоювання, проблеми? Які?

Які у них цілі?

Які у них очікування?

Чи цінують вони гумор?

Як добре вони знають вас?

Ролі «поганих слухачів»

         «

Симулянт

», чи «

псевдослухач

». «

Залежний слухач

». У своєму прагненні отримати від того, хто говорить, позитивну оцінку, вони приділяють увагу не стільки розумінню й змісту почутого, скільки тому, яке враження вони справляють.

«

Самозакоханий слухач

» - людина, яка хоче, щоб слухали тільки її, і яка не має ні часу, ні бажання слухати іншого.

«

Слухач-автор

» - людина, яка ніколи не дослуховує співрозмовника до кінця і, домислює події чи реакції відповідно до власної логіки чи за власним досвідом.

«

Перебивала

». «

Слухач, занурений у себе

».

«

Інтелектуал

» чи «слухач-логік» - людина, яка сприймає лише те, що вона хоче чути. «

Слухач-бджола

» - людина, яка слухає тільки те, що цікаво і важливо для неї самої.

«

Слухач-жало

» - людина, яка тільки й чекає, коли співрозмовник припуститися помилки, щоб сказати йому про це.

Основні причини неуспішної презентації:

       

-

нездатність подолати хвилювання перед великою аудиторією; недоліки у плануванні й підготовці презентації; погано організований, неструктурований зміст; недостатній контакт із аудиторією; неуважність до деталей; відсутність відчуття часу; неефективне використання наочних засобів; перевантаження інформацією.

Структура презентації включає 3 основні частини (+ питання): 1. Вступ 2. Основна частина 3. Заключення + Питання Золоте правило

публічного виступу:  Скажи, про що хочеш сказати  Скажи  Повтори, що тільки що сказав.

Вступ

      

Привітання аудиторії Представитись Короткий зачин Інструкції щодо запитань - домовитися про те, коли можна задавати питання - під час презентації або після; представити тему вашої презентації; встановити довірливі відносини зі слухачами; змусити аудиторію слухати Вашу презентацію.

Типи вступів

        цитати, риторичні питання, декларативні заяви, ситуації із життя, поточні події, план дій, гумор, історії із життя відомих людей.

Зачин

 Приверніть увагу.  Вкажіть основні ідеї. (Перелік основних ідей необхідний для того, щоб налаштувати слухачів на тему Вашої презентації).

 Вкажіть інтереси аудиторії. (Що корисного в Вашій презентації для слухачів? )  Використовуйте доречні слова і жести. (Наперед продумайте - наскільки природна для даної аудиторії звична Вам жестикуляція, а також звичний Вам стиль спілкування, чи не будуть вони чужі для даної аудиторії?)

П'ять «смертних гріхів» вступу

вибачення;   довгі та повільні речення; очевидні спостереження;  банальні питання;  історії і анекдоти, які не відносяться до предмету виступу.

Логічність викладу

Вам необхідно продумати переходи:  від вступу до основної частини презентації,   від однієї основної идеї до другої, від одного слайда до другого.

Перехід - це зв'язок між закінченням однієї важливої ідеї і початком іншої. За допомогою переходів створюється природний хід презентації, що дозволяє аудиторії легко стежити за Вашою розповіддю. Можна:  використовувати короткі фрази,     знайти привертаючий увагу вислів, привести актуальну статистику, витримати паузу, змінити тон голосу.

Типи логічної послідовності

Матеріал можна викладати:   у хронологічному порядку, у порядку пріорітету,  у територіальному порядку,  у тематичній послідовності (з менш важливих ідей, потім переходите до більш цікавих, потім до найбільш значних)  за принципом «проблема-розв’язання».

       

Супроводжувальний матеріал

приклади, порівняння, цитати, відкриття, статистика, графіки, аудіо і відео матеріали, оцінки експертів.

Висновок

 — це відносно маленька частина повідомлення. Вона рідко займає більше 5% мови (35–45 слів). Висновок повинен підсилити ефект всього виступу. У висновку дві головні цілі:  закінчити виступ так, щоб вона нагадала аудиторії про те, що сказав оратор;  повторити сказане, щоб аудиторія запам’ятала слова оратора і задумалася над повідомленням.

Заключна частина

 «Киньте виклик» аудиторії. Закликайте до дії або запросіть на наступну презентацію.

Ключові складові заключної частини:   яскраве висловлювання - перехід до заключної частини; повторення основних ідей презентації;   підбиття підсумків; короткий і пам'ятний вислів в кінці.

Уникайте «смертних гріхів» висновку

  зізнання в тому, що Ви щось забули розповісти;  зміна стилю ведення презентації; кінцівка без підбиття підсумків;   вибачення; беззв’язної мови.

PowerPoint Presentation Правило 1:

Створити слайди з одним словом?

 Слайди не того, щоб нагадувати Вам текст – а для підтримки того про що ви повідомляєте.

 Великий шрифт і мало тексту – гарний спосіб тримати увагу аудиторії.

 Слайди – для слухачів.

PowerPoint Presentation Правило 2: Використання образів

 Використовувати треба не просто цікаві, провокуючі думку, естетично приємні образи, а саме ті, що не будуть заважати смислу викладення матеріалу.    http://pinterest.com/ Flickr Google Images  MemoriesOnTV, PhotoStory, Keynote or Windows Movie maker

“Don’t worry about your slide count. Just make your slides count.”

1 2 хвилин мовлення – 1 слайд

Правило 3

Відводьте час для кожного слайду

 Від 4-10 секунд Використовуйте ефект вицвітання/появи   Використовуйте музичний/ звуковий фон Чим важчий текст для сприймання – тим більше часу на кожний слайд

Правило 4

 Тренуйте  Повторюйте  Перевіряйте  Аналізуйте з точки зору слухача

Репетиція презентації

  – це перевірка та налагодження створеного «виробу». Ви перевіряєте - наскільки вдало Ви «змонтували» матеріал, наскільки доречні переходи між слайдами. Дивіться на себе з боку і питайте себе - а наскільки я і моя презентація ефективні, наскільки ми досягаємо поставленої мети?

Гріхи публічного мовлення

5.

6.

7.

1.

2.

3.

4.

Лінь Заздрість Уявляти голу аудиторію Переїдання (тим більше – тим краще) Жадібність Гнів Гординя

«Оратор должен исчерпать тему, а не терпение слушателей»

Уинстон Черчилль