Tak szybko oceniasz, na podstawie wyglądu, osobę którą widzisz pierwszy raz !!!

Download Report

Transcript Tak szybko oceniasz, na podstawie wyglądu, osobę którą widzisz pierwszy raz !!!

Tak szybko oceniasz, na podstawie wyglądu, osobę którą widzisz pierwszy raz !!!

 1.

TOŻSAMOŚĆ FIRMY – składają się nią: nazwa, logo, ceny, poziom i jakość reklamy. Termin ten często zamiennie stosowany jest z wizerunkiem. Czytelnie rozgraniczył je Wojciech Budzyński: „wizerunek firmy jest tym, co ludzie o niej myślą, a tożsamość, jest tym, po czym ją ludzie identyfikują (rozpoznają)”.

 2. REPUTACJA – budują ją styl zarządzania i przywództwa, gwarancja poziomu świadczenia usług, kultura organizacyjna skupiona jest na potrzebach klienta.

 3. OFERTA USŁUGOWA – dostępność i rozpiętość oferty usługowej, szeroki wachlarz usług dodatkowych.

 4. OTOCZENIE FIZYCZNE parkingi, stołówka itp.

- wystrój wewnętrzny i zewnętrzny, oświetlenie,  5. PERSONEL PIERWSZEGO KONTAKTU zachowania i kompetencje – postawa i wygląd pracowników, ich Baruk A. I., Marketing personalny jako instrument kreowania wizerunku firmy. Difin, Warszawa 2006, s.31-34

- bo tak na prawdę wygląd ma znaczenie!

       Odpowiedni wygląd podnosi prestiż pracownika i wpływa na postrzeganie całej grupy zawodowej.

Stanowi on wizytówkę nie tylko osoby, ale także miejsca w którym pracuje.

Ubiór może poprawiać kontakt z ludźmi, określa naszą wiarygodność.

Strój jest wyrazem szacunku dla przełożonych, wykonywanej pracy i klientów.

Rodzaj i miejsce pracy decyduje o tym co wypada, a czego nie wypada nosić.

Właściwy dobór garderoby stwarza spójny i budzący zaufanie wizerunek firmy.

Czując się atrakcyjnie sami z sobą, przenosimy te odczucia na osoby z którymi pracujemy i miejsce gdzie pracujemy.

Dobre pierwsze wrażenie to połowa sukcesu!

 Etykieta ubioru to zbiór reguł, jakimi powinniśmy kierować się przy doborze stroju do pracy. Wyznacza wyraźne reguły i zasady ubioru służbowego. Jako zjawisko stanowi w Polsce pewne novum i jeszcze ewoluuje. Nie znaczy to jednak, że reguły stały się luźniejsze, wręcz przeciwnie. Ponieważ uczymy się, że zasady ubioru do pracy są niezwykle ważne, to „regulamin” stawia coraz surowsze warunki.

Bibliotekarski dress code?

POSTAW NA:

 Ideą organizacji jest wyposażyć kobiety intelektualnie i materialnie.

Jako instytucja non profit utrzymująca się z pomocy darczyńców, organizuje warsztaty z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, skutecznych metod poszukiwania pracy oraz wyposaża kobiety w ubrania biznesowe, odpowiednią fryzurę i kosmetyki. Kieruje również na badania lekarskie i do stomatologa.

 W Polsce działa od 2009 r. w Katowicach. Prowadzi szkolenia m.in. z takiej tematyki jak: - Kreowanie wizerunku firm, osób i organizacji.

- Autoprezentacja.

- Wizaż.

- Wsparcie psychologiczne i rozwój wewnętrzny, itp.

www.polskidomkreacji.pl

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu a wizerunek bibliotekarza

Program pierwszej przez firmę AVON.

konferencji obejmował warsztaty z komunikacji interpersonalnej a także spotkanie ze stylistą ze Szkoły Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz pokaz makijażu zorganizowany

Podczas spotkania skupiono się na tworzeniu wizerunku poprzez narzędzia używane w public relations. Warsztaty prowadzone były przez specjalistów-praktyków pracujących w dwóch dużych agencjach PR na Śląsku: QS Design z Zabrza i Prime Communication z Katowic.

Aby promować warsztatach.

działalność instytucji bibliotekarze muszą informować o niej jak najszersze grono odbiorców, a do tego celu najlepiej pozyskać sobie przychylność TV, radia, prasy czy Internetu.

Tajniki kreowania wizerunku, autoprezentacji, pracy przed kamerą i budowania relacji z mediami można było poznać na wrześniowych

          1. Postaw na jakość a nie na ilość 2. Wybieraj jasne bluzki i apaszki 3. Chodź w butach na obcasie 4. Noś idealnie dopasowane ubrania 5. Bądź trendy 6. Dbaj o detale 7. „Zasłaniaj kolana” 8. Zapomnij o błyszczących rajstopach!

9. Nie odpuszczaj!

10. Prasuj!