Transcript 3 Методика викладання комп`ютерної графікі
Розвиток новітніх інформаційних технологій не можливо уявити без створення на екрані зображення, яке може відтворювати картинки дійсного світу.
• Те, що ми називаємо “зручний графічний інтерфейс”, є результатом праці багатьох людей. Одні зробили можливим відображати на екрані зображення, яке є якісним і наближеним до дійсності (реалістичним), інші створили набір програмних продуктів, що використовують технічну базу, створену першими.
Разом вони надали можливість полегшити і скрасити роботу великої кількості інших людей.
• Тому все більшого попиту на ринку праці набувають професії комп’ютерних дизайнерів у різних галузях промисловості, дизайнерів інтер’єру, екстер’єру, дизайнерів реклами, web-дизайнерів та ін.
Комп’ютерна графіка, як термін було запроваджено приблизно 20 років тому. Спочатку розробки здійснювались лише в наукових установах, проте згодом комп’ютерна графіка стала однією з реалій повсякденного життя.
Комп’ютерні технології мають допомагати, сприяти розвитку творчості дитини.
Всі знають, що малювання розвиває дитину, розвиває розумові вміння і навички дитини при пізнанні цього світу. Розвиває смак, відчуття кольору, створює настрій.
• • Дитина може маніпулювати набором інструментів і широкою гамою кольорів, випробовувати їх, поєднувати, відділяти, копіювати, створювати прості й більш складні “замислуваті” малюнки.
Мої учні активно приймають учать в олімпіадах з інформатики та комп’ютерної графіки, займають призові місця в районних та міських турах з комп’ютерної графіки.
Графічні редактори - одні із самих популярних прикладних програм. Їх існує величезна безліч із різними можливостями, але всі вони містять у собі необхідний мінімум, що звільняє від рутинної роботи й сприяє самостійній творчості.
На уроках ми розглядаємо приклади різних графічних редакторів: 1. Растрові графічні редактори - спеціалізовані програми, призначені для створення та обробки растрових зображень. 2. Векторні графічні редактори дозволяють користувачеві створювати і редагування векторні зображення безпосередньо на екрані комп'ютера, а також зберігати їх у різних векторних форматах, наприклад, CDR, AI, EPS, WMF або SVG.
– – – –
Растрові графічні редактори
Paint— растровий графічний редактор Paint.NET — растровий графічний редактор для Windows NT Gimp — растровий графічний редактор (потужна безкоштовна програма для створення, збірки і редагування зображень) Adobe Photoshop – програма для обробки растрової графіки. Підтримується безліч графічних форматів. Adobe Photoshop дозволяє як створювати нові зображення, так і редагувати їх.
Векторні графічні редактори
– Adobe Illustrator – векторний графічний редактор, розроблений і поширюваний фірмою Adobe Systems.
– CorelDRAW - векторний графічний редактор, надає всі необхідні інструменти для продуктивної роботи сучасного дизайнера. Інтуїтивно зрозумілі інструменти для векторного ілюстрування та макетування сторінок дозволяють створювати чудові дизайнерські рішення.
– Крім того, для створення векторних зображень використовуються засоби Microsoft Office
Навчання комп’ютерній графіці зазвичай не потребує додаткової мотивації, а найважливішим завданням вчителя стає вибір оптимальної методики викладання курсу.
Растрова графіка Photoshop
Завдання з набуття навичок та вмінь Створення ефекту віддзеркалення у воді
Завдання з набуття навичок та вмінь Чашка Малюємо об’єкту реалістичну тінь
Завдання з набуття навичок та вмінь Кухар Робота зі слоями. Виділення за допомогою магнітного лассо. Копіювання та переміщення об’єктів.
Завдання з набуття навичок та вмінь Створення ефекту об’ємного зображення у рамці
Векторна графіка CorelDraw
Завдання з набуття навичок та вмінь Будинок
Завдання з набуття навичок та вмінь Квіти
Завдання з набуття навичок та вмінь
Завдання на використання та поглиблення навичок та вмінь
Завдання на використання та поглиблення навичок та вмінь Листівка до Великодня
Творче застосування здобутих навичок та вмінь За творами О.Гончара
Створення анімації засобами Adobe Photoshop
Створення анімації засобами CorelDRAW