antonija rudzīte - Jelgavas izglītības pārvalde

Download Report

Transcript antonija rudzīte - Jelgavas izglītības pārvalde

ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
BILINGVĀLĀS MATEMĀTIKAS MĀCĪŠANAS
IESPĒJAS LATVIEŠU UN ANGĻU VALODĀS
ANTONIJA RUDZĪTE
J E LG AVA S S P Ī D O L A S Ģ I M N Ā Z I JA
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
BILINGVĀLĀS APMĀCĪBAS GALVENIE PRINCIPI:
• valodas un mācību priekšmeta satura
integrācija
• mūsdienīgu mācību metožu lietojums
• divu valodu lietojums
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
Mērķis:
ieinteresēt skolēnus par matemātikas
saistību ar citiem mācību priekšmetiem, tai
skaitā ar angļu valodu
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
MĀCĪBU STUNDA
“NAUDAS VIENĪBAS DAŽĀDĀS VALSTĪS,
MATEMĀTISKĀS DARBĪBAS AR TĀM.”
Stundas mērķis:
• apgūt doto tēmu, bilingvāli izmantojot un
pilnveidojot skolēnu zināšanas dzimtajā un angļu
valodā
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
STUNDAS GAITAS APRAKSTS (I)
Stundas uzdevumi:
• iegūt zināšanas angļu valodā par naudas vienībām
Latvijā, Anglijā, Amerikā, Eiropas Savienībā;
• iemācīties četru aritmētisko darbību nosaukumus
angļu valodā un praktiski tos pielietot ar dažādām
naudas vienībām;
• trenēt prasmi rēķināt galvā;
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
STUNDAS GAITAS APRAKSTS (II)
Stundā izmantotā
prezentācija
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
NAUDAS VIENĪBAS DAŽĀDĀS VALSTĪS,
MATEMĀTISKĀS DARBĪBAS AR TĀM.
A.RUDZĪTE
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
SKATOTIES PREZENTĀCIJU AIZPILDI TUKŠĀS
VIETAS DARBA LAPĀ!
Latvija
Anglija
LV
UK
pounds
ASV
US
dollars
cents
pence
Eiropas
Savienība
EU
euros
cents
lats
santimas
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
UZRAKSTI NAUDAS VIENĪBU APZĪMĒJUMUS!
$, c
£,p
€, c
Ls, s
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
MATCH WORDS WITH THESE PRICES:
UK:
FIVE POUNDS TWENTY
FORTY PENCE
TEN POUNDS NINETY NINE
US:
THREE DOLLARS
FIFTY CENTS
NINE FIFTY
EU:
SIX EUROS FIFTY
FIFTY CENTS
TWELVE EUROS
€ 12,00
£ 10.99
$ 3, 00
$ 9, 50
€ 0,50
£ 5,20
40 P
€ 6,50
50 C
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
FOUR RULES OF ARITHMETIC
+
-
x
:
addition
subtraction
multiplication
division
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
MATEMĀTISKĀS DARBĪBAS
SUM (+)-
$4 and $5 is/are $9
$49 plus $500 is/are $549
DIFFERENCE (-)
£6 from £9 is £3
£218 minus £108 is £110
PRODUCT (X)
Ls11 multiplied by 9 is Ls99
QUOTIENT (:)
€348 divided by 3 are €116
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
UZRAKSTI ŠĪS DARBĪBAS RAKSTISKI
ANGĻU VALODĀ!
a)
Ls78,78- Ls78,7=
Ls 0,08
Seventy eight lats and seventy santinamas from seventy eight lats and
seventy eight santimas are eight santimas
b)
$32x4= $128
Thirty two dollars multiplied by four is a hundred twenty eight dollars
c)
Ls123:3= Ls 41
A hundred and twenty three lats divided by three is fourty one lats
d)
£9,15+£8,93= £ 18,08
Nine pounds and fifteen pence plus eight pounds ninety three pence is
eighteen pounds eight pence
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
STUNDAS GAITAS APRAKSTS (III)
Stundas izvērtējums:
Skolēni • novērtē mācību priekšmetu pielietojamību reālajā
dzīvē
• novērtē savu aktivitāti stundā
• nodrošina atgriezenisko saikni
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
STUNDAS GAITAS APRAKSTS (IV)
Stundas izvērtējums:
Skolotāja • gūst interesantu pieredzi un apstiprinājumu tam, ka
bilingvālā apmācība ir aktuāla
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
MĀCĪBU STUNDA
“APLIS - CIRCLE”
Stundas mērķis:
• Pētnieciskā ceļā noskaidrot divu riņķu savstarpējo
novietojumu, riņķa un taisnes savstarpējo novietojumu,
taisnes un riņķa līnijas savstarpējo novietojumu.
• Tēmas apgūšanā izmantot bilingvālo apmācību (angļu,
latviešu valodas)
• Attīstīt skolēnu pētnieciskā un radošā darba iemaņas.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
IEROSINĀŠANAS FĀZE:
1. Skolēni ir lietojuši jēdzienus: riņķa līnija ,r.l.
rādiuss, diametrs, r.l. loks.
2. Skolēni pētījuši, cik kopīgu punktu var būt taisnei
un riņķa līnijai, ja tās atrodas vienā plaknē.
3. Skolēni ir iepazinušies ar šiem jēdzieniem angļu
valodā.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APJĒGŠANAS FĀZE
1. Skolēnus iepazīstināt ar to, ka šajā stundā apgūs:
• jēdzienus saistītus ar riņķi:
• divu riņķa līniju savstarpējais novietojums;
• taisnes un riņķa līnijas savstarpējais novietojums;
• riņķa un taisnes savstarpējais novietojums.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APJĒGŠANAS FĀZE (I)
2. Prezentācija par riņķi dabā un riņķa elementiem
(latviski, angliski)
• sākt ar jautājumiem par terminiem, lietojot
vārdnīcu.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
VOCABULARY
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APJĒGŠANAS FĀZE (II)
3.Grupu darbs - pāros:
• noteikt un pašiem modelēt divu riņķu vienā plaknē
savstarpējā novietojuma visus variantus (Izdalu aploksnes,
izskaidroju darba veikšanas procesu)- demonstrējot viens runā
latviski, otrs angliski.
• pierakstos uzrakstīt katram gadījumam atbilstošu
sakarību lietojot AK; R; r; >; <; =.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Nav kopīgu punktu, atrodas ārpus viens otra.
• No common points, they are outside each other
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Viens kopējs punkts, pieskaras ārēji.
• One common point, contact outward.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Viens kopējs punkts, pieskaras iekšēji.
• One common point, contact inside.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Bezgalīgi daudz kopējo punktu, pārklājas.
• Endless number of common points, points overlap.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Bezgalīgi daudz kopējo punktu, iekšā viens otram.
• Endless number of common points, inside each other.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
• Bezgalīgi daudz kopējo punktu, koncentriski riņķi.
• Endless number of common points, concentric circles.
(Circles that have their centers at the same point).
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
RIŅĶU NOVIETOJUMS / LOCATION OF TWO CIRCLES
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APJĒGŠANAS FĀZE (III)
4.Rezultātu analīze, izmantojot dokumentu kameru .
5.Pierakstos pārī esošie skolēni - viens no viņiem zīmē r.l.
un taisnes savstarpējā novietojuma variantus, otrs
riņķa un taisnes savstarpējā novietojuma variantus; pēc
tam abi salīdzina un izdara secinājumus. (izmanto abas
valodas)
• pārbaudīt ar jautājumiem, kādi varianti ir iespējami un
parādīt izdales materiālu.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
TAISNES UN RIŅĶA
KOPĒJO PUNKTU SKAITS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
TAISNES UN RIŅĶA LĪNIJAS
KOPĒJO PUNKTU SKAITS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
REFLEKSIJA
• Doti riņķi ar rādiusiem 5cm un 7cm. Nosaki riņķu
savstarpējo novietojumu un kopīgo punktu skaitu, ja
a) XT=12cm
b) XT=15cm
c) XT=9cm
d) XT=2cm
• Ko iemācījāties, kā vērtējat savu darbu, kas patika
vislabāk?
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
REFLEKSIJA (I)
Mājās - sagatavojiet viena uzdevuma tekstu latviski un
angliski par šo tēmu - Stundā tos risinās klasesbiedri.
•Konstruē riņķi ar centru L un rādiusu 5cm un riņķi ar
centru K un rādiusu 2cm,tā lai tie krustotos divos
punktos, aprēķini KL.
•Konstruē divus riņķus, kuri pieskaras iekšēji, attiecīgi ar
rādiusiem 5cm un 3cm.Nosaki attālumu starp riņķu
centru.
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
STUNDAS GAITAS APRAKSTS
Stundā izmantotā
prezentācija
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
ANTONIJA RUDZĪTE
J E LG AVA S S P Ī D O L A S Ģ I M N Ā Z I JA
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – FUTBOLA LAUKUMS
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – BASKETBOLA LAUKUMS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – HOKEJA LAUKUMS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – LODES GRŪŠANAS LAUKUMS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – CEĻU BŪVE
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS DABĀ – FIGŪRA DEJĀS
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
CENTRS DABĀ – NULLES PUNKTS PARĪZĒ
(NO TĀ TIEK MĒRĪTI VISI ATTĀLUMI FRANCIJĀ)
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
APLIS
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
RIŅĶA LĪNIJA - CIRCUMFERENCE
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
RIŅĶIS - CIRCLE
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
RĀDIUSS - RADIUS
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
DIAMETRS - DIAMETER
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
HORDA- CHORD
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
SEGMENTS - SEGMENT
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
SEKTORS - SECTOR
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
PIESKARE - TANGENT
2012
ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”
Vienošanās Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
SEKANTE - SECANT
2012
Paldies par uzmanību!
Thank you for attention!
Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.