Transcript pps

Павлюк Лариса Петрівна

Вихователь ДНЗ №1 «Малятко»

Тема: Формування уявлень про сім’ю, родину, рід , родовід

«Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі, хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його, не здатен переживати високі патріотичні почуття» В.О. Сухомлинський

Мета : узагальнювати знання

дошкільнят про сім’ю, рід, родину, родовід; формувати духовно-моральні взаємини у родині; Виховувати любов і повагу до членів свого роду, використовуючи ідеї В.О. Сухомлинського; Шанувати культурні спадки та реліквії родини, передавати їх наступним поколінням.

Сім’я С – найдорожчі люди: мама, тато, діти; І – гніздечко тепла і любові для кожного з нас, де панує злагода і повага до близьких, шанобливе ставлення до старших; М – святиня людського духу, фортеця благородних людських почуттів, любові, вірності; Я – найважливіше, що є у світі

Родина – основна клітина нації, зберігач і творець українського народу, його культури, моралі Родина до родини є народ…

Вплив родини на патріотичні почуття Патріотизм зароджується в сім’ї … В.О. Сухомлинський  Залучення дітей з раннього дитинства до вищих цінностей;  Виховувати любов до рідного краю, дому, родини;  Формувати шанобливе ставлення до культурного спадку свого народу, до його мови, традицій, звичаїв, народних свят.

Твори В.О.Сухомлинського навчають малюків :        Замислюватися над своїми вчинками; Не робити шкоди; Бути працелюбними; Совісними; Людяними; Милосердними; Сміливими .

Виховання моралі за допомогою творів В. О. Сухомлинського «Спіть, мамо, спіть»

«Зламана яблунька» «Ледача подушка» «Скляний чоловічок» «Він став трудівником»

Дитина – відображення стосунків у родині «Петрик і Павлик» «Татко з мамою посварилися «Батьки живуть, щоб виховувати своїх дітей. А діти потім народжують своїх дітей, щоб вічно жив людський рід» (В.О. Сухомлинський «Чорнобривці»)

Обов’язки дитини в сім’ї – як метод зміцнення почуття сім’ї Діти – малі помічники, радість для своїх батьків

Творчість і розповідання  Складання описових розповідей;  Складання сюжетних розповідей;  Придумування кінцівки казки;  Складання казок, небилиць, оповідок.

Складання розповіді «Пригоди на острові» Стара казочка на новий лад

Сімейні реліквії і традиції.

Рушнички ці вишила бабуся, Бачу в них красу душі її Я на них із гордістю дивлюся, Це скарби, коштовності мої…

Родинні обереги Цю сорочку мама вишивала, Цю поличку вирізав татусь Цих скарбів у мене є чимало: Силу в них заховано якусь…

Співпраця ДНЗ з родиною  Проведення днів відкритих дверей;  Створення колективних робіт, колажів;  Організація та проведення родинних свят Колективна робота «Різнобарвна Україна» Родинне свято

Найдорожчий подарунок – виготовлений власноруч «Осінні фантазії» «Мереживо для матусі»

Проведення родинних свят

«Ми – маленькі козачата, Ми – нащадки козаків» «Калита, калита, Наче сонце золота »

Народ скаже, як зав’яже  Нащо ліпший клад, коли в сім’ї лад;  До свого роду – хоч через воду;  Без сім’ї – нема щастя на землі;  Шануй батька й неньку – буде і тобі гладенько;  На сонці тепло , а біля матері добре;  Яке дерево, такі й віти, які батьки, такі й діти;  Діти – окраса дому.

Дякуємо за увагу