Transcript Document

Pareizrakstības pārbaude un tabulēšanas pielietojums dokumenta noformēšanā.

7.klase 6. stunda

Iepriekšējā stundā – galvenes, kājenes un vēres pielietošana un lappuses iestatīšana, lappušu numuri, lappušu pārtraukums.

     Kā lappusei uzstādīt neapdrukājamās malas?

Kā uzstādīt galveni un kājeni?

Kas ir vēre?

Kā uzstāda lappuses pārtraukumu?

Kā izveidot jaunu dokumenta sekciju un kāpēc tas nepieciešams?

Pareizrakstības pārbaude

 Lietišķo rakstu formu Latvijā nosaka LR Ministru kabineta apstiprinātie „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumi” nr. 154, kuros teikts: „Dokuments jāraksta skaidri salasāmā rakstā literārā valodā, ievērojot valsts valodas pareizrakstības normas un terminoloģiju. Vārdu pārnešanā, vārdu un konstrukciju lietošanā jāievēro valsts valodas normas.

Dokumenta izteiksmei jābūt precīzai, konkrētai un

nepārprotamai. Izvēloties dokumenta valodu, jāievēro Valodu likuma prasības.” Tāpēc ir ļoti būtiski, sagatavojot izvades dokumentus, pārbaudīt pareizrakstību un dokumenta noformējumu.

 Kā būs pareizi?

 Nogalināt aizliegts, atbrīvot!

 Nogalināt, aizliegts atbrīvot!

Lai iestatītu pareizrakstības pārbaudi...

 Tools/Options...

Lai labotu pareizrakstības kļūdas:  novieto peles rādītāju uz pasvītrotā teksta;  ar klikšķi uz peles labās pogas atver konteksta komandkarti, kurā tiek piedāvāti pareizrakstības kļūdas labošanas varianti:  ar peles kreisās pogas klikšķi uz izvēlētā labošanas varianta ar šo labojumu aizstāj pasvītroto teksta daļu.

Konteksta komandkartēs bez labošanas variantiem tiek piedāvātas arī citas iespējas:  Ignore All − ignorēt (nekontrolēt) šo vārdu šajā un visās turpmāk sastopamajās vietās tekstā;    Add to Dictionary – pievienot šo vārdu lietotāja vārdnīcai; AutoCorrect – atvērt dialoga logu AutoCorrect, lai iekļautu šo vārdu automātiskās koriģēšanas tabulā un turpmāk veiktu šīs kļūdas automātisku labošanu; Language – mainīt pareizrakstības kontroles valodu;

Tabulēšana

 Tabulēšanu izmanto rindkopas teksta daļu precīzai sakārtošanai. Tā dod iespēju pārvietot teksta kursoru rindiņā uz priekšu noteiktā attālumā un līdz ar to tekstu novietot noteiktā (fiksētā) pozīcijā.

Tabulēšanas piemērs

Lai tabulētu...

     Tiek izveidots iedomāts saraksts Nepieciešamajās vietās jāievieto tabulators Jāiezīmē nepieciešamais (tabulētais) saraksts Uz mēroglineāla jāizvēlas nepieciešamā tabulēšanas pietura Uz mēroglineāla nepieciešamajā vietā jānoklikšķina

Uzdevumi

  Atveriet stundas sagatavi no informatika.ag.edu.lv

Pirmajā rindkopā izlabojiet visas pareizrakstības kļūdas

Uzdevums1

Uzdevums2

Nākamajā stundā

  Ieskaite par teksta apstrādes lietotnes izmantošanu.

Uz ieskaiti jāzin un jāprot:  Datora ierīces, to funkcijas         Teksta formatēšana izmantojot rīkjoslu un Format/Font Rindkopu formatēšana izmantojot rīkjoslu un Format/Paragraph Lappuses iestatišana Lappušu numuru pievienošana Galvenes un kājenes lietošana Vēres iespraušana Lappuses pārtraukuma un sekcijas pārtraukuma pielietošana Tabulēšanas pielietošana

Paldies par uzmanību!

Jautājumi?