Презентація

Download Report

Transcript Презентація

Готовність педагогічного колективу
до інноваційної діяльності складова професійної компетентності
Педрада з використанням
проектної технології
План проведення педради:ПП
•
•
•
•
•
1. «Мікрофон» Що таке інноваційна діяльність?
2. «Дерево інновацій» Які інновації в освіті ви
знаєте?
3. Оголошення мети і завдань засідання педради.
4. Доповідь на тему: «Проект як засіб методичної
роботи».
• 5. Робота в групах. Презентація домашніх проектів.
• 6. Презентація проекту розвитку школи за
здоров’язберігаючими технологіями.
Інновація
• Термін «інновація» запозичений з латинської мови
та означає нове, нововведення.
• Інновація в педагогіці - це процес створення та
впровадження нових засобів для розв’язання тих
педагогічних проблем, які досі розв’язували
по-іншому;
• відкриття нових форм, методів, способів
педагогічної діяльності, вихід за межі відомого в
науці й масовій практиці;
• творча реалізація нових теоретичних концепцій,
ідей, технологій, систем навчання та виховання.
Мета:
• розглянути основні освітні інновації,
• їхню класифікацію з метою подальшого
застосування інноваційних технологій в
навчально-виховному процесі,
• подати методику проектної технології;
• налаштувати педагогів на доцільне
використання новітніх технологій у
навчальній діяльності;
• активізувати наукове мислення.
Завдання :
• визначити значення проекту як методу
навчальної діяльності;
• з'ясувати алгоритм дій вчителя та учнів на
певних етапах проекту;
• виробити компетентності вчителів, володіння
якими є необхідною умовою при застосування
інноваційних технологій;
• створити модель навчального проекту.
•
Не досить оволодіти
премудрістю, потрібно також
уміти користуватися нею.
Цицерон
• Доповідь на тему:
«Проект як засіб методичної роботи.»
Н.В.Брохун
Під час роботи над проектом учні:
:
Навчаються:
Формують якості:
• планувати
• працювати з різними
джерелами
• аналізувати
• аргументувати
• презентувати
• оцінювати
• взаємодіяти
•
•
•
•
•
•
•
впевненість
здатність до самоосвіти
адекватність
відповідальність
допитливість
зосередженість
толерантність
Робота в групах.
Презентація домашніх проектів
• Група 1 (Полах Т.П., Мордованець С.В.,
Бая С.Ю. .Ю., Мезенців О.С., Сідун О.С.)
«Вимоги до особистості вчителя,
що працює в режимі розвитку»
Було проведено анкетування вчителів учнів.
Аналіз анкет
Яких змін хочуть наші учні
(результати анкетування у 6-А, 7-А, 8-А, 9-А, 10-А)
• Екскурсії (61)
• Практичні роботи (12)
• Бесіди, робота з текстом
(10)
• Робота у групах (26)
• Робота у парах (18)
• Робота за зразком (21)
• Інтерактивні методи
(19):
рольова гра (36)
мікрофон (15)
коло ідей (11)
мозковий штурм (11)
Анкета “Вчитель очима учнів”
• Спілкування з учителями
школи – 14 так (6-А, 8-А, 10А), 12 так і ні (7-А, 9-А)
• Доброзичливе ставлення
до учнів – 13 так (6-А, 8-А,
10-А, 9-А), так і ні (7-А )
• Підтримка у разі невдач 12 (6-А, 9-А, 10-А), ні 8 (7-А)
• Повага до інтелектуальних
та особистісних якостей -11
так (6-А, 8-А, 10-А), 12 так і
ні (7-А, 9-А )
• Уважне ставлення до
учня у процесі навчання12 (9-А, 10-А)
• Надання самостійності –
12 (8-А)
• Підтримка
ініціативності, творчості
• 15 (6-А, 8-А,-А, 10-А), 9 і
так і ні (7-А)
Що не подобається у
житті школи?
• Що подобається у житті
школи?
• відсутність канікул (7-А, 8-А)
• Складна програма, багато
домашнього завдання (8-А)
• Мало сучасної техніки, деякі
педагоги (7-А)
• Туалети (9-А)
• Лінійки у п’ятницю на ІІ
поверсі, педагоги не
сприймають думку учнів, які
погано навчаються (10-А)
• Вчителі
Фізкультура
Гуртки (крім 9-А)
Конкурси (7-А, 9-А)
«Вимоги до особистості вчителя, що
працює в режимі розвитку»
•
•
•
•
•
•
•
•
•
Займається самоосвітою
Впевнений у своїх знаннях
Цілеспрямований
Приходить з хорошим настроєм на урок
Охоче проводить екскурсії з учнями
Використовує метод роботи в групах і парах, рольову гру
Підтримує ініціативність, творчість
Поважає інтелектуальні та особисті якості дитини
Уважно ставиться до навчання учнів
Група 2
“За яких умов запровадження
інновацій у школі буде
успішним”
(відповідальні Тернавська Р.Д.,
Ковач І.М., Барна О.М. )
Складові успішного застосування
інноваційних технологій
• Відповідний освітній рівень, як педагогів ,
так і учнів.
• Інформаційні контакти та поінформованість
педагогів про нововведення.
• Мотивація до нововведення.
Ставлення педагогів до нововведення
1. Активно-позитивне (Це здорово!)
2. Пасивно-позитивне (Нехай буде!)
3. Нейтральне (Є то є)
4. Пасивно-негативне (Навіщо цей головний
біль!)
5. Активно – негативне (Я не допущу ніякого
нововведення!)
Умови успішного впровадження
інновацій
•
•
•
•
•
Відповідний освітній рівень педагогів.
Конструктивне сприйняття критики.
Готовність до збільшення обсягів роботи.
Здатність до перенавчання.
Впевненість у тому, що це корисно не
комусь , а конкретно педагогу і учням.
• Готовність змінити звичні методи роботи.
• Володіння ІКТ.
Успішне впровадження інновацій
залежить від наявності трьох складових, які б
дали відповідь на три нагальні питання
Що робити?
По чому вчити?
Як учити?
Програма
Наочні посібники,
обладнання, підручники,
технічні засоби.
Конкретні прийоми,
засоби,методи для
реалізації змісту
технології та рекомендації .
А
1. Ось вона яка –
Розбійниця морська!
Усіх би проковтнула
Зажерлива…
2. Мов їжак, колючий,
Солодкий та пахучий.
Ягідку зірвеш –
Руку обдереш.
5. Хутко мчить, бо поспішає,
Пасажирів підбирає.
І хвилинка у хвилинку
Привезе їх на зупинку.
3. Запитав орел в шуліки:
- Де можна купити ліки?
- Цей будинок недалеко,
називається…
6. Жовте, соковите,
на дерев’янку надіте.
4. Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
Мозаїка
ма
ки
ли
ду
вав
бу
на
хма
ли
ка
рин
ву
Для ефективної роботи на уроці і відповідно до
структури уроку доцільно застосовувати наступні
інтерактивні технології:
Етап уроку
Інтерактивні методи
1. Організація учнів до уроку.
Психологічний аутотренінг
2. Актуалізація опорних знань.
Повторення вивченого.
1. Метод «Мозковий штурм»
або «Мозкова атака».
2. Метод «Навчаючи - учусь»
(блок інформації) або
«Броунівський рух».
3. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
1. Метод «Шифрувальники»
2. Вправа «Кубування»
3. Метод «Диктор телебачення»
Для ефективної роботи на уроці і відповідно до структури уроку
доцільно застосовувати наступні інтерактивні технології:
Етап уроку
4. Сприймання й усвідомлення
нового матеріалу.
5. Узагальнення та систематизація
знань учнів.
6. Підведення підсумків. Рефлексія.
Інтерактивні методи
Технологія «Колективно – групове
навчання»
1. робота в групах
2. метод «Карусель»
3. метод «Коло ідей»
4. метод «Синтез думок»
5. метод «Асоціювання»
(ґронування)
1. Метод «Робота в парах»
2. Метод «Мозкова атака»
3. Метод «Ти - мені, я - тобі»
4. Метод «Навчаючи - учусь»
5. Інтерактивна вправа «Сенкан»
1.
2.
3.
4.
Метод «Незакінчене речення»
Метод «Мікрофон»
Метод «Інтерв’ю»
Метод «Прес»
Урок читання
Тема: «У колі рідної сім’ї» В. Лучук «Тільки мама».
«Приховала» (з народного). Г. Могильницька «Бабусина
радість».
Мета: навчити учнів виразно читати, аналізувати віршовані
твори; формувати образне мислення; збагачувати
словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати
почуття поваги, любові до всіх членів сім’ї.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Етапи уроку
1. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань.
Мотивація навчальної
діяльності учнів
3. Сприймання й усвідомлення
нового матеріалу
4. Узагальнення вивченого
матеріалу
5. Підсумок уроку
Інтерактивні методи
Психологічний аутотренінг (настанова
на урок)
Вправи:
«Шифрувальник» (розшифровували
прислів’я «На сонці тепло, а біля
матері добре»)
«Мозкова атака» (За три хвилини до
слова мама написали споріднені слова
і підібрали прикметники)
Методи:
Робота в групах «Ґронування» (діти
добирали слова, які асоціюються зі
словом бабуся)
Вправа «Розвідники»
Метод «Мікрофон»
3 група
«Підготовка вчителя до
інноваційної діяльності: модель
методичної роботи у школі»
(відповідальні Скакун Л.В.,
Гулей І.М.)
Форми методичної роботи:
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
Робота над єдиною науково-методичною темою (проблемою).
Педагогічна рада.
Методичне об’єднання.
Семінар.
Школа молодого вчителя.
Психолого-педагогічний семінар.
Творча група.
Динамічна група.
Творча педагогічна майстерня.
Школа перспективного педагогічного досвіду.
Майстер-клас.
Організаційно-функціональна модель методичної роботи
Основна мета: підвищення рівня майстерності педагогів.
Основні блоки
Пізнавальна діяльність
Тематична діяльність
Узагальнююча діяльність
Мета:
формування
свідомості
педагогів,
відкритої до вивчення нових
ідей і технологій.
Мета: визначення шляхів Мета: впровадження нових
вирішення
проблем,
які педагогічних технологій.
постали
перед
педколективом.
РЕАЛІЗАЦІЯ
Теоретичні семінари.
Семінари-практикуми.
Методичні оперативки.
Групові консультації.
Самоосвіта.
Індивідуальна консультація.
Робота над індивідуальною
методичною темою.
РЕАЛІЗАЦІЯ
Розробка нових
педагогічних ідей і
технологій та їх адаптація
Науково-методична рада.
Методичні об’єднання.
Школа перспективного
педагогічного досвіду.
Творчі групи.
Проблемні лабораторії.
Тимчасові творчі колективи.
РЕАЛІЗАЦІЯ
Науково-практичні
конференції.
Підсумкові проблемні
педради.
Фестивалі педагогічних ідей.
Методичні тижні.
Творчі звіти.
Додаткові блоки
Діагностична
діяльність
Діагностика рівня професійної підготовки.
Вивчення рівня
задоволеності
педагогів
педагогічною
діяльністю.
Діагностика особистісних якостей
вчителя.
Дослідницька
діяльність
Проблемні групи.
Проблемні пари.
Оригінальні ідеї
«Мозковий штурм».
Гра «Аукціон ідей».
«Прибій».
«Референдум».
Аналіз анкет діагностування педпрацівників
Мета: удосконалення структури внутрішкільної методичної
роботи в новому навчальному році
Які форми методичної
роботи потрібні і важливі
для Вас?
Методичне об’єднання (19)
Педрада (15)
Самоосвіта (15)
Творчі групи (12)
Школа педагогічної
майстерності (8)
Майстер-класи (7)
Робота над індивідуальною
проблемою (5)
Що в існуючій структурі
Ви вважаєте
найефективнішим?
У яких формах
методичної роботи Ви б
хотіли взяти участь?
Педрада
Методичне об’єднання
Творчі групи
Психолого-педагогічний
семінар
Школа педагогічної
майстерності
Майстер-клас
«Розвиток школи за
здоров’язберігаючими
освітніми технологіями»
(проект Ціник О.В.).
Підсумки і висновки
• Інновації є об’єктивним процесом еволюції освіти.
• Жодна інноваційна технологія не є універсальною.
• Запровадження будь-якої інновації потребує змін:
матеріально-технічних, психологічних.
• Запровадження інновацій потребує програмного і
методичного забезпечення, знання методики інновацій.
• Інноваційні технології потребують багато часу для
підготовки як учнів, так і педагога.
• Починати впроваджувати новітні технології потрібно
поступово, адже до них треба звикнути.
• Краще старанно підготувати кілька занять у навчальному
році, ніж часто їх проводити нашвидкоруч.
Проект рішення педагогічної ради:
• 1. Розпочати реалізацію проекту
“Здоров’язберігаючі технології”
• 2. Для успішної реалізації проекту створити
творчу групу
• 3. У рамках методичних тижнів провести
майстер-класи із використання інтерактивних
технологій.
• 4. Провести психолого-педагогічний семінар