Мистецтво працювати з папером

Download Report

Transcript Мистецтво працювати з папером

             

Зміст

1 Історія 2 Хронологія 3 Виготовлення паперу.

4 Типи паперу 5 Найбільші виробники паперу 6 Мистецтво працювати папером.

А) ЗАВДАННЯ.

Б).МЕТА.

7.Напрямки паперової діяльності в школі: -оригами; -киригами; -модульне оригами; -квілінг; 8 Література

ЗМІСТ

Папі́р

представляє собою тонкий шар переплетених і зчеплених між собою волокон волокнистий матеріал, що , що пройшли спеціальну механічну і хімічну обробку. Використовується для друку, пакування та в різних технічних цілях.

 Китайці спочатку писали на вузьких бамбукових планках, випалюючи на них знаки, що було вкрай незручно; потім стали писати на лакованому шовку , що було дуже дорого [1] .

 Китайські літописи повідомляють, що папір був винайдений у 105 році н. е.

Цай Лунем . У китайському літописі говориться [1] :  "Всякий високо цінує діяльність Цай-Луна: він винайшов папір, і слава його живе дотепер ..."

Виготовлення паперу за Цай Лунем

 У Китаї виробництво паперу стало поширеним так, що на базарі можна було побачити писаря-виробника паперу, який тут же черпає з відра масу, викладає аркуші паперу на дошку і сушить на сонці, а виготовлений ще не просохлий аркуш такого паперу - часто писар кладе на спину клієнта і пише під його диктовку лист [1] .

  До Європи папір потрапив не скоро. Ось що писав про це французький вчений Авенель [1] : "Він прийшов з Китаю дуже повільним шляхом, із середньою швидкістю, можливо, сто кілометрів на сто років. У 650 році його бачили в Самарканді , в 800 році в Багдаді , в 1100 році він дійшов до Каїра , потім він проходить по березі Африки , перепливає не переходить кордону).

Середземне море Лангедока і довго "(французького

              105 600 625 751 — винахід паперу з бавовни Цай Лунем — проникнення паперу в Корею .

в Китаї .

— проникнення паперу в — Таласська битва Японію .

— проникнення паперу на Захід.

1238 — паперовий 1799 — Робер).

патент млин на винахід в Іспанії .

близько 1770 — англійський паперовий фабрикант Ватманом старший ( англ.

форму, яка дозволяла отримувати лист Джеймс James Whatman) ввів нову паперову і папір без слідів сітки.

папероробної машини (Луї-Ніколя 1803 1806 1816 1827 — установка папероробної машини в — патент на винахід Великобританії копіювального паперу .

.

— перші папероробні машини в — папероробні машини в США .

Росії .

1856 1857 — винахід гофрованого — технологія Виготовлення картону .

отримання паперу з деревини .

Типи паперу За призначенням папір поділяють: •Для друку : друкарський •Для писання: зошитовий, поштовий •Креслярсько-рисувальний: лабораторні фільтри наждачний •Світлочутливий: основа для калька •Електроізоляційний: кабельний, конденсаторний •Санітарно-побутовий: туалетний, гігієнічний •Фільтрувальний: фільтри для нафтопродуктів, •Промислово-технічний: патронний, лугостійкий, фотопаперу •Перебивний: копіювальний •Пакувальний: мішковий • Калька

 Mondi (Австрія)  International Paper ( США )   UPM (Фінляндія) Arctic Paper (Швеція)  M-Real (Фінляндія)

Папі́рус

в ( грец.

πάπυρος

папероподібний матеріал, що виготовлявся стародавньому Єгипті ) — товстий з стебел рослини циперус папірус ( Cyperus papyrus ) родини осокових , яка росла на берегах Нілу . В подальшому використовувалася як основа для письмен . Папірус в перекладі з єгипетської — « дар річки » [1] .

У Єгипті були бібліотеки, що містили до тридцяти тисяч сувоїв; особливо багата бібліотека була в Олександрії товар років [1] [1] .

[1] . Папірус настільки був поширений, що єгипетські купці загортали в нього покупцям . Найдавнішому свитку папірусу налічувалося понад п'ять з половиною тисяч Хімічно, папірус складається з: 57% целюлози , 27% 7% лігніну , 9% води [2] .

мінеральних речовин , а

Німецький виробник пергаменту, 1568

Перга́мент

(також

Пергамен

; нім.

Perga ment

, від грец.

Πέργαμον

— Пергам , місто в Малій Азії , де в ІІ столітті до н.е. широко застосовувався пергамент) — матеріал для письма з недубленої шкіри тварин (до винаходу паперу ). Також древній рукопис на такому матеріалі.

Походження назви Походить від назви міста Пергам , де вперше почали виготовляти

пергамент

для письма зі шкіри як матеріал тварин.

ПАП”Є-МАШЕ являє собою неоднорідну масу, що легко піддається формуванню, яку отримують із суміші волокнистих матеріалів ( паперу , картону ) з клеючими речовинами, крохмалю і/або букв. гіпсу Пап'є-маше широко застосувується для виготовлення муляжів, навчальних наглядних матеріалів, іграшок, у « .

театрі виготовлення бутафорії. Подеколи народні майстри роблять з пап'є маше побутові дрібниці скриньки, прикраси тощо.

Пап'є́-маше́

( фр.

— для

papier-

жований папір » ) —

mâch

— масок

é

, , паперова маса з клеючими речовинами йПА

Оріґамі

( яп.

折り紙

орі

— « складати » ,

камі

— « папір схеми » , тобто написання « складений папір

оріґамі

) геометричних — мистецтво витворів шляхом використання » ; також, ігноруючи "правило дев'ятки", трапляється складання паперу. Метою цього мистецтва є створення згинів і складок. Термін складання паперу, а не тільки з

оріґамі

відноситься до всіх типів японських зразків.

В оріґамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оріґамі складають без розрізів квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів. Усупереч найпоширенішій версії, у традиційному японському оригамі, що сягає ери Едо з ( 1603 — розрізали ( 1867 прямокутного , ), цих правил суворо не дотримувались і в багатьох випадках аркуші Кіріґамі 切り紙 круглого , ) або фігури складали не з квадратного аркуша, а трикутного тощо.

Кусудама приклад — модульного оригамі Хоча, щодо походження оригамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось оригамі саме в Японії . Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології, такі як складання мокре та система зображення отримання фігур, що отримала назву система Йосідзави Рендлета . З напрями, як 1960 -х мистецтво оригамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися такі модульне оригамі , Кірікомі , чисте оригамі .

   Папір та інші матеріали Хоча для складання може використовуватись будь який листовий матеріал, але вибір матеріалу, дуже впливає на складання й остаточний вигляд моделі. Звичайний копіювальний папір з густиною 70-90 г/м² може використовуватись для простих моделей, таких як журавлик або водяна бомбочка. Важчий папір, з густиною більш як 100 г/м² зазвичай використовується за технологією мокрого складання . Ця технологія дає змогу створювати округлі моделі, що стають твердими й міцними, коли висохнуть.

Спеціальний папір для оригамі, що має назву

камі

, продається розфасований квадратами різного розміру від 2,5 см до 25 см та більший. Зазвичай такий папір має також використовується папір, що з обох сторін кольоровий або візерунковий. Зазвичай папір для оригамі має густину менше, ніж копіювальний папір, що дає можливість створювати складніші моделі білу та кольорову сторони. Але

Метою діяльності роботи з папером є формування компетентностей особистості у процесі створення поробок із паперу.

 корисною і улюбленою справою. Можна й повеселитися, але незмінно за конструюванням власними руками чогось цікавенького і оригінального, щоб потім здивувати своїх друзі Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:     пізнавальної: оволодіння знаннями про папір, його виробництво, види, властивості, способи конструювання з паперу; практичної: формування вмінь і навичок роботи з папером; виготовлення поробок у різних техніках, застосування основних прийомів роботи; творчої: формування творчої особистості, емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток; задоволення потреби особистості у творчій самореалізації; соціальної: виховання культури праці; формування дружніх стосунків у колективі; відчуття відповідальності, колективізму, взаємодопомоги.

   Діяльність роботи з папером (паперопластики) покликана відкрити для дітей світ краси й гармонії.

Заняття в гуртку сприяють відпочинку і вільному спілкуванню за в, батьків, знайомих. Така творча праця приносить радість душі, дозволє дитині відірватися від безлічі повсякденних проблем і відлетіти разом із квадратиком паперу в руках у чарівну Країн у Творчості.

       Кірігами ножниць); (вид оригамі в якому допускається застосування  

Практична робота з папером.

Діти навчаються різним видам паперового мистецтва: Оригами паперу); (мистецтво складання різноманітних фігурок з Модульне оригамі (це така техніка складання фігурок з паперу, при якій використовуються не один, а відразу декілька паперових листків. При цьому кожен окремий листок перетворюється в модуль, а уже із них формується виріб); Витинанка паперу); (мистецтво вирізання ажурних візерунків із   Торцювання (це об’ємна аплікація із гофрованого паперу, виконана способом скручування);   Квілінг ( мистецтво виготовлення плоских або об`ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу);   Айрис-фолдинг (заповнення вирізаного по контуру малюнка різнокольоровими смужками).

  

Квілінг майстер клас базові фігури

Нехитрий набір інструментів і матеріалів на столі. Нам потрібно навчитися робити кілька базових фігур-матриць. З них, як з модулів, можна буде потім скласти самі мудрі композиції.

Отже. Дивимося на фігуру, формуємо схожу за допомогою шила і пінцета. Притискаючи край смужки пальцем до кінчика шила, прокручуємо його, накручуючи смужку спіраллю. Робимо стільки оборотів, скільки потрібно за схемою. Чим більше оборотів, тим щільніше фігура. Чим менше — тим ажурніше. Злегка стискаємо пальцями, щоб зафіксувати форму, і відпускаємо. Спіралька злегка розпускається. Край смужки підклеюємо, щоб деталь не розгорталася, з допомогою крапельки клею на кінчику зубочистки. Гострий край означає, що потрібно притиснути пальцями детальку в цьому місці. Так, накручуючи, відпускаючи і стискаючи творяться різні деталі квілінгу, з яких буде складатися краса. У наведених нижче схемах добре видно різницю між щільними і ажурними деталями. Для того щоб більш щільні піддавалися обробці, беріть для них більш тонкий папір щільності 80-100 гр/м2. Для повітряних — навпаки, щоб втримали форму, береться більш щільний папір 120-150 гр/м2.

   Паперопластика:схеми, вироби.

Паперопластика за своїм жанром творчості, чимось схожа на скульптуру. Але, вироби виготовлені методом паперопластики, всередині порожнисті, ці вироби - є, як би оболонкою предмета який зображається. Навіть не маючи спеціальної підготовки, можна з легкістю освоїти виготовлення простих сувенірних виробів і пластичних композицій, попередньо трохи потренувавшись на вже готових схемах і викройках. Згинаючи аркуш паперу, створюємо систему ребер жорсткості практично для будь-якої конструкції. Для виготовлення більш складних виробів, застосовуються поряд з прямими лініями, криві.

Об'єктами для творчості в цій цікавій техніці,можуть бути всі ті ж предмети, що ліпляться з пластиліну: це квіти і фрукти, комахи і тварини, птахи і рибки, моделі машин, а також люди.

    Паперопластика, є одним з видів прикладного мистецтва, тут саме головне - практика. Придбана з часом майстерність, дозволить Вам створювати з звичайного паперу справжні шедеври.

Наведемо тут деякі вироби з паперу. Напевно не всіх їх можна віднести до паперопластики, але всі вони зроблені із застосуванням паперу і всі вони заворожують.

Паперопластика, є одним з видів прикладного мистецтва, тут саме головне - практика. Придбана з часом майстерність, дозволить Вам створювати з звичайного паперу справжні шедеври.

Наведемо тут деякі вироби з паперу. Напевно не всіх їх можна віднести до паперопластики, але всі вони зроблені із застосуванням паперу і всі вони заворожують.