скачати

Download Report

Transcript скачати

Малюємо котика
«Хто з хвостиком та з вусиками?
В кого лапки з подушечками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо, крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від…(кішки!)»
Мета:



усвідомлення дітьми виробу положення аркуша
паперу (горизонтальне чи вертикальне). Гарне
заповнення усієї зображальної поверхні. Дати
уявлення про узгодження форми і будови .
Формування навичок вільного малювання.
Закріпити вміння передавати в малюнку об’єм
іграшки.
Розвивати відчуття кольору, мислення, творчу
уяву, пам’ять, спостережливість, уміння правильно
передавати колір предмета.
Виховувати любов і шанобливе ставлення «до
братів наших менших».
Обладнання:
Папір
 Фломастери
 Олівці кольорові
 Таблиці «Котик»
 Простий олівець
 Книга

Хід заняття
I Організація заняття
 II Перевірка робочих місць
 III Основна частина
заняття.

Вступна розповідь керівника






Повідомлення теми і мети заняття.
Дивний світ навколо нас, він настільки різний, невідомий,
загадковий. Сьогодні ми познайомимось з
різнокольоровими котиками. Будемо знати як колір
впливає на поведінку кішки, на її характер.
У природі зустрічаються кішки різного кольору: білі,
чорні, руді, плямисті, сірі, смугасті, і т. д.
Сьогодні ми помандруємо до чарівної країни
«Малювання», де ви проявите себе як справжні
художники.
- Розгляньте таблицю. Якого кольору бувають коти?
Чи бачили ви чорного кота, яке повір’я пов’язане.
Давайте згадаємо, ці повір’я.
Розгляд ілюстрації
Питання:




Кого ви бачите на цьому малюнку?
З яких частин складається котик ?
(тулуб, голівка з вухами, вусики, лапки, хвіст)
Який котик? (за формою, за кольором, за будовою)
(Тулуб кота - це овал, голівка – круг, вуха –
трикутної форми, хвіст намалюємо вигнутою
лінією, лапи – короткі, вигнуті.)
Аналіз форми, будови , забарвлення кота.
Повідомлення теми заняття




- Сьогодні ми з вами спробуємо намалювати
кішку або котика. Ось якого котика намалювала я,
а вам треба передати в малюнку об’єм, вибрати
положення аркуша паперу (горизонтально чи
вертикально), проявити свою фантазію.
- Під час своєї роботи ви повинні пригадати
свої вміння, подумати як краще передати портрет
кішки або котика. Малюємо олівцем.
- Діти, як ви думаєте, як ми покладемо аркуш
паперу, на якому малюватимемо вертикально чи
горизонтально? ( Керівник показує )
- Чому вертикально? (Бо котик сидить.) Ми
будемо малювати котика як у книзі В. Суттєва «
Казки - малюнки».
Поетапний показ виконання малюнка керівником
Ігрова ситуація
Гра «Ромашка»
( різнокольорові пелюстки )
Діти зривають пелюстки.
Називають настрій людини відповідно
цьому кольору.
Виконують завдання, які записані на
кожній пелюстці .
Ігрова ситуація
Гра «Конкурс ввічливих слів», які
покращують настрій людини.
Діти називають «чарівні слова» і під
музику роблять один крок вперед,
хто далі пройде той і переміг.
 Гра «Відгадай загадку» . А прочитай
її з кінця – «І в мить почне тобі
мишей ловить » :
(ьтиволйешиміботенчопьтимвІ) – кіт.

IV. Підсумок заняття.
Побажання.
1. Виставка робіт, їх аналіз.
2. Всі ви, діти молодці!
Гарно працювали,
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що пора нам кінчати
Треба йти відпочивати .