Клуб психолого - педагогічних дискусій для батьків і педагогів

Download Report

Transcript Клуб психолого - педагогічних дискусій для батьків і педагогів

1. Допомогти батькам створити сприятливі умови для
особистісного розвитку дитини.
2. Співпраця батьків і педагогів для покращення
продуктивності процесу виховання.
3. Утвердження доброзичливих стосунків між дітьми та
батьками, педагогами.
4. Гідне ставлення до особистості дитини з боку батьків,
педагогів як одна з найважливіших засад виховання.
5. Повага до дитини, її думок, рішень та почуттів.
1. Підвищення рівня обізнаності
батьків у правовому аспекті
виховання дитини.
2. Формування здорового способу
життя в усіх учасників
навчально – виховного процесу.
3. Підготовка батьків до
можливих кризових ситуацій.
4. Відпрацювання психолого-педагогічних
методик з метою покращення
виховання дитини.
5. Сприяння формуванню сімейних
умов, сприятливих для творчого
розвитку дитини.
1. Адаптація учнів першого курсу до нових умов
навчання. Успіхи і невдачі дитини у навчанні.
2. Мене ніхто не розуміє.
3. Підліток у світі шкідливих
звичок.
4. Профілактика насилля в сім’ї,
жорстокого поводження.
5. Способи вирішення конфліктів у
взаємостосунках батьків і дітей.
6. Мережа Інтернет – правила
безпечної поведінки.
7. Профілактика торгівлі дітьми.
Групові консультування
Лекції - диспути
Виконання інтерактивних
вправ
Мозковий штурм
Показ, обговорення
відеороликів
Анкетування учнів, батьків,
педпрацівників
Круглі столи
Відкритий мікрофон
Мета : Виявлення
адаптаційних та інших
особистісних проблем
Хід проведення:
I.
Розкриття поняття адаптації
та її різновидів.
II.
Інтерактивний діалог з
батьками, педпрацівниками:
висловлювання по колу (перші
враження про навчальний
заклад, перші уроки, про
здійснення очікувань,
розчарування).
III. Інформаційне повідомлення
про методи ефективного
засвоєння знань.
IV. Підведення підсумків,
надання рекомендацій.
Мета: формування
взаємовідносин
співпраці батьків з
дітьми.
Хід проведення:
I.
Анкетування учнів та
батьків “Взаїмовідносини
у сім’ї”.
II.
Інформування батьків про
результати анкетування
“Взаїмовідносини у сім’ї”.
III. Практична частина:

моделювання виникаючих
конфліктних ситуацій між
дітьми та батьками

вироблення правил
поводження батьків та
дітей в конфліктних
ситуаціях.
Мета: допомогти усвідомити батькам
необхідність проводити бесіди з дітьми
про шкідливість вживання алкоголю,
наркотичних речовин, формування у
дітей власного відношення до подібних
речей.
Хід проведення:
I.
Організаційний етап.
Актуалізація проблеми
тютюнопаління, вживання
алкоголю, наркотичних речовин
підлітками.
II.
Інформаційна частина:

мотиви вживання алкоголю,
наркотичних речовин;

види психоактивних речовин;

наслідки вживання.
III.
Практична частина:

обігравання ситуацій

надання рекомендацій, буклетів
батькам “Що робити, якщо Ваша
дитина почала вживати
наркотики”.
Мета: довести до відома
батьків актуальність
обговорюваної теми, визначити
шляхи виходу з важких
життєвих ситуацій
Хід проведення:
I.
Вступне слово соціального педагога,
установлення правил роботи,
психологічна зарядка.
II.
Інформаційна частина:

Розгляд понять “жорстоке
поводження з дітьми”, “насилля в
сім’ї”.

Форми прояву жорстокого
поводження з дітьми, їх наслідки.
III.
Виконання інтерактивних вправ

“Бути батьком добре тому, що…..
Бути батьком погано тому,
що……..”
IV. Рекомендації батькам. Розповідь
притчи “Пробач мене синку!”.
Мета: акцентувати увагу
батьків на розумінні
причин конфліктів та
засобів їх попередження.
Хід проведення:
I.
Організаційний етап, привітання
батьків, учасників заходу.
II.
Виступ начальника служби у
справах дітей м. Ровеньки з
актуальності вищевказаної теми.
III.
Виконання гри “Сніжинка”
IV.
Виступ керівника м/о кл.
керівників за темою “Стилі
виховання дітей”.
V.
Виступ спеціалістів ЦССДМ
м. Ровеньки з рекомендаціями ”
Як спілкуватись з дитиною”.