Okulumuzun Tanıtım Sunusu - Gerede Meslek Yüksekokulu

Download Report

Transcript Okulumuzun Tanıtım Sunusu - Gerede Meslek Yüksekokulu

A.İ.B.Ü.

GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU

GEREDE-KONUM

Gerede - Bolu Gerede –Ankara : 50 km.

: 130 km.

Gerede – Safranbolu : 90 km.

Gerede – Kızılcahamam : 60 km.

Nüfus(Merkez) : 24.142

GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU

Okulumuz 1993 yılında kurulmuştur.

7 bölüm, 9 program bulunmaktadır.

I.öğretim(gündüz) ve II.öğretimde (gece) eğitim-öğretim yapılmaktır.

Yaklaşık 1800 öğrencimiz bulunmaktadır.

GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU PERSONEL DURUMU AKADEMİK PERSONEL SAYISI Yrd. Doç. Dr.

Öğretim Görevlisi Okutman TOPLAM İDARİ PERSONEL SAYISI İdari Personel Özel Güvenlik Gör.

Şirket Elemanı TOPLAM GENEL TOPLAM 5 22 2 29 14 5 4 23 52

Programlar

Bilgisayar Programcılığı Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Tekstil Teknolojisi

Makine Resim Konst. Kimya Teknolojisi

Otomotiv Teknolojisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İşletme Yönetimi Deri Teknolojisi* * II.öğretimi yoktur.

GMYO-Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar ve Bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu donanım, yazılım, ağ ve internet teknolojileri, masaüstü ve internet yazılımları geliştirebilen teknisyenler yetiştirir.

GMYO-Bilgisayar Programcılığı

Programda; C, C++, Java, C# ile program geliştirme ve görsel programlama dilleri yapısal ve nesneye yönelik programlama, web tasarımı, ASP ve PHP ile web uygulamaları geliştirme, veri tabanı yönetim sistemleri, ağ teknolojileri ve işletim sistemleri öğretilmektedir. Yüksekokulumuz bünyesinde 100 adet bilgisayardan oluşan ve projeksiyon cihazlarıyla desteklenen 4 bilgisayar laboratuarı öğrencilerin

uygulama yapmaları için kullanılmaktadır.

GMYO-Tekstil Teknolojisi

Tekstil; elyaftan başlayarak iplik, dokuma, örme, boya ve baskı gibi süreçleri, hazır giyim ise bu süreci kullanım eşyasına dönüştürecek işlemleri kapsamaktadır. Elyaftan iplik ve mamul kumaşa kadar olan kısım tekstil, kumaştan giyim eşyası elde edilene kadar olan süreç ise hazır giyim sektörünün içinde değerlendirilmektedir.

GMYO-Tekstil Teknolojisi

Öğrencilerimizin mevcut bilgi ve becerilerine tekstil ve hazır giyim sektörlerinin günümüz ihtiyaçlarına yanıt verecek ara ve yüksek kademede yöneticiler yetiştirme misyonu bulunmaktadır. Okulumuzun tekstil laboratuvarında tekstil sektörün yapmış olduğu örnek boyama ve testler hakkında teorik ve uygulama esaslı dersler bulunmaktadır.

GMYO-Kimya Teknolojisi

Kimya Teknolojisi Programının amacı, kimya endüstrisinde, kimya mühendisleri ve kimyagerlerle işçiler arasında köprü görevi yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Ülkemiz ve piyasa koşullarının ihtiyaç duyduğu, kimya alanında yetişmiş kalifiye eleman açığını gidermek amacıyla kurulmuştur. Bu programı başarı ile bitiren öğrenciler "Kimya Teknikeri" unvanını almaya hak kazanırlar.

GMYO-Kimya Teknolojisi

Kimya Teknikerleri, tüm kimyasal üretim tesislerinde, sağlık merkezlerinde, çevre ve halk sağlığı araştırma ve geliştirme laboratuvarlarında, gıda, rafineri, petrokimya, lastik, plastik, çimento, boya, deterjan, kozmetik, tekstil, dericilik, seramik, cam, otomotiv, metal, madencilik, enerji, tarım gibi sektörlerde ve birçok işletmelerin kalite kontrol bölümlerinde görev almaktadır.

GMYO-Kimya Teknolojisi

GMYO-Deri Teknolojisi

Dericilik sektörünün gelişme göstermiş olan Gerede'de öğretim yapan programımızın amacı, ülkemiz deri sanayine yeterli bilgi ve beceriye sahip deri teknikerlerini yetiştirmektir.

GMYO-Deri Teknolojisi

Özellikle Deri Teknolojisi Programı öğrencilerimize Gerede’de faaliyet gösteren 155 deri işletmesinden birinde çalışıp, okula devam etme imkânı da sağlamaktadır.

GMYO-Otomotiv Teknolojisi

Otomotiv sektörünün gerek üretim ve gerekse satış sonrası hizmet kademelerinde ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünün çağın beklentilerini karşılayacak kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak Yükseköğretim Programıdır.

yetişmelerini sağlamak amacıyla iki yıllık eğitim veren bir

GMYO-Otomotiv Teknolojisi

GMYO-Makine Resim Konstrüksiyon Dersler, çeşitli eşya ve makinelerin üretiminin yapılabilmesi için düşünce ve tasarının grafik olarak anlatılabilmesi, üretilecek parçanın mekanik özelliklerinin belirlenmesi amacına yöneliktir.

GMYO-Makine Resim Konstrüksiyon

GMYO-İşletme Yönetimi

Eğitim programı ve düzenlenen sosyal, kültürel aktivite ve seminerler ile öğrencilerin girişimcilik bilgi ve kültürüne sahip olmaları hedeflenmekte; iletişim, hızlı düşünme ve doğru karar verme ve bilişim teknolojilerini kullanabilme becerileri geliştirilmektedir.

GMYO-Muhasebe ve Vergi Uyg.

Kuruluşların muhasebe, finans ve denetim birimlerinde, Mali Müşavirlerin ve Yeminli Mali Müşavirlerin bürolarında ve bankaların yönetim ve organizasyon kadrolarında görev almaktadırlar. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı mezunlarına "Muhasebe Meslek Elemanı“ unvanı verilmektedir.

GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi Bünyesinde; saya, kesim ve dikim atölyesi bulunmaktadır. Ayakkabı sektöründe en fazla

ihtiyaç duyulan elemanlar yönetim kademesi ile iş gören arasında ara elemanlardır. Ayakkabı üretim teknolojileri programının kuruluş amacı kalifiye ara elemanlar yetiştirmektir..

GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi Program mezunları; ayakkabı üretiminde yurt içi ve yurt dışı pazarlarda rekabet üstünlüğüne sahip kesim, saya, monte, finisaj, kalite kontrol ve üretim planlaması yapabilecek donanıma sahip olacaktır. Ayakkabı tasarımı ve üretim tekniklerinin yanı sıra model ıstampa, malzeme, ayak ve kalıp ve de bilgisayarlı model ıstampa çıkarabileceklerdir

GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi

Fiziki İmkanlar Meslek Yüksekokulumuzda 4 Bilgisayar Lab. , Otomotiv ve Deri Atölyesi, Kimya, Ayakkabı, Tekstil lab., Amfi, 22 derslik (15 projeksiyonlu derslik), kütüphane ve okuma salonu, öğrencilerin kullanımına sürekli açık internet odası, yemekhanemiz ve kantinimiz mevcuttur.

GMYO-Barınma Olanakları Okulumuza 100 m. mesafede

• •

KYK yurdu (400 Erkek, 250 Kız, 650kişi) 2 Özel Yurt (200 kişilik)

GMYO-Barınma Olanakları

GMYO-Sportif Faaliyetler

Okulumuzda 1 futbol sahası ve 1 kapalı spor salonu vardır.

GMYO-Sportif Faaliyetler

Programlar arası; futbol, basketbol, voleybol, salon tenisi, masa tenisi vb. sportif faaliyetler yapılmaktadır.

GMYO-Etkinlikler

• • • • • • • • • Okulumuzda çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır.

Konferans Seminer Sempozyum Kariyer Günleri Pilav Günü Mezuniyet Töreni Satranç Turnuvası Sinema Günleri Tiyatro Oyunları

GMYO-Konferans

GMYO-Sempozyum

GMYO-Sergi

GMYO-Pilav Günü

GMYO Öğrencilerimiz DGS(Dikey Geçiş Sınavıyla 4 yıllık mühendislik, eğitim ve fen edebiyat vb. fakültelere geçebilmektedir. 2011 DGS başarımız 60’dır, 2012 başarımız ise 48 dir.

Teşekkürler…