Transcript Завантажити
46 відсотків всієї води нашої планети
знаходиться в Тихому океані, 23,9% - в Атлантичному, в Індійському - 20,3%, а в Північному Льодовитому - 3,7%.
Атлантичний океан "за поживністю" оцінюється в 20 тисяч урожаїв, що збираються за рік на всій суші.
В Антарктиді на Землі Вікторії є озеро, вода в якому в 10 разів солоніша морської. Воно може замерзнути тільки при температурі -50 градусів за Цельсієм.
В давнину Балтійське море називалося Бурштиновим через велику кількість в ньому бурштину.
В озеро Байкал помістилося б близько 100 водойм розміром в Азовське море.
В організмі рослин і тварин у середньому міститься більше 50% води, в організмі людини - близько 70%.
У природі існує близько 1330 видів води. Вони розрізняються за походженням (дощова, грунтова, зі свіжого або довго лежачого снігу і так далі), за характером і кількістю та розчинених у ній речовин.
У середині 20-го століття вчені відкрили "важку воду" - D2O, яка відповідала параметрам "мертвої води". На живі організми "важка вода" діє гнітюче, а у великих кількостях викликає смерть.
У складі мантії Землі води міститься в 10-12 разів більше, ніж у Світовому океані.
Вода здатна відображати 5 відсотків сонячних променів, а сніг - близько 85%. Під лід океану проникає тільки 2% сонячного світла.
Єдина річка на Землі, яка починається біля екватора і тече в зону помірного клімату, Ніл. За маловивченими причинами більшість річок течуть у зворотному напрямку.
Гейзери Камчатки виділяють таку кількість тепла на добу, яка еквівалентна 15 млн кубометрів газу.
Якби всі льодовики раптом станули, то рівень світового океану піднявся б на 64 метра і близько 1/8 поверхні суші було б затоплено водою.
Забруднені підземні води очищаються протягом декількох тисячоліть.
Відомо 135 ізотопних різновидів води. Крім "живої", "мертвої", існує "важка", "слизька", "суха" і "гумова" вода.
Щодня з поверхні землі випаровується 1 трильйон тонн води.
Морська вода замерзає при температурі - 1,91 ° C. Іноді вода замерзає і при позитивній температурі.
Каспійське море в різні часи мало близько 70 назв: Аварське, Східне, Чірканское, Хвалинське та інші. Назва Каспійського моря пов'язана з ім'ям племені каспіїв, що мешкали в давнину на його берегах.
За прогнозами деяких вчених, до 2025 року близько половини населення Землі буде мати проблеми з водою, а до 2040 року питна вода перевершить за ступенем важливості нафту і природний газ.
Втрата організмом людини більше 10% води може призвести до смерті.
Прісна вода становить лише 3% від усіх водних ресурсів. Причому безпосередньо доступні лише близько 1,5%.
Річка Косі в Індії приносить з гір 116 000 000 кубічних метрів наносів. Весь цей вантаж помістився б у 8 мільйонів товарних вагонів! А також, вон щорічно прокладає собі нове русло, спустошуючи в своєму шляху поселення, врожаї, ліси, худобу.
Ріки Сибіру приносять в Льодовитий океан стільки тепла, скільки вийшло б від спалювання трьох мільярдів тонн палива. Завдяки річках клімат Півночі не такий суворий.
Найбільша дельта біля річки Ганг.
Самою «мертвою» водоймою є не Мертве море, а озеро Смерті в Сицилії. Рослини і тварини, які потрапляють у воду, миттєво вмирають. З дна озера б'ють два джерела сильно концентрованої кислоти, яка і отруює воду.
Найглибший з відомих географічних об'єктів - Маріанська западина, або Маріанський жолоб, що знаходиться в Тихому океані. Її глибина дорівнює 11 кілометрам.
В Алжирі є "чорнильне озеро", водою з якого можна писати на папері. Пояснюється незвичайне явище тим, що в озеро впадають два потічка - води одного багаті солями заліза, а іншого - гуміновими речовинами. Суміш цих речовин і утворює ось такі штучні чорнила.
Середня температура поверхні води
світового океану дорівнює 17,4 градуса, у той час як середня температура нижнього шару повітря над світовим океаном дорівнює 14,4 градуса.
В Словенії є незвичайне озеро, називається воно Ціркніцьке. Влітку і взимку з нього зникає вся вода. Причому разом з рибою. Навесні і восени вода повертається, також разом з рибою. Тихий океан - найбільший з наявних, Північний Льодовитий - найменший.
1.