Пеппі - school4

Download Report

Transcript Пеппі - school4

Вілла “Хованка

Довгапанчоха

Привіт, п’ятачку!

Тобто, п’ятикласнику, хоча в Бразилії усіх п’ятикласників називають п’ятачками ...

Я – Пеппі Довгапанчоха. І щоб нам не нудьгувати наступних півгодинки, котрі проведемо разом, давай-но пограємось: задаватиму питання, а ти відповідатимеш. Якщо багато твоїх відповідей будуть правильними – отримаєш хорошу оцінку від вчительки та вели-и-и-ику цукерку від батьків і морозиво від бабусі.

Починаємо?!

Запитання Пеппі: На портреті – моя “літературна матуся”. Хто вона і що тобі про неї відомо?

Астрід Ліндгрен – відома дитяча письменниця з Швеції. Одного разу маленька донька Карін попросила її: “Розкажи про Пеппі Довгапанчоху”. Ліндгрен декілька років розповідала доньці історії про незвичайну дівчинку Пеппі, а згодом записала їх та видала книгу.

Астрід Ліндгрен (1907 — 2002)

Письменниця створила понад 35 книжок: ”Пеппі Довгапанчоха”, “Малюк і Карлсон, що живе на даху”, “Расмус волоцюга”, “Брати Лев’яче Серце”, “Міо, мій Міо” та інші. Астрід Ліндгрен двічі була нагороджена Міжнародною премією імені Г.К.Андерсена.

• • •

Запитання Пеппі:

Яке ім’я дали мені батьки?

Чому я живу сама, без дорослих?

Які тварини мешкають на віллі “Хованка”?

Повне ім’я Пеппі – Пеппілотта Віктуалія Гардина Рута, дочка Єфраїма Довгапанчохи.

“Колись у Пеппі був тато, і вона його страх як любила, і мама, звичайно, теж була, але так давно, що Пеппі не пам’ятає її. Мама померла ще тоді, як Пеппі була маленька, лежала в колисці й так верещала, що ніхто не міг витримати того вереску.Пеппі гадає, що її мама на небі й дивиться на свою доню крізь дірочку... Тата свого Пеппі ще не забула. Він був капітаном і плавав по широкому морі. Пеппі також плавала з ним, аж поки одного разу під час бурі велика хвиля забрала його з палуби і він зник.

Але Пеппі була впевнена, що колись він повернеться. Вона не вірила, що тато втонув. Вона вважала, що він поплив на острів, де живе повно негрів, став їхнім королем і тепер ходить собі серед них із золотою короною на голові.”

“ Моя мама ангел, а мій тато – негритянський король! Не всі діти мають таких гарних батьків. А тільки но мій тато збудує корабель, він припливе до мене, і я стану негритянською королівною. Гей-гоп, ото буде життя!” Разом з Пеппі мешкають кінь та мавпочка – пан Нільсон.

Запитання Пеппі:

• •

Яку надзвичайну властивість я маю?

Кого з моїх друзів ти впізнаєш на малюнку?

“ Пеппі була дуже дивна дитина. А найдивніше те, що вона була напрочуд сильна. Така неймовірно сильна, що жоден поліцай на світі не подужав би її. Вона могла б підняти навіть коня, якби захотіла. І Пеппі таки підіймала коня.” А одного разу дівчинка підняла коня, пана Нільсона, своїх друзівТоммі й Анніку та матросів зі шхуни “Стрибуха”, на якій плавав Єфраїм Довгапанчоха.

Запитання Пеппі:

Як використовую власну силу?

Найчастіше Пеппі використовувала силу, щоб когось порятувати чи встановити справедливість.

Коли жорстокий Блюмстерлюнд бив старого коня, котрий не міг везти тяжкий вантаж, Пеппі втрутилася: підкинула візника декілька разів, а потім наказала ніколи не бити тварину. “Пеппі випрягла коня, що й далі тремтів зі страху і втоми.

Не тремти конику, ласкаво мовила вона. – Зараз усе буде добре.

Вона взяла коня на руки й понесла до стайні. Кінь був такий самий спантеличений, як і Блюмстерлюнд”.

Одного дня Пеппі стала рятівницею: винесла з палаючого будинку двох хлопчиків.

“ – Гукнемо чотири рази “ура” на честь Пеппі! – запропонував начальник пожежників. – Хай живе Пеппі!

-

Ура! Ура! Ура! Ура! – гукнули всі.

І тільки один голос гукнув “ура” ще п’ятий раз. Це була сама Пеппі.”

Запитання Пеппі: Чому, побачивши мене вперше, Томмі й Анніка дуже здивувались?

“Ось який вона мала вигляд: морквяного кольору волосся, цупко заплетене у дві кіски, що стирчали, мов палички, ніс картоплинкою, весь поцяткований ластовинням, великий рот із білими здоровими зубами. А вбрана вона була просто-таки химерно. Пеппі сама пошила собі сукенку. Сукенка мала бути блакитною, та блакитної матерії не вистачило, тому Пеппі в кількох місцях подоточувала червоні клапті. На довгі, худі ноги вона понатягала довгі панчохи – одну руду, другу чорну, а чорні черевики були рівно вдвічі довші за її ступні.”

Кому написала листа?

Запитання Пеппі:

• • • •

Яку гру я вигадала для Томмі та Анніки другого дня нашого знайомства?

Чому хлопці на вулиці дражнили мене “червоною шапочкою”?

Де розкачувала тісто для печива?

Чому вночі клала ноги на подушку?

Другого дня знайомства Пеппі, Томмі та Анніка грали в пошуковців.

Хлопці на вулиці дражнили Пеппі “червоною шапочкою” через її яскраво-руде волосся.

Пеппі розкачувала тісто для печива на підлозі – так їй було зручніше .

Вночі Пеппі клала ноги на подушку, як, за її словами, сплять у Гватемалі, до того ж можна уві сні ворушити пальцями.

Пеппі написала листа сама до себе, бо ні від кого листів не отримувала.

Запитання Пеппі:

Чому мені не сподобалось навчатись?

Про яку аргентінську школу я розповіла у класі?

Пеппі вирушила до школи, щоб мати канікули. У класі в дівчинки аж голова пішла обертом від “таблички вноження” та інших премудростей. Вона сказала вчительці: “ – Розумієш, пані, коли в тебе мама ангел, тато – негритянський король, а сама ти ціле своє життя плавала по морях, то й не знаєш до пуття, як треба поводитись у школі...” Проте Пеппі не вміла довго журитись: “ – На щастя, я знаю аргентінську школу...Отуди якби ви попали! Великодні канікули починаються через три дні після різдвяних, а коли скінчаються великодні канікули, через три дні починаються літні. Літні канікули кінчаються першого листопада, і тоді, звичайно, дітям доводиться добре попрацювати, бо різдвяні канікули настають аж одинадцятого листопада.” А ще в цій школі не задають домашніх завдань і читають лише у п’ятницю, якщо знаходиться книжка, чого ніколи не трапляється. У дітей повно роботи – треба їсти цукерки.

“-А що ж робить учителька? – запитала одна дівчинка.

Як що, дурненька? Підбирає за дітьми папірці, - відповіла Пеппі.”

Запитання Пеппі:

Пригадуєте, як повернувся мій татко, капітан і негритянський король, та запросив мене, Томмі й Анніку на острів Химерію? Чому я заплакала, врятувавши Томмі від зубів химерянської акули?

“Пеппі допливла до Томмі майже одночасно з акулою. Хлопець заверещав з ляку, відчувши, як гострі акулячі зуби торкнулися його ноги. Але тієї ж миті Пеппі схопила акулу обома руками й підняла над головою.

Ти не маєш ніякого сорому! – сказала вона.

Акула вражено глянула на дівчинку. Їй було не дуже весело, бо в повітрі вона не могла дихати... Вона вирішила, як тільки трапиться нагода, переселитись в Атлантичний океан.

Тим часом Томмі вибрався на пісок... До хлопця підійшла Пеппі й повелася дуже дивно. Спершу вона підняла Томмі вгору, тоді так обняла, що він мало не задушився. Нарешті вона відпустила Томмі, сіла на камінь, затулила руками обличчя й заплакала...”

“ Ти плачеш тому, що Томмі мало не з’їла акула?” “Ні. Я плачу тому, що бідна акула голодна й не змогла поснідати!”

Запитання Пеппі:

Чи знаєте мої найзаповітніші мрії?

Пеппі мріяла стати морською розбійницею. Щоправда якийсь час їй хотілося стати “справжньою дамою”. Проте найзаповітніша мрія дівчинки – завжди залишатись дитиною.

“Раптом по обличчю Томмі пробігла тінь.

Я не хочу стати великим, -твердо сказав він.

І я також не хочу, - мовила Анніка.

Ще б пак, є чого хотіти, - погодилася Пеппі. – великі люди ніколи не радіють. Вони все думаєть про свою нудну роботу, модні убори, мозолі й пробиткові податки.

Прибуткові, а не пробиткові, - виправила її Анніка.

Байдуже, як їх назвати, однаково то погань, - сказала Пеппі. – А ще вони вірять у всілякі забобони та інші дурниці...

І гратися вони не вміють, - мовила Анніка.” Діти вірили, що ковтнувши пілюлі круть-верть, схожі на звичайнісінький горох, вони ніколи не стануть великими.

П’ятачки! Скидається на те, що ви-таки знаєте про мене все все! Маю прохання: по великому секрету розкажіть своїй вчительці, яка з моїх пригод сподобалась вам найбільше. А також напишіть мені, будь-ласка, листа. Чекатиму на нього з нетерпінням!.. Ваша Пеппі Довгапанчоха.

Презентацію “Пеппі Довгапанчоха” підготувала Бушакова Оксана Валеріївна Ілюстрації Ніни Котел, Ігоря Вишинського та учнів ЗОШ №4 м.Могилева-Подільського

2007 рік

Кінець!