Vykorystannia dovidkovo-bibliografichnogo aparatu

Download Report

Transcript Vykorystannia dovidkovo-bibliografichnogo aparatu

Використання довідково бібліографічного апарату бібліотеки НаУКМА (друковані та електронні засоби) для освіти та науки.

Складання бібліографічних списків

.

План          

Електронні ресурси як складова довідково-бібліографічного апарату Наукової бібліотеки.

Електронний каталог як потужний електронний бібліографічний ресурс.

Розширений пошук

Віртуальні колекції Складання бібліографічних списків з електронного каталогу “Електронна полиця” Бібліографічна база - "Праці викладачів НаУКМА" Бібліографічна база - "Видання та публікації про НаУКМА» Веб-сторінка бібліотеки: меню «Е-ресурси» як складова довідково бібліографічного апарату бібліотеки.

Друкована бібліографічна продукція є важливою складовою інформаційного апарату бібліотеки Видавнича діяльність Наукової бібліотеки НаУКМА 1995-2011 рр.

Елементи довідково-пошукового апарату покажчиків Фонд бібліографічного відділу Літописи (видання Книжкової палати України) "Джерело" Періодичне інформаційне видання, український реферативний журнал.

Електронні ресурси

як складова довідково-бібліографічного апарату Наукової бібліотеки.

Потужний електронний бібліографічний ресурс.

Електронний каталог http://www.library.ukma.kiev.ua/ (нараховує ~ 280 000 записів, доступний 24 год. 7 днів на тиждень.

Для зручності користування електронний каталог має умовно відокремлені (віртуальні) колекції, в яких матеріали об'єднані за певною ознакою

Складання бібліографічних списків з електронного каталогу

Сервіс “Електронна полиця”

Надає можливість

Об’єднувати бібліографічні списки

з різними пошуковими термінами 

Формувати

читача.

єдиний список, що найбільше відповідає потребі 

Зберігати

різні за тематикою списки тривалий час.

• • 

Управління електронною полицею Зберегти/Відіслати е-поштою Видалити Управління папками “Електронна полиця” доступна для зареєстрованих користувачів.

Бібліографічна база - "Праці викладачів НаУКМА"

Колекція складається з бібліографічних записів та посилань на повні тексти, на самостійні видання та публікації в збірниках, матеріалах конференцій, серіальних виданнях та ін., в яких авторами є викладачі та співробітники НаУКМА.

Бібліографічна база "Видання та публікації про НаУКМА"

Анотована колекція складається з бібліографічних записів та посилань на повні тексти на самостійні видання та публікації в збірниках, матеріалах конференцій, серіальних виданнях та ін., в яких іде мова про НаУКМА загалом, про один з підрозділів чи особу (осіб), які мають відношення до НаУКМА.

              

Веб-сторінка бібліотеки: меню «Е-ресурси» як складова довідково-бібліографічного апарату бібліотеки.

Е-каталог

Бібліографічна база даних, що представляє повний склад та зміст традиційних фондів бібліотеки, є інструментом пошуку та доступу до ресурсів та послуг бібліотеки.

Бази даних

Алфавітний перелік наукових баз даних з коротким описом та прямими посиланнями на них.

Е-журнали (A-Z)

Сервіс доступу до всіх електронних журналів, який поєднує в собі можливості перегляду назв журналів за алфавітом, темами та базами даних; пошуку за назвою, ISSN та видавцем.

Е-архів eKMAIR

Відкритий архів НаУКМА еКМАІR містить наукові роботи викладачів Києво-Могилянської академії.

Магістеріум

Науковий фаховий збірник НаУКМА, в якому кожна маґістерська програма періодично звітує про свої наукові досягнення. Містить дослідницькі статті, студії і розвідки маґістрантів та їхніх викладачів.

Наукові записки НаУКМА

Наукове фахове видання НаУКМА, що публікує статті з усіх галузей знань. Виходить у 14 тематичних серіях.

Пошукові системи (A-Z)

Перелік науково-орієнтованих пошукових систем.

Тестовий доступ

Перелік електронних ресурсів (баз даних, сервісів тощо), що знаходяться у тестовому доступі в НаУКМА.

Е-журнали (A-Z)

Сервіс доступу до всіх електронних журналів, який поєднує в собі можливості перегляду назв журналів за алфавітом,

темами

та базами даних; пошуку за назвою, ISSN та видавцем.

Пошуковий термін:

Subjects Communications and Journalism (~1183) , підтема: Radio (~35) Результати пошуку:

eKMAIR – (Electronic Kyiv-Mohyla Academy Institutional Repository)

Електронний архів НаУКМА, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до наукових досліджень професорсько викладацького складу, співробітників та студентів Університету.

Друкована бібліографічна продукція є важливою складовою інформаційного апарату бібліотеки

Видавнича діяльність Наукової бібліотеки НаУКМА 1995 2011 рр. 39 видань:  Праці викладачів та професорів Національного університету "Києво Могилянська академія": 1992-2002 рр. : бібліографічний покажчик.

 Києво–Могилянська академія: Матеріали до бібліогр. покажч. л-ри з фондів Наук. б-ки НаУКМА: Вип. 1;  Києво–Могилянська академія: Історія та Відродження : Бібліогр. покажч.: (до 380-річчя заснування);  Біобібліографічні покажчики з серії «Вчені НаУКМА».

 Збірники на пошану пам'яті з серії «Вчені НаУКМА».

 Путівники по науковій бібліотеці Національного університету “Києво– Могилянська Академія” ;

 Видання каталогів колекцій, подарованих нашій бібліотеці.

 «Арка» 1947-1948: Журнал літератури, мистецтва і критики: Бібліогр. покажч. змісту.

 Інновації як фактор модернізації та підвищення якості вищої освіти : бібліографічний покажчик (1995-2006).

 Книжковий знак Наукової бібліотеки;  Олег Зуєвський “Я входжу в храм…” Поезії.Переклади.Статті.Матеріали до біографії.

Повні тексти доступні за адресою http://www.library.ukma.kiev.ua/index.php?id=14 та через електронний каталог бібліотеки

Елементи довідково-пошукового апарату покажчиків

 «Від укладача» як елемент довідково-пошукового апарату, містить структуру випуску, пояснення системи розташування матеріалу, особливостей бібліографічного опису, зазначається повнота перегляду матеріалів de visu тощо.  Вступна стаття – автор, фахівець із відповідної галузі науки, провідний науковець  «Основні дати життя та діяльності» ( для біобібліографічних покажчиків) складаються на основі біографічних даних, які запропонує вчений, або на основі особистої справи, звітів.  «Іменний покажчик», а також (залежно від структури видання) систематичний, алфавітно-предметний, географічний, покажчик назв праць, скорочень та ін.

Основною метою формування фонду бібліографічного відділу є допомога в інформаційно-довідковому обслуговуванні читачів Складається з різноманітних бібліографічних видань: бібліографічні покажчики, довідники, словники, енциклопедії,видання інформаційних центрів, допоміжні матеріали тощо.

      Серед них тематичні:

Шістдесятництво : профілі на тлі покоління

:

Творчість класиків української літератури

І

сторія україномовної книги Слов’янська філологія та філологічні науки в Україні Історії та народознавство України

Серія видань

Canadian Institute of Ukrainian Studies, University of Alberta

розповідає про:

українців у Росії, українців у СРСР статистичні матеріали ; бібліографія Чорнобильської катастрофи ; українці в Канаді, історія Пласту ; українська періодика в Канаді ; Національний архів Канади та ін.

Літописи

(

видання Книжкової палати України)

    

«Літопис книг»:

містить поточну інформацію про книги і брошури, що виходять в Україні. Видається з 1924 року щомісячно .

«Літопис журнальних статей»

: аналітична бібліографічна інформація про статті, документальні матеріали, твори художньої літератури, опубліковані в журналах, періодичних і продовжуваних виданнях, бюлетенях, що виходять в Україні. Видається з 1936 року два рази на місяць.

«Літопис газетних статей:»

рази на місяць.

аналітична бібліографічна інформація про статті, документальні матеріали, твори художньої літератури, опубліковані в загальнодержавних та обласних газетах України. Видається з 1937 року два

«Літопис авторефератів дисертацій»

1999 року щоквартально. : бібліографічна інформація про автореферати дисертацій, захищених у наукових і вищих навчальних закладах України на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата наук. Видається з

«Літопис рецензій»:

бібліографічна інформація про рецензії, критичні огляди, статті та дописи, надруковані в журналах, збірниках, газетах, що виходять в Україні Видається з 1936 року раз на рік та ін.

"Джерело"

Періодичне інформаційне видання, український реферативний журнал (виходить з 1999р. періодичність 6 разів на рік).

"Джерело"

призначене для оперативного відображення змісту друкованих в Україні наукових видань із природничих, технічних, суспільних і гуманітарних дисциплін. В УРЖ реферуються монографії, збірники наукових праць, матеріали конференцій, посібники для вузів, серійні (періодичні) видання, автореферати дисертацій, препринти. Реферативний журнал "Джерело" виходить у 4 серіях:    

Серія 1: Природничі науки. Медицина; Серія 2: Техніка. Промисловість. Сільське господарство; Серія 3. Соціологічні та гуманітарні науки. Мистецтво; Серія 4. Медицина. Медичні науки

.

Дякую за увагу!

Сподіваюсь, що друковані та електронні джерела, представлені у нашій бібліотеці допоможуть Вам відповісти на багато запитань, розшукати необхідну інформацію для освітньої та наукової діяльності. Зав. інформаційно-бібліографічним відділом Наукової бібліотеки НаУКМА Тетяна Патрушева [email protected]

.