біотехнологія

Download Report

Transcript біотехнологія

Мікроорганізми, це гидке каченя перших років епідеміології, завдяки успіхам науки і техніки, досягненням людського генію перетворилось у чудового лебедя генетичної інженерії, сучасної біотехнології і індустрії живих клітин.

Б. Я.Нейман

У чому існують переваги і недоліки біотехнологій?

 Термін „біотехнологія” вперше використав угорський вчений Карл Ереки в 1919 році для позначення процесів, в яких продукти отримують за допомогою живих організмів .

• • Біотехноло́гія (Βιοτεχνολογία, від грец. bios — життя, techne — мистецтво, майстерність і слово, навчання) — використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві.

logos — Біотехнологія наук. — міждисциплінарна галузь, що виникла на стику біологічних, хімічних і технічних

Найпростіші Рослини. Бактерії Основи генетики і селекції Біотехно логія Інформа тика Вчення про клітину Економіка

Кормові білки Біологічні методи боротьби зі шкідниками Біологічне очищення навколишнього середовища Харчова промисловість Медицина Вилучення рідкісних металів

Які відкриття привели до виникнення біотехнології , як науки?

Хлібопечення

СИНТЕЗОВАНО ПЕНІЦИЛІН. ПОЧАТОК ЕРИ АНТИБІОТИКІВ

Розвиток клітинної інженерії. Свідома зміна генетичної структури організмів

біотехнологія

традиційна

мікробіологія Ензимологія( технічна, біохімічна, інженерна) нова Генна та клітинна інженерія

Методи біотехнології:

•Синтез генів поза організмом •Виділення з клітини та перебудова окремих генів або їх частин(генна інженерія) •Копіювання та розмноження виділених та синтезованих генів •Введення генів у геном інших організмів •Поєднання різних геномів в одній клітині.

технологія перетворення живих організмів зміною генетичного апарату клітини, спосіб керування спадковістю живих організмів

   Ферменти рестриктази- розпізнає чужорідні ДНК, розщеплює її у відповідних ділянках, ріже, як ножиці Частинки й розриви ниток ДНК склеюються за допомогою ферменту – лігази. З однієї ДНК вирізують, а в іншу вклеюють необхідні гени Для перенесення генів використовують віруси, фаги, плазміди – їх називають векторами перенесення генетичної інформації

галузь біотехнології, у якій застосовують методи виділення клітин з організму і перенесення на штучні поживні середовища, де продовжується їх життєдіяльність. Її завданням є: отримання соматичних клітин різних видів, створення культури клітин (тканин) для отримання цінних речовин.

Що несе людству можливість клонування вищих тварин і самої людини?

Мікроорганізми, це гидке каченя перших років епідеміології, завдяки успіхам науки і техніки, досягненням людського генію перетворилось у чудового лебедя генетичної інженерії, сучасної біотехнології і індустрії живих клітин.

Б. Я.Нейман

Параграф 20 опрацювати,вміти пояснювати основні питання теми.

Знайдіть відповідь на питання “Чи можна за допомогою продуктів, виготовлених з деревини, отримати яловичину, свинину, курятину чи яйця домашньої птиці і яким способом?”