Marika Ulmane Labaas_prakses_piemeera_apraksts.ppt

Download Report

Transcript Marika Ulmane Labaas_prakses_piemeera_apraksts.ppt

Stundas tēma:
Attēlu apstrāde lietotnē GIMP. Masku
lietošana attēlu apstrādē, darbs ar
slāņiem, krāsu pielāgošana.
Praktiskais darbs ar fotomontāžu.
Klase: 11.a
Stundas mērķis
•
•
•
•
•
Apgūt jēdzienu MASKA (rastrgrafikas speciālais objekts) ,
pielietot masku praktiskā darbā ar fotomontāžu.
Ar fotomontāžas palīdzību izveidot stilizētu attēlu no 2
fotogrāfijām.
Atkārtot jēdzienu SLĀNIS (rastrgrafikas primārais objekts),
pielietot slāņus konkrētajā fotomontāžā.
Iemācīties pielietot Krāsu rīku TONIS-PIESĀTINĀJUMS
fotogrāfijas balansam.
Veicot praktisko darbu, veidot skolēnam priekšstatu par
fotomontāžas un kolāžas iespējām, objektus pārvietojot,
dzēšot vai pievienojot kadra kompozīcijā.
Skolēnam sasniedzamie rezultāti



Veidot īsu konspektu par jēdzieniem Maska ,
Tonis-Piesātinājums, par darbību Atvērt kā
slāņus.
Praktiskā darba rezultātā izveidot
fotomontāžu no skolotāja piedāvātajām
fotogrāfijām.
Izvēlēties fotogrāfijas Internetā, no kurām
patstāvīgi izveidot savu fotomontāžu.
Saikne ar standartu
MK 2008. g. 2. sept. noteikumi Nr. 715 (36. pielikums):
7.24. zina un prot ar piemēriem raksturot jēdzienus –
rastrgrafika
(bitkartēta
grafika)
un
vektorgrafika
(objektorientētā grafika);
7.25. prot izvēlēties veicamajam uzdevumam piemērotāko
grafikas veidu – rastrgrafiku vai vektorgrafiku;
7.26. prot izmantot zīmēšanas standartrīkus un aizkrāsot
laukumus;
7.27. prot veikt darbības ar attēlu un tā daļām: dzēst, kopēt,
pārvietot, pagriezt, mainīt izmērus;
Materiāli
Mācību grāmata: Kārlis Veiss Informātika vidusskolai.
2.daļa.
Darba lapas ar praktisko uzdevumu par attēlu
kombinēšanu (fotomontāžu).
Izdales materiāls par GIMP rīkiem, t.sk. par ātrās
maskas pielietošanu (11.lpp.arī 9.,10.lpp.).
Skolotājam dators ar projektoru, interaktīvā tāfele,
skolēniem katram savs dators. (Visos datoros
pieejama lietotne GIMP)
Stundas gaita
Laiks
Skolotāja darbība
Skolēnu darbība
8 min. Ievads par ātrās
Veido pierakstus
maskas rīku,
atkārtošanai
darbības ar slāņiem
Piezīmes
Stundas gaita
Laiks
Skolotāja darbība
Skolēnu darbība
Piezīmes
7 min.
Dod pārskatu par attēlu
kombinēšanu jeb
fotomontāžu, tās
iespējām, demonstrē
dažus paraugus,
skolēnus iesaista
diskusijā par
fotomontāžas
ētiskajiem aspektiem
Diskusija
Apskats
Diskusija
Stundas gaita
Laiks
20 min.
Skolotāja darbība
Izdala darblapas. Rāda
pa soļiem un pilda
praktisko uzdevumu no
darba lapām
Skolēnu darbība
Piezīmes
Seko līdzi skolotāja darbībām un Patstāvīgs darbs
savos datoros arī pilda praktisko Skolotājs rāda savas
uzdevumu
darbības ar
projektora palīdzību
(pieejama arī
interaktīvā tāfele)
Darba laikā paskaidro,
Jautā vai lūdz palīdzību, ja kaut
kādas informācijas
ko nesaprot
apstrādes darbības
realizē dotās komandas.
Stundas gaita
Laiks
2 min.
Skolotāja darbība
Skolēnu darbība
Kad darbs izpildīts,
Savos datoros saglabā izveidoto
skolotājs apstaigā klasi darbu
un pārbauda, vai visi ar
doto uzdevumu
veiksmīgi tikuši galā
Piezīmes
Stundas gaita
Laiks
3 min.
Skolotāja darbība
Uzdod patstāvīgo darbu mājās
(jāsameklē 2 fotogrāfijas un
jāizveido fotomontāža)
Izveidotos darbus var atrādīt
dažādi (sūtīt uz skolotāja e-pastu,
sūtīt uz e-klases pastu, saglabāt
zibatmiņas ierīcē vai citur un
parādīt pirms nākošās stundas,
saglabāt skolas serverī…utt.)
Atbild uz skolēnu jautājumiem par
stundas darbu, mājas darbu
Skolēnu darbība
Ieraksta dienasgrāmatās mājas
darba nosacījumus
Neskaidrību gadījumā uzdod
jautājumus skolotājam
Piezīmes
Mājas darba
apraksts
atrodams
skolēniem
izdalītajās
darba lapās.
Ieteikumi skolotājiem
 Pirms stundas jāsagatavo darblapas un attēli.
 Lai nekavētu stundas gaitu, skolotājs jau iepriekš
atlasa 2 vai vairāk attēlus, kuri tiks izmantoti
fotomontāžai. Var arī iepriekšējā stundā uzdot
skolēniem sagatavot šādus attēlus, taču nav
garantijas, ka visu skolēnu atlasītie attēli derēs, lai
izdotos veiksmīga fotomontāža.
 Jāpārbauda, vai visiem skolēniem ir pieejami
attēli, kuri vajadzīgi stundas darbā.
Stundā sasniegtais rezultāts
Daži skolēnu mājas darbi
Paldies par uzmanību!