Gimnazijos 90 metų jubiliejui skirta prezentacija

Download Report

Transcript Gimnazijos 90 metų jubiliejui skirta prezentacija

PALANGOS SENAJAI GIMNAZIJAI - 90

„Aš esu tiktai, jei tu esi...“

Jurga Šeduikytė, 1998

m

. abiturientė

DARBĄ ATLIKO INDRĖ KAIRYTĖ 3B KLASĖS MOKINĖ

DARBO TIKSLAS

 

SUPAŽINDINTI SU PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS ISTORIJA IR BENDRUOMENE.

PRISTATYTI PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS 90 – MEČIO ŠVENTĘ.

KARTU SU GYVENIMU

Labai džiugina žmonės, dirbantys ir besimokantys gimnazijoje. Be jų nuoširdaus ir atsakingo darbo, be jų noro siekti užsibrėžto tikslo nebūtų Senosios gimnazijos. Senoji – ne sena, o tęsianti senąsias daugiametes švietimo tradicijas Palangoje, ieškanti, mokanti, besimokanti, moderni, taikanti naujoves, žengianti koja kojon su gyvenimu.

Algirdas Karačionka ,

Palangos senosios gimnazijos direktorius .

I Š GIMNAZIJOS ISTORIJOS

 1939 m. į Palangą atkeliama Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija, veikusi Šventosios gimnazijos vardu.

 1940 m. ši ugdymo įstaiga išleido pirmąją abiturientų laidą ir buvo pavadinta Palangos gimnazija.

 1999 m. Birželio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerija, vadovaujama Kornelijaus Platelio, patenkina mokyklos prašymą suteikti gimnazijos statusą. Buvusi 1-oji vidurinė mokykla tampa Palangos senąja gimnazija, jai vadovauja Algirdas Karačionka, kuris mokyklos direktoriumi dirba nuo 1983 m.

GIMNAZIJOS VADOVAI

MATAS UNTULIS (1889-1952) Matas Untulis dėstė istoriją ir lietuvių kalbą. 1923 m. spalio 22 d. buvo paskirtas mokyklos direktoriumi.

LIUDAS BENEDIKTAVIČIUS Dėstė istoriją ir 1951-1960 m. buvo mokyklos direktoriumi. Mokytojas Liudas Benediktavičius prisidėjo prie naujo mokyklos pastato atsiradimo.

PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS PEDAGOGAI

2011−2012 m. gimnazijoje dirbo 61 pedagogas: 11 ekspertų, 38 metodininkai, 7 vyresnieji mokytojai, 4 mokytojai.

Palangos 2011 m.

senosios gimnazijos pedagogų kolektyvas,

GIMNAZISTŲ MENO DARBAI

IMPROVIZACIJA LIETUVIŲ LIAUDIES ORNAMENTO TEMA, 2009 M.

SPORTININKŲ LAIMĖJIMAI

LAURYNAS ANTROPIKAS geriausias Palangos senosios gimnazijos tenisininkas; Lietuvos rinktinės narys; Lietuvos suaugusiųjų čempionato III vietos laimėtojas.

ERIKAS KUBILIUS – geriausias Palangos senosios gimnazijos krepšininkas; LKL krepšinio klubo „Naglis“ žaidėjas.

ROKAS SKRIPKAUSKAS – geriausias Palangos senosios gimnazijos boksininkas; 2011 m. Lietuvos jaunių rajonų pirmenybių čempionas.

KAROLIS ŠČIGLO – Palangos senosios gimnazijos lengvaatletis; Lietuvos jaunučių rinktinės narys (2011 m.)

GIMNAZISTAI APIE GIMNAZIJĄ

*** Mokyklos suole atrodo, kad laikas sustoja, kad niekas nekinta, diena iš dienos kartoji tą pačią rolę... Tačiau kai suklūsti ir pažvelgi atgal, pamatai, kaip greitai laikas prabėgo ir kaip viskas pasikeitė... Taip ir tu, keisdamas suolus, keitiesi pats ir pradedi vertinti tas nepakartojamas dienas mokykloje, kiekviena iš jų tau davė kažką vertingo, įsimintino, linksmo, keitė požiūrį į daugelį dalykų, formavo tavo pasaulėžiūrą. Turi dėkoti toms dienoms mokykloje, kad suformavo tave tokį, koks esi dabar, nes daugybę vertybių iš mokyklos suolo nešiesi į tolimesnį savo gyvenimą.

Evelina Slavinskytė, 2011 m. abiturientė

*** Laikas byra lyg smėlis laikrodyje, bet kaskart mums sugrąžina gražiausius prisiminimus. Vienas iš jų – tai mokykla, kurios koridoriuose kadaise stebėjome pirmąją meilę, aptarėme matematikos teoremas ar tiesiog dalinomės dienos įspūdžiais. Tai buvo laikai, kai pečių nespaudė dideli rūpesčiai, kai buvom dar laisvi it paukščiai. Gimnazija mums buvo ne tik patirties, bet ir jausmingų išgyvenimų, nuotykių buveinė, kurios mes niekada neužmiršime ir kurią prisiminsime iki paskutinio atodūsio.

Ieva Meškytė, 2011 m. abiturientė

*** Savo dienų, praleistų Palangos senojoje gimnazijoje, nekeisčiau į nieką. Nors kai kuriems žmonėms mokykla atrodo pragaras, iš kurio norisi kuo greičiau pabėgti, aš mokyklą prisimenu visiškai kitaip. Man mokykla buvo aštuonerių metų ilgumo savęs pažinimo kelias ir, manau, kad jei ne gimnazija, aš šiandien būčiau visiškai kitokia. Teatras, muzika, poezija, proza, renginiai, draugystė, nuoširdumas, šypsenos, supratimas, meilė, džiaugsmas. Visi šie žodžiai man asocijuojasi su Palangos senąja Gimnazija, vieta, kurioje aš užaugau.

Agnė Oleinikytė, 2010 m. abiturientė

PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS 90 - METIS

  2013 m. balandžio 19 d. Palangos senajai gimnazijai sukako 90 metų. Šventė prasidėjo penktadienio vakarą Šv. Mišiomis Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o baigėsi šeštadienio dieną šventine eisena per Palangos miestą iki jūros tilto, kur į dangų nuskriejo balionai ir įspūdingu 3 valandas trukusiu renginiu gimnazijos aktų salėje, kur skambėjo iškilmingos kalbos, sveikinimo žodžiai ir akį džiugino originalūs gimnazistų pasirodymai.

KONCERTO PRADŽIA

90 – METIS – ŽINGSNIS LINK 100 METŲ

Jubiliejaus koncerto pradžioje gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka sakė: „Kai žmogus, o juolab įstaiga švenčia savo jubiliejų yra smagu. Per visus metus būta visko: ir gero, ir nelabai gero. Norisi tikėti, kad Senoji gimnazija įžengusi į pirmuosius artėjančio 100 metų jubiliejaus metus, yra amžina, o visi tie, kurie čia ateina – geri ir geranoriški.“

SVEIKINO GARBINGI SVEČIAI

Po direktoriaus kalbos gimnaziją sveikino: švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, kuri gimnazijos bendruomenei įteikė dovaną – laikrodį, kuris skaičiuodamas minutes, valandas, dienas ir metus skatintų judėti į priekį, nesustoti ir neabejoti, Palangos miesto meras Šarūnas Vaiktus ir viceministras Saulius Simė, bei buvusi senosios gimnazijos mokinė ir mokytoja, Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.

GIMNAZISTŲ PASIRODYMAI

SKAITOVAI

*** Nepabaigiama tavo kelionė. Nepabaigiama mano. Vanduo per aukštai.

Pasakykite, paukščiai, kad leistųs. Vanduo per giliai. Pasakykite, šaknys, kad keltųs.

*** Tikroji žemės akis yra jūra. Tad vanduo yra žemės žvilgsnis žvelgti į laiką. Vandens atspindy laikas eina atgal.

Atspindyje laikas eina.

Gyvenimo linijos iš delno krantų ir susiveja į voratinklį.

*** Mes gyvenom prie jūros tada, Du geri, du laimingi vaikai. Palikti vandenų ir šviesų globoje, Palikti vienudu amžinai.

Mes klajojom pajūrio taku, Neidami protingyn nei senyn, Du draugai tų žuvėdrų baltų, Krintančių lyg akmuo vandenin.

Kai išvargę, vėlai vakare, Mes sumigdavom kur po medžiu, Aš sapnuodavau ją, ji mane – Begalybėj sapnų nekaltų.

Mes tetroškom gyventi drauge. Du vaikai mėlynam pajūry!

*** Ar užsiliko jūros įgrojimai Širdy lyg slaptoje kasetėj? Ar jie atgimsta, ar atgimę Aplanko tavąjį rugsėjį? Ar vaikšto su tavimi į aikštę, Ar laukia su tavim laiškų?

Tu juos atrask. Tu juos išgirsk. Tu juos atkask. Tu juos išpirk. Atverk, Atverk nors vienam akis, Nors vienam iš mūsų pasakyk: Ar esi?

CHORAS

Gimnazijos mokinių choras vadovaujamas muzikos mokytojo E. Jucevičiaus renginio metu atliko Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas.“

KOLEKCIJOS

Renginio metu aplodismentai skambėjo jauniesiems rūbų dizaineriams: R. Liekytei, E. Kasmauskaitei, G. Mickutei, G. Šedžiui, G. Jurčytei, J. Rakauskaitei, R. Vaitkevičiūtei, V. Narmontaitei, T. Bondarevui, A. Raciūtei, E. Kaktytei, K. Griciūtei, R. Balsytei, V. Anužytei ir J. Zabitytei.

„DŽINSINĖ“

J. RAKAUSKAITĖ

„SPYGLIAI“

R. BALSYTĖ

„UNIFORMOS“

T. BONDAREVAS

„BURBULAI IR VAIKYSTĖ“

R. VAITKEVIČIŪTĖ IR V. NARMONTAITĖ

AČIŪ UŽ DĖMESĮ!