Vaizdinę priemonę paruošė Gargždų ,,Kranto” vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Rasa Jeriomenkienė Naudokitės kairiuoju pelės klavišu Kiškutis pavargo skaičiuodamas kubelius, nes jų tiek daug ir sunku nesuklysti. Kubelius greitai ir lengvai suskaičiuosite, jei išklausysite.
Download ReportTranscript Vaizdinę priemonę paruošė Gargždų ,,Kranto” vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Rasa Jeriomenkienė Naudokitės kairiuoju pelės klavišu Kiškutis pavargo skaičiuodamas kubelius, nes jų tiek daug ir sunku nesuklysti. Kubelius greitai ir lengvai suskaičiuosite, jei išklausysite.
Vaizdinę priemonę paruošė Gargždų ,,Kranto” vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Rasa Jeriomenkienė Naudokitės kairiuoju pelės klavišu Kiškutis pavargo skaičiuodamas kubelius, nes jų tiek daug ir sunku nesuklysti. Kubelius greitai ir lengvai suskaičiuosite, jei išklausysite pamokėlę. Visų pirma juos reikia sudėti į krūveles po dešimt. Štai viena dešimtis. O štai ir antra dešimtis. Va ir dar viena - trečioji dešimtis. Iš likusių kubelių nebeišeina sudėti dešimties, todėl juos po vieną išrikiuosime į eilutę. Kubeliai yra tvarkingai sudėlioti. O dabar paskaičiuokime po dešimt: O dabar ir likusius vienetus: Vadinasi kiškutis turėjo kubelius. Šis skaičius padarytas iš dviejų skaitmenų: skaitmens ir skaitmens Kitaip tariant - 34 skaičius turi du skyrius: dešimčių ir vienetų trys dešimtys keturi vienetai Tai Trisdešimt keturi O dabar pažiūrėsime, kaip supratote naują temą. Panagrinėkime kitą skaičių. ? dešimtys Nurodyk, kiek yra dešimčių skaičiuje 69. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! šešios dešimtys Šešiasdešimt Puiku! ? vienetai O dabar nurodyk, kiek yra vienetų skaičiuje 69. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! devyni vienetai Šešiasdešimt Puiku! devyni Pabandyk kitą užduotį. ? dešimtys Nurodyk, kiek yra dešimčių skaičiuje 40. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! keturios dešimtys Keturiasdešimt Puiku! ? vienetai O dabar nurodyk, kiek yra vienetų skaičiuje 40. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! nulis vienetų Keturiasdešimt Puiku! Vienetų skyriuje nėra nei vieno kubelio! Ar įveiksi dar vieną užduotį? ? dešimtys Nurodyk, kiek yra dešimčių skaičiuje 21. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! dvi dešimtys Dvidešimt Puiku! ? vienetai O dabar nurodyk, kiek yra vienetų skaičiuje 21. Spausk ant pasirinkto skaitmens: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Puiku! vienas vienetas Dvidešimt Puiku!vienas Puikiai padirbėjai! Sėkmės matematikos šalyje! Bandyk dar kartą!