Статути Збройних Сил Військові звання

Download Report

Transcript Статути Збройних Сил Військові звання

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ. 10 КЛАС

   ТЕМА УРОКУ: Поняття про військові статути. Загальновійськові статути та бойові статути родів військ Збройних Сил України, їх визначення.

Військовослужбовці Збройних Сил України. Військові звання. Знаки розрізнення і форма одягу військовослужбовців. Обов’язки рядового (матроса) у повсякденній діяльності .

МЕТА УРОКУ:

 усвідомити поняття щодо суті і значення військової дисципліни.  набути первинних навичок дотримання статутних взаємовідносин та військової дисципліни.

 виховувати почуття відповідальності майбутнього захисника Вітчизни шляхом щоденного виконання статутних обов’язків на заняттях з предмета ЗВ

ПЛАН УРОКУ

1. Стройове тренування.

2. Поняття про військові статути.

3.Військові знання, знаки розрізнення, форма одягу військовослужбовців.

4. Узагальнення та підсумки

.

Х

ІД УРОКУ

 І. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду. Повторення та удосконалення стройових прийомів без зброї. Виконання поворотів на місці. Виконання в складі відділення прийому “Вихід зі строю та повернення до нього”. Захід у клас, розміщення на місцях.

 ІІ. Відпрацюванння основних питань.

 ІІІ. Узагальнення та підведення підсумків.

 ІV. Домашнє завдання.

С ТАТУТИ З БРОЙНИХ С ИЛ У КРАЇНИ

Статути Збройних Сил України

це зведення законів військової служби, на основі яких проходять повсякденне життя, виховання, навчання, бойова діяльність військ; у них роз'яснюється, як воїн має нести військову службу і навчатися військової справи, щоб бутинадійним і вмілим захисником Вітчизни.

Статути Збройних Сил України

поділяються на

загальновійськові статути

та

Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є: Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарний статут Збройних Сил України, статути родів військ.

Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України, Стройовий статут Збройних Сил України.

Статут внутрішньої служби Збройних Сил України

визначає загальні права та обов'язки військовослужбовців і стосунки між ними, обов'язки основних посадових осіб полку і його підрозділів, правила внутрішнього розпорядку у військовій частині та її підрозділах. Статутом керуються всі військові частини, кораблі, управління, штаби, організації, навчальні заклади Збройних Сил України.

установи і військові

Дисциплінарний статут Збройних Сил України

визначає сутність військової військовослужбовців щодо її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання й розгляду заяв, пропозицій і скарг. Усі військовослужбовці Збройних Сил України дисципліни, повинні неухильно обов'язки керуватися статуту.

вимогами Дисциплінарного положення поширюються і на громадян, звільнених з військової служби увідставку чи запас з правом носіння військової форми одягу, коли вони одягають військову форму.

Його

Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України

визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, права і обов'язки посадових осіб гарнізону та військовослужбовців, залучаються для несення цих служб.

Статут обов'язковий для які всіх військових організацій, установ і військових навчальних закладів Збройних Сил України.

частин, штабів,

Стройовий статут Збройних Сил України

визначає: стройові прийоми і рухи без зброї та зі зброєю; строї і дії підрозділів і військових частин у пішому порядку і на машинах; порядок виконання військового вітання і проведення стройового огляду; місце Бойового прапора у строю, порядок його внесення і винесення; обов'язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання. Стройовий статут обов'язковий для всіх військових частин, управлінь, штабів, організацій, установ і військових навчальних закладів.

Екіпажі кораблів та інші підрозділи Військово-Морських визначених Сил Корабельним керуються Стройовим статутом у ситуаціях, не статутом Військово-Морських Сил України.

Дія статутів Збройних Сил України поширюється на Прикордонні війська, Службу безпеки України, Внутрішні війська Міністерства чинного законодавства.

внутрішніх справ України та на інші військові формування, створені відповідно до

Бойови́й стату́т

— офіційний керівний документ, що встановлює основи бойової діяльності військ (авіації, сил флоту). У бойовому статуті визначаються цілі, завдання, способи бойових дій та принципи застосування військовослужбовців, підрозділів (відділення, взвод, рота, бата льйон), частин (окремий батальйон, полк)і з'єднань (бригада, дивізія), основні положення з організації, підготовки і веденню бойових дій, а також щодо їх забезпечення та управління військами.

Бойовий статут може бути загальновійськовим або виду збройних сил. Загальновійськові бойові статути визначають основи організації і ведення загальновійськового бою і принципи бойового застосування в ньому частин і з'єднань різних видів збройних сил. Положення таких бойових статутів поширюються на всі види збройних сил, роди військ і спеціальні війська. У бойових статутах видів збройних сил викладаються основи бойової діяльності їх з'єднань, частин і підрозділів в загальновійськовому бою і при веденні самостійних бойових дій.

ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ, ЗНАКИ РОЗРІЗНЕННЯ І ФОРМА ОДЯГУ

Кожному військовослужбовцю і військовозобов'язаному присвоюється військове звання відповідно до ЗаконуУкраїни «Про загальний військовий обов'язок і військову службу».

Встановлено такі військові звання Збройних Сил України: у Сухопутних (материкових) і Повітряних Силах —

генерали; офіцери, адмірали солдати, сержанти, прапорщики, офіцери,

у Військово-Морських Силах —

матроси , старшини, мічмани,

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У КРАЇНИ ВІДПОВІДАЮТЬ ЇХ ПЕРСОНАЛЬНОМУ ЗВАННЮ . Ц Е — ПОГОНИ З БРОЙНИХ С ИЛ , НАРУКАВНІ Й НАГРУДНІ ЗНАКИ , ЗНАКИ НА ГОЛОВНИХ УБОРАХ І ПОГОНАХ , КАНТИ , ЛАМПАСИ .

Погони рядового та полковника Нарукавний шеврон 25 повітряно-десантної бригадиЗбройних Сил України Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України “Слава і честь”

Морська піхота

На погонах сержантів і старшин пришиваються нашивки відповідно до військового звання, а на петлицях прикріплюються відповідні емблеми.

Обов'язковим атрибутом знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України є тризуб — символ незалежної України.

Форма одягу військовослужбовців України встановлюється наказом міністра оборони .

Р ЯДОВИЙ СКЛАД

Військов і звання Солдат Старший солдат Військові звання Матрос Старший матрос Погон Погон

С ЕРЖАНТСЬКИЙ І СТАРШИНСЬКИЙ СКЛАД

Молодший сержант Сержант Старшина ІІ статті Старшина І статті Старший сержант Головний старшина Старшина Головниий корабельний старшина

П

РАПОРЩИКИ ТА МІЧМАНИ

Прапорщик Мічман Старший прапорщик Старший мічман

О

ФІЦЕРСЬКИЙ СКЛАД

Молодший лейтенант Лейтенант Старший лейтенант Молодший лейтенант Лейтенант Старший лейтенант Капітан Капітан-лейтенант

Старший офіцерський склад

Капітан ІІІ рангу

Майор Підполковник Полковник

Капітан ІІ рангу Капітан І рангу

Вищий офіцерський склад

Генерал-майор Контр-адмірал Генерал-лейтенант Віце-адмірал Генерал-полковник Генерал армії України Адмірал ВМС України

Д ОМАШНЄ ЗАВДАННЯ : ОЗНАЙОМИТИСЯ З ОБОВ ’ ЯЗКАМИ СОЛДАТА ( МАТРОСА )

ОБОВ.ЯЗКИ СОЛДАТА (МАТРОСА) ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПО СЛУЖБІ

Солдат (матрос) у мирний і воєнний час відповідає за точне і вчасне виконання покладених на нього обов.язків і поставлених перед ним завдань, а також за справний стан своєї зброї, дорученої йому техніки і цілісність виданого йому майна. Він підпорядкований командирові відділення.

Солдат (матрос) зобов.язаний: виявляти повагу до командирів (начальників) і старших. шанувати честь і гідність товаришів по службі, дотримуватися правил військової ввічливості, поведінки і привітання. Зразково виконувати службові обов.язки, сумлінно вивчати військову справу. засвоювати все, чого навчають командири (начальники). бути готовим до виконання завдань, пов.язаних із захистом народу України. Оберігати державні і військові таємниці.

точно, ініціативно і сумлінно виконувати накази командирів (начальників).

повсякденно загартовувати себе, вдосконалювати свою фізичну підготовку.

досконало володіти зброєю і технікою, тримати її завжди справною, вичищеною, готовою до бою.Постійно бути за формою та охайно вдягненим, дотримуватися правил особистої та громадської гігієни, охайно носити одяг і взуття, своєчасно й акуратно лагодити його,

Бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і утримувати від них інших.Неухильно виконувати правила безпеки під час використання зброї, в роботі з технікою та в інших випадках, а також дотримуватися правил пожежної безпеки. під час перебування поза розташуванням військової частини не допускати порушень громадського порядку і негідних вчинків щодо цивільного населення.

Знати посади, військові звання і прізвища своїх прямих начальників до командира дивізії включно.