Transcript Про дружбу всерйоз і жартома - Черкаський інститут банківської
ЩО ТАКЕ ДРУЖБА?
ЦЕ ЦІКАВО ЗНАТИ!
Дру́жба
— безкорисні особисті взаємовідносини між людьми, основані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Обов'язковими ознаками дружби є довіра і терпіння. Людей, які пов'язані дружбою, називають друзями. Обов'язковою умовою існування дружніх відносин є відсутність конкуренції в колі знайомих .
Сучасна людина з ускладненням свого внутрішнього світу змушена більше приховувати, тому можна говорити про дружбу різних сторін «Я»: з кимось може пов'язувати симпатія, з кимось - інтелектуальні інтереси, релігійні почуття, чи загальний життєвий досвід . У той же час потреба в інтимній дружбі виникає лише коли з'являється потреба в саморозкритті та відносно рівне положення в соціальному суспільстві
ДЛЯ РОЗВИТКУ ДРУЖБИ НЕОБХІДНІ
взаємна симпатія (приємність взаємного спілкування), взаєморозуміння, відкритість, відвертість, щирість і безкорисливість, довірчість, спільність інтересів і захоплень, ціннісно-орієнтаційна єдність.
" Д Р У Г - Ц Е О Д Н А Д У Ш А ,
Я К А Ж И В Е В Д В О Х Т І Л А Х " А Р И С Т О Т Е Л Ь
У дружбі інтереси товариша повинні важити не менше, ніж власні, бо саме принципи рівності та взаємоповаги, ставлячи людей на найвищий щабель, допомагають зберегти у серці почуття безкорисливої любові до друга.
ЖАРТОМА ПРО ДРУЖБУ: ОЗНАКИ “СПРАВЖНЬОЇ”ДРУЖБИ
Друг – це той хто ніколи про тебе не забуває.
Справжній твій друг теж має своє життя і купу справ. Він не має часу тобі подзвонити, не має можливості зустрітись, але він не забуває! Справжній друг завжди пам’ятає про тебе.
Друг – це той, хто завжди готовий поговорити.
У кожного бувають моменти в житті коли просто хочеться з кимось поговорити. Тож твій друг завжди знайде тебе, щоб приділити тобі кілька годин свого часу. Ці кілька годин він в усіх деталях розповідатиме тобі про свої проблеми.
Друг – це той, кому не байдужі твої проблеми.
Справжній друг завжди спитає тебе “Ну шо ти там? Як там воно?”. Тому не варто зловживати цим і намагатись розповісти про свої негаразди, тим більше, коли він уже змінив тему розмови.
Друг – це той, хто переживає за тебе. Якщо таке трапиться і ти десь зникнеш, не з’являтимешся в інтернеті, не дзвонитимеш і не писатимеш йому то він обов’язково з тобою зв’яжеться.
Друг – це той, з ким все можна робити разом.
Друзі на те й існують, що з ними можна робити все що завгодно: і допомагати їм носити меблі, і шукати їм реферат, і вигулювати їхнього кота, і ходити за кефіром в магазин. Це зближує.
Друг – це той, хто вміє прощати.
Прощення – це основа всіх основ. Без нього не буває дружби. Твій друг завжди простить і забуде якщо зробив тобі щось погане. І все що винен тобі – простить.
Друг – це той, хто завжди турбується про твій фінансовий стан.
Друг звісно ж поцікавиться, чи в тебе все гаразд з фінансами і чи маєш ти достатньо коштів для розваг і на життя. Він просто спитає тебе “Слухай, а в тебе хоч є гроші сьогодні? Та? Супер! То позич мені 100 грн.
Друг не докорятиме тебе твоїми помилками.
Аби часом тебе не образити, друг ніколи не стане тицяти тебе носом у твої помилки, піднімати цю тему чи якось тебе намагатись виправити. Він просто тихенько і делікатно розповість про них усім решті.
Друг – це той, кому завжди важлива твоя думка
Другові не буває байдуже і саме тому він просить, аби ти йому сказав все що ти думаєш. І якщо ти справжній друг, то твоя думка має абсолютно збігатись з його власною.
Друг – це той, хто завжди знає, як тебе розвеселити.
Ти можеш завжди розраховувати, що друг не дасть тобі нудьгувати: він прийде і влаштує тобі дома вечірку, запросить купу народу. А часу нудьгувати тобі таки не буде, адже друзі тобі залишать простір для прибирання, купу брудного посуду, а якщо пощастить, то навіть можливість познайомитись з цікавими людьми, які вміють ремонтувати сантехніку.
ВИСЛОВИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ ПРО ДРУЖБУ
: Друг – той, хто кожен раз, коли його потребуєш, про це здогадується.(Жуль Ренар ) В радості друзі пізнають нас, в нещасті ми пізнаємо їх.(Джон Коллінз ) Де слабне дружба, там посилюється церемонна ввічливість. (Вільям Шекспір ) В дружбі немає ані боржників, ані благодійників.(Ромен Ролан ) Істинною дружбою можуть бути пов’язані тільки ті люди, які уміють прощати один одному дрібні недоліки.(Ж. Лабрюйер)
Дружба — це, насамперед, щирість, це критика помилок товариша. Друзі повинні першими дати жорстку критику для того, щоб товариш міг виправити свої помилки».
(М.О. Островський )
Людей зазвичай зближує збіг поглядів на третіх осіб і розділяє розбіжність поглядів на власну особу.
( Збігнєв Земецький )
НЕОБХІДНІ ПОРАДИ ДЕЙЛА
КАРНЕГІ
:
Щоб знайти собі друзів, потрібно самому стати справжнім другом. Дейл Карнегі у своїй всесвітньо відомій книзі «Як придбати друга і впливати на людей?» дає такі поради: Виявляйте щирий інтерес до людей, виключну увагу до того, хто з вами розмовляє, — той забезпечує успіх. Частіше посміхайтесь. Пам'ятайте, що кожна людина вважає своє ім'я найкращим. Її цікавить своє власне ім'я більше, ніж решта імен, разом узятих. Пам'ятайте ім'я людини, з якою розмовляєте, вимовляйте його легко, невимушено, це вам замінить будь який комплімент або лестощі. Але забувши або перекрутивши ім'я співбесідника, ви опинитесь у досить невигідному становищі.
Вмійте уважно слухати співбесідника, заохочуйте його говорити про себе. Починайте розмову на тему, що цікавить вашого співбесідника. Прагніть дати людині можливість відчути її вищість. Робіть це щиро. Варто врахувати слова Авраама Лінкольна: «Недаремно кажуть, що крапля меду приваблює більше мух, ніж галон жовчі. Так і з людьми. Якщо хочете, щоб вашу точку зору прийняв хтось інший, доведіть йому, що ви його щирий друг. Це та крапля меду, яка приваблює всіх. Це найкоротший і вірний шлях до людського розуму».
ВИСНОВКИ:
Друзі – невід’ємна частина нашого життя. Як би там не було, без них нам нікуди. Усі хочуть мати справжнього друга. Але не кожен може ним бути.
Завжди, у будь-якій ситуації, відповідальність за наші вчинки лежить на нас. А чи готовий ти бути справжнім другом?...