завантажити - Білоцерківський професійний ліцей

Download Report

Transcript завантажити - Білоцерківський професійний ліцей

Урок
виробничого
навчання
Майстер Лєвін Петро Германович
Тема уроку:
Будова, призначення
та монтаж
магнітних пускачів.
Мета уроку:
Освітня
Розвитку
Виховна
освітня вивчити будову і
принцип роботи
магнітних пускачів,
технічну характеристику,
навчитися виконувати їх
монтаж;
розвитку розвивати логічне
мислення учнів,
спонукати їх до творчого
виконання завдань та
зацікавленості у
застосуванні набутих
знань;
виховна –
формувати власну
систему цінностей,
свідому активність,
співпрацю та
самостійність, старанність
та охайність при
виконанні роботи.
Тип уроку:
інструктивний
Методи навчання:
 навчання
– діалогічний,
дослідницький;
 викладання – пояснювальний,
демонстраційний;
 засвоєння – репродуктивний,
частково-пошуковий.
Матеріально-технічне
оснащення:
 комплект
інструменту;
 комбінований прилад Ц 4352;
 магнітні пускачі різних величин;
 стенд «Будова магнітного пускача»;
 плакати;
 інструкційні картки.
Комплект
інструменту
та прилад
Ц 4352
Магнітні пускачі
Стенд «Будова магнітного
пускача»
Плакат
Інструкційна картка
Тема уроку: Будова та монтаж магнітних
6.Продзвонити котушку апарату і записати
пускачів.
величину напруги, на яку вона
Мета уроку: Ознайомитися з конструкціями
розрахована.
магнітних пускачів; знайти значення їхньої 7. Доповнити комплектуючими деталями і
напруги , струму спрацювання та
скласти апарат.
відпускання, вивчити будову, технічну
8.Перевірити роботу пускача механічним
характери
способом. Для цього потрібно натиснути
Завдання: Скласти технічну характеристику
олівцем або викруткою на магнітну
магнітного пускача, продзвонити котушку,
систему пускача. Якщо прибрати викрутку,
вивчити будову.
то магнітна система повертається у
Інструменти і пристрої: Комбіновані
початковий стан.
плоскогубці, викрутки, комбінований
9.Накреслити і підписати елементи пускача
вимірювальний пристрій Ц4340, магнітні
згідно Держстандарту.
пускачі ПМЕ-212.
10.Скласти звіт і дати відповіді на запитання.
Порядок виконання роботи.
Контрольні запитання.
1.Ознайомитися з виданими інструментами ,
1.Яку будову має магнітний пускач?
приладами та апаратами.
2.Яку функцію виконують силові контакти
2. Скласти план розбирання апарату.
3.За якими параметрами перевіряють
магнітні пускачі?
3.Розібрати апарат.
4.Де застосовують магнітні пускачі?
4. Скласти ескіз апарату.
5.Що означають літери і цифри в
5.Знайти під час розбирання дефекти або
позначенні магнітного пускача?
пошкодження.
Структура та хід уроку
Організаційна частина
II. Вступний інструктаж
III.Самостійна робота учнів
IV.Поточний інструктаж
V. Заключний інструктаж
I.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Повідомлення теми
і мети уроку
Актуалізація
опорних знань
Інструктування
учнів з теми уроку
Перевірка
засвоєння знань.
Видача завдань
Охорона праці
Запитання до учнів
Для чого
призначені
магнітні
пускачі?
Назвати два основних вузли, з яких
складається магнітний пускач.
Інструктування учнів з теми
уроку
Складові частини
магнітного пускача:
 Пластмасовий корпус
 Електромагнітна
система-осердя і якір
 Котушка з обмоткою
 Контактна група
 Пружинний
амортизатор
1.Перед початком роботи
1.1. Займати робочі місця в майстерні
відповідно до графіка переміщень.
1.2. Підготувати інструмент, пристрої та
одягти спецодяг.
1.3. Оглянути і перевірити справність
інструменту.
1.4. Переконатися в достатньому освітленні
робочого місця.
1.5. Ознайомитися з інструкційною карткою.
2.Під час роботи
2.1. Застосувати інструмент тільки по
призначенню.
2.2. Надійно затискати деталі кріплення в
магнітному пускачі.
2.3. Обережно поводитись із гострими
частинами інструменту.
2.4. Правильно вмикати вимірювальний
пристрій.
3. Забороняється!
3.1.Виконувати монтажні роботи під
напругою.
3.2. Вмикати електричні схеми без дозволу
майстра.
3.3.Виконувати роботи, що не стосуються
завдання.
3.4.Умикати прилади без дозволу майстра.
3.5. Самостійно усувати несправності приладів
і апаратів.
4. Після закінчення роботи
4.1. Привести в порядок робоче місце.
4.2. Здати інструмент черговому (чистий і
справний ).
4.3. Доповісти майстру про закінчення роботи.
4.4. Зняти спецодяг, помити руки теплою
водою з милом.
1.
2.
3.
4.
5.
Перевірка підготовки
робочих місць.
Дотримання учнями
правил охорони праці.
Надання допомоги
учням, які допускають
помилки.
Перевірка
послідовності
розбирання магнітного
пускача і правильності
складання.
Правильність
продзвонки котушки.
Аналіз навчальної
роботи учнів на уроці:

відзначити учнів, які
домоглися найкращих
результатів;

вказати на допущені
помилки, неполадки,
порушення;

назвати порушників
охорони праці.
2. Оцінювання роботи.
3. Об’явити тему наступного
уроку і видати домашнє
завдання.
1.